Od 17 do 19 września 2021 młodziczki i czwóreczki SL Salos Staniątki brały udział w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej organizowanych w Ełku.

W turnieju zagrały najlepsze zespoły spośród wszystkich salezjańskich organizacji sportowych z całej Polski, wyłonione w eliminacjach inspektorialnych.

Młodziczki doszły do finału, nie tracąc przy tym żadnego seta. W grupie pokonały drużyny z Ełku i Połczyn Zdroju, następnie drużynę z Płocka. W finale zmierzyły się ponownie z gospodyniami z Ełku. Nie pozwoliły koleżankom na rewanż i w pięknym stylu, przede wszystkim dzięki mocnej zagrywce i ataku, wygrały cały turniej.

W kategorii czwórek rywalizowało 5 zespołów. Zabrakło dziewczyn z Krakowa, które 2 dni przed mistrzostwami wylądowały na kwarantannie i nie mogły wziąć udziału w rywalizacji.

Nasze młodsze siatkarki grały bardzo dobrze. Jakością gry nie ustępowały swoim starszym koleżankom. Ostatecznie jednak uplasowały się na drugim miejscu. Powtarzając sukces z poprzednich mistrzostw, które odbyły się w Lublinie.

Wyjazd w urocze mazurskie tereny Polski zaliczamy do bardzo udanych. Atmosfera jak zwykle była przyjazna, uczestniczki spędziły fajny czas na wspólnej rywalizacji i integracji. Cieszymy się z sukcesów naszych zawodniczek, mając nadzieję, że jest to dobry prognostyk przed nowym sezonem.

Działanie dofinansowane ze środków finansowych Gminy Niepołomice.

Nie wiesz czy lubisz siatkówkę? Sprawdź i przekonaj się z nami!

Zapraszamy wszystkich już od 6. roku życia. Trenujemy w poniedziałki, środy i piątki – dziewczynki w hali przy ulicy Szkolnej w Niepołomicach, a chłopcy w hali przy szkole podstawowej w Podłężu.

Przeżyj przygodę ze sportem mistrzów świata!

Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Niepołomice.