Szanowni Państwo,
Piątek oznacza kolejną tradycyjną porcję informacji podsumowujących mijający tydzień:

  • Na sprzedaż został wystawiony samochód gminy Skoda Octavia.Na oferty czekamy do 29 maja 2020 roku, a cena wywoławcza to 80 tysięcy złotych.
  • Dziś, po ponad dwóch miesiącach przerwy, zaczął działać plac targowy, gdyż otrzymaliśmy wiele sygnałów z prośbą o udostępnienie możliwości legalnego handlu na targowisku. Jednak prowadzenie sprzedaży zgodnie z obowiązującymi rygorami sanitarnymi wymaga zmiany regulaminu, co leży w kompetencjach Rady Miejskiej. Aby przyspieszyć otwarcie placu wprowadziłem regulamin zarządzeniem burmistrza, które zaproponuję radnym do zatwierdzenie podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej.
  • Wspomniana najbliższa sesja Rady Miejskiej odbędzie się na zamku we czwartek, 28 maja. Zachęcam do śledzenia posiedzenia on-line.
  • Od dłuższego czasu nie mamy nowych przypadków zachorowań na koronawirusa. Obecnie na terenie gminy są 4 przypadki zachorowań, ale żadna z tych osób nie jest hospitalizowana.
  • Życie w mieście powoli wraca do normy. Pod nowym reżimem sanitarnym zaczynają działać punkty gastronomiczne. Przez cały weekend na parkingu przy Centrum Dźwięku działać będzie ogródek food truck’ów. Pamiętajmy jednak, że wciąż istnieje zagrożenie epidemiologiczne. Dlatego stosujmy środki bezpieczeństwa, nośmy maseczki i korzystajmy z płynów odkażających.
  • Od poniedziałku ruszają zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w publicznych przedszkolach i szkołach. Jednocześnie ilość obostrzeń wydaje się skutecznie zniechęcać rodziców do oddawania dzieci w opiekę. Sale muszą być dostosowane do bardzo rygorystycznych wymagań dotyczących min. dostępnych zabawek czy ilości miejsca dla każdego dziecka. Zarządzający placówkami oświatowymi robią co w ich mocy, aby sprostać zasadom, a jednocześnie zapewnić dzieciom przyjazne warunki spędzania czasu. Jeśli analizujecie Państwo możliwość oddania swoich pociech pod opiekę, najlepiej będzie kontaktować się w wybranymi placówkami indywidualnie.
  • A miłośników piłki nożnej zapraszam w czerwcu przed ekrany telewizorów, ponieważ na Polsacie Sport transmitowane mają być dwa mecze domowe Puszczy Niepołomice.

Krystian Zieliński
Pełniący funkcję burmistrza miasta i gminy Niepołomice