Rekordowa w ostatnim czasie liczba zakażeń koronawirusem wymusza na zakładach i instytucjach wprowadzenie dodatkowych obostrzeń. Od 8 października Niepołomickie Centrum Medyczne działa na zmienionych zasadach. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi funkcjonowania przychodni zdrowia w naszej gminie. 

1. Jeśli chodzi o Podstawową Opiekę Zdrowotną nadal rozróżniać będziemy 3 etapy przyjęć:
– wizyty bez infekcji (pierwsze 2 godziny),
– wypisywanie e-recept,
– wizyty z infekcjami – po telefonicznym uzgodnieniu z lekarzem.

W dalszym ciągu można się zarejestrować tylko telefonicznie, a przed gabinetem mogą przebywać maksymalnie 3 osoby.

2. Laboratorium diagnostyczne w Przychodni w Niepołomicach codziennie będzie przyjmować do 50 osób. Przy rozpoczęciu pracy do przychodni może wejść 5 pierwszych osób, następne osoby będą wchodziły naprzemiennie – jedna opuszcza przychodnię, jedna wchodzi.

3. Pracownia rentgena (RTG) działa na dotychczasowych zasadach. Przyjmowane są osoby ze skierowaniem od lekarza POZ oraz od specjalistów.

4. Specjaliści przyjmują pacjentów na dotychczasowych zasadach:
– dr Renata Komisarska – ortopeda,
– lek. Bogusław Pilch – chirurg ogólny,
– lek. Rafał Cygan – chirurg ogólny,
– lek. Robert Tarabuła – ortopeda,
– lek. Jarosław Dyczkowski – urolog,
– dr. n. med. Renata Czekaj – neurolog.

Decyzję o przyjęciu pacjenta podejmuje lekarz. W dalszym ciągu preferowane są teleporady. W uzasadnionych przypadkach o konieczności wizyty w gabinecie decyduje lekarz.

5. Poradnia dziecka zdrowego i punkt szczepień, poradnia kardiologiczna, pracownia USG, poradnie rehabilitacyjne oraz gabinety fizjoterapii pracują na dotychczasowych zasadach.

6. Przychodnia w Podgrabiu nadal jest nieczynna do odwołania (pacjentów prosimy o kontakt z przychodnią w Podłężu).

7. W przychodni w Niepołomicach nadal obowiązuje kontrola epidemiologiczna przy drzwiach wejściowych według dotychczasowych zasad tj. kontrola temperatury, dezynfekcja rąk, wpuszczanie pacjentów za kolejnością.

8. W pozostałych przychodniach, tj. w Podłężu, Zabierzowie Bocheńskim i Staniątkach obowiązują takie same zasady rejestracji do lekarzy POZ, przy zniesionej kontroli epidemiologicznej przy drzwiach wejściowych.

Ze względów epidemiologicznych, w trosce o bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego prosimy pacjentów o dostosowanie się do zaistniałej sytuacji (posiadanie własnej maseczki ochronnej i rękawiczek jednorazowych), wyrozumiałość oraz zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z personelem medycznym.

Przyjęte powyżej procedury zostały zarekomendowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną i zwiększoną liczbą zachorowań oraz wyłącznie telefoniczną rejestracją do lekarzy, zdajemy sobie sprawę z uciążliwości tej sytuacji. Dokładamy wszelkich starań, żeby te uciążliwości dla pacjentów były jak najmniej odczuwalne.

Utworzymy dodatkowe stanowisko do rejestracji pacjentów w przychodni w Niepołomicach, żeby zmniejszyć czas oczekiwania na połączenie.

Jednak z uwagi na ograniczoną liczbę lekarzy POZ, czas oczekiwania na wizytę (bądź teleporadę) może ulegać wydłużeniu.

Istnieje również możliwość rejestracji z wyprzedzeniem na kolejne dni.

Staramy się pozyskać nowych lekarzy, jednak ze względu na sytuację na rynku medycznym, jest to bardzo trudne. Tym bardziej zwracamy się do wszystkich pacjentów o cierpliwość i wyrozumiałość, a zwłaszcza kulturę osobistą w kontakcie z pracownikami przychodni.

Zapewniamy, że jesteśmy tu po to, by Państwu pomagać, dbać o Państwa zdrowie i spełniać Państwa oczekiwania.

Prezes Niepołomickiego Centrum Medycznego Sp. z o.o.
lek. Maciej Kłusek