Podobnie jak w całym kraju również na terenie powiatu wielickiego widoczny jest wzrost liczby osób zarażonych wirusem SARS-CoV-2. Wciąż nie jest on podstawą do umieszczenia naszego powiatu w ‘żółtej’ lub ‘czerwonej’ strefie, ale musimy pamiętać o zachowaniu odpowiednich środków ostrożności.

Jednym z takich środków jest stanowisko stacji Sanepidu w Wieliczce, w myśl którego przedszkole w Zakrzowie będzie czasowo nieczynne do 30 sierpnia 2020 r.

Czasowe zamknięcie przedszkola jest działaniem zapobiegawczym, ma charakter wyłącznie prewencyjny” – uspokaja Krystian Zieliński, pełniący funkcję burmistrza miasta i gminy Niepołomice.

To jedyna publiczna placówka tego typu w gminie Niepołomice, do której uczęszczały dzieci, a zarazem jedyna objęta takim rodzajem ograniczeń. Inne przedszkola nieczynne są z powodu rutynowych prac konserwacyjnych przygotowujących je na przyjęcie dzieci od nowego roku szkolnego.

Na chwilę obecną nie jest zagrożone rozpoczęcie nauki w szkołach od 1 września. Zrezygnowaliśmy z hucznych inauguracji roku szkolnego, ale nauka rozpocznie się w klasach, w niewielkich grupach.

Zdrowie nasze i naszych najbliższych jest priorytetem. Jednocześnie dokładamy wszelkich starań, aby codzienne życie mogło – mimo wszystko – biec w miarę normalnie. Dlatego wolimy dmuchać na zimne przez ten krótki czas, aby później wrócić do zajęć edukacyjnych.