14 września seniorzy z gminy Niepołomice i okolicznych miejscowości bawili się podczas Niepołomickiego Dnia Seniora, popularnie zwanego Senioraliami. Była to już trzecia edycja wydarzenia w naszym mieście.

Impreza rozpoczęła się w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa, gdzie uczestnicy spotkali się z redaktorami „Głosu Seniora” i wysłuchali wykładu Uniwersytetu Trzeciego Wieku pt. „Senior podczas pandemii”.

Z kolei w Parku Miejskim seniorzy wygodnie rozsiedli się na leżakach i wysłuchali występów grupy wokalnej Niepołomiczanie. Po części artystycznej wszyscy mogli się nieco się poruszać podczas rozgrzewki, którą poprowadził Ilya Markov – mistrz świata w chodzie sportowym na 20 km, wicemistrz olimpijski z Atlanty i prezes Stowarzyszenia „Niepołomice biegają”.

Seniorów zaproszono też na poczęstunek do Izby Regionalnej. Była to pierwsza impreza po remoncie obiektu, który przeszedł gruntowną renowację. Przypomnijmy, remont kosztował 700 tys. i uzyskaliśmy na ten cel 170 tys. zł dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

Organizatorami Niepołomickiego Dnia Seniora byli: Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Niepołomickiej oraz Redakcja „Głosu Seniora”.