Centrum Kultury w Niepołomicach oraz pracownia modeli latających przy Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim były organizatorami IV Ogólnopolskich Zawodów Modeli Szybowców Halowych F1N o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice.

Rozegrane 3 lipca 2021 w hali sportowej szkoły podstawowej w Niepołomicach – Jazach zawody, zgromadziły ponad 30 zawodników. Reprezentowali oni Ligę Przyjaciół Polskiego Lotnictwa z Warszawy, Dom Kultury Warszawa – Rembertów, LOK Bieruń, Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna i Centrum Kultury w Niepołomicach.

Modelarze rywalizowali w kategoriach wiekowych młodzików, juniorów, seniorów oraz kobiet. Wśród nich nie zabrakło kilku zawodników z czołówki krajowej, w tym aktualnego wicemistrza i II wicemistrza Polski w kategorii seniorów.

Wysoką formę zaprezentowali, jak zwykle zawodnicy z LOK Bieruń oraz LPPL Warszawa. Bardzo dobrze spisali się również nasi modelarze, którzy wywalczyli trzy miejsca na podium. W kategorii juniorów drugie miejsce zdobył Mateusz Pichór, a trzecie zajęli: Julka Szkodny w kategorii kobiet i Andrzej Kokoszka w kategorii seniorów.

Najlepszy wynik zawodów uzyskał Tomasz Stasiulewicz z LPPL w Warszawie, który zdobył pucharu Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice.

Zawodnikom, którzy stanęli na podium wręczone zostały puchary i upominki, a wszyscy młodzicy i juniorzy otrzymali upominki, których fundatorem było Centrum Kultury w Niepołomicach. Ponadto przyznane zostały trzy wyróżnienia finansowe dla pracowni modelarskich, które otrzymały: LPPL Warszawa, LOK Bieruń i CKiP Gminy Łososina Dolna.

Zawodnikom gratulujemy udanych występów.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim zaangażowanym w sprawne przeprowadzenie imprezy.

Krzysztof Gawłowski
instruktor Pracowni Modeli Latających i Kosmicznych