W ostatnią sobotę sierpnia spotkaliśmy się w Parku Miejskim na Grillu u Burmistrza. To tradycyjnie czas, kiedy wspólnie żegnamy wakacje przy dobrym jedzeniu.

Koniec lata w tej formie świętowaliśmy już po raz siódmy. Pogoda dopisała, mieszkańcy również. Rozpoczęliśmy o 17.00, jednak maluchy już wcześniej ustawiły się w kolejce do czterech dmuchańców, które były gotowe na kilkadziesiąt minut przed imprezą.

Głównym punktem programu był konkurs grillowania O Patelnię Burmistrza. W zmaganiach wzięły udział cztery zespoły: Staniątecka Grupa Teatralna, Klub Jazdy Konnej Pod Żubrem, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Koło Gospodyń Miejskich z Niepołomic. Każda z drużyn przy swoim stanowisku przez ponad godzinę grillowała przysmaki i potrawy według własnego uznania.
W czasie gdy ekipy przygotowywały dania, mieszkańcy mogli skosztować przysmaków z grilla sponsorowanych przez burmistrza a przygotowywanych przez restaurację Zamkowa 9 Resto.

Dzieci, które akurat nie szalały na dmuchanych zjeżdżalniach mogły wziąć udział w zajęciach zumby, prowadzonych przez Katrin Kargbo. Po tanecznym akcencie na scenie pojawiły się panie z Fit&Well Studio i przeprowadziły dla najmłodszych zabawy sprawnościowe. Przez całą imprezę była z nami też szkoła językowa Educato, która wraz misiem Teddy przygotowała dla uczestników sporo atrakcji.

Po około półtorej godziny od rozpoczęcia konkursu grillowania, jurorzy rozpoczęli degustację przygotowanych potraw. W skład trzyosobowego jury weszli: Wiesław Bobowski, dyrektor Wydziału Edukacji oraz dwoje mieszkańców wybranych spośród publiczności.

Jury ogłosiło jednomyślny werdykt. Patelnia Burmistrza powędrowała do Koła Gospodyń Miejskich na czele z Małgorzatą Klimą. Jako że, potrawy przygotowane przez resztę drużyn były równie smaczne, jurorzy przyznali równorzędne wyróżnienia dla pozostałych ekip. Serdecznie gratulujemy!

Grilla zakończyliśmy występem Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Lira, dzięki której Park Miejski rozbrzmiewał dźwiękami marszy, ale i współczesnych utworów.

Dziękujemy wszystkim za obecność i wspaniałą zabawę!