Zawodnicy badmintona MKS Spartakus Niepołomice pracowicie spędzili wakacje przygotowując się do nadchodzącego sezonu. Odbyły się trzy obozy na których szlifowali formę.

Pierwszy w Koninkach, gdzie celem była przede wszystkim poprawa siły i wytrzymałości. Miejsce zostało wybrane nie bez powodu, ponieważ ośrodek w którym przebywali uczestnicy znajdował się tuż przy wejściu do Gorczańskiego Parku Narodowego. Naturalne ukształtowanie terenu pozwalało na wzmocnienie: siły, skoczności i wytrzymałości, poprzez liczne górskie wycieczki, biegi, marszobiegi i zabawy terenowe. Nie zabrakło też treningów przy muzyce w formie tanecznej i ćwiczeń na matach gimnastycznych. Do dyspozycji zawodników było również boisko sportowe, z którego chętnie korzystali w czasie wolnym od zajęć. Mimo, iż treningi były bardzo ciężkie to zawodnicy w trudnym momentach nie poddawali się i dawali z siebie 110 %.

Kolejny obóz w Muszynie dla zawodników był okazją do poprawy techniki i taktyki. Nie zabrakło też elementów treningu motorycznego, ale nie w takiej dawce jak to było na poprzednim obozie w Konikach. Treningi na korcie dały się we znaki naszym zawodnikom, ale dzięki dodatkowym zajęciom skupiającym się na rozciąganiu zmęczonych mięśni, szybko wracali do pełni sił. Dodatkowy wpływ na regenerację całego ciała miał na pewno kompleks basenów, zlokalizowany na terenie ośrodka, w którym zawodnicy przebywali.

W Muszynie nie mogło zabraknąć górskiej wycieczki na najwyższy w tej okolicy szczyt – Jaworzynę Krynicką, który dla zawodników był raczej przerywnikiem od treningów na hali, niż treningiem (zapewne z racji świetnego przygotowania motorycznego). Elementy gry zarówno pojedynczej jak i podwójnej i codzienne wieczorne sparingi pomagały weryfikować błędy na kolejnym obozie w Suchedniowie. Dodatkowo, kadra trenerska była wzbogacona o fizjoterapeutę, która przywracała obolałych zawodników do pełni sił. Dzięki temu mogli pracować na wysokich obrotach przez cały obóz.

Ciężko przepracowany okres przygotowawczy na pewno przyniesie efekty.

We wrześniu przewidziane są już pierwsze starty badmintonistów MKS Spartakus. Trzymamy kciuki i życzymy samym medali w zbliżającym się sezonie.

Działanie dofinansowane ze środków Gminy Niepołomice.