W niedzielę 5 lipca, w samo południe, kilkudziesięciu biegaczy wystartowało spod Zamku Królewskiego w finale Biegu w pogoni za żubrem. To była już 12. edycja biegu w naszym mieście – tym razem w formie treningu koleżeńskiego.

Z uwagi na pandemię, tegoroczny Bieg w pogoni za żubrem był głównie biegiem wirtualnym. Zawodnicy mieli do pokonania tradycyjny dystans na 8 lub 15 km – od 20 czerwca do 5 lipca 2020 – w dowolnym miejscu i terenie.

Byli jednak tacy, którzy nie wyobrażali sobie kalendarza biegowego bez tej imprezy i dla nich właśnie zorganizowano w Niepołomicach finał wydarzenia. Tradycyjnie biegacze wystartowali spod Zamku Królewskiego, skąd pobiegli do Puszczy Niepołomickiej, żeby po pokonaniu 8 lub 15 km wrócić na metę przy zamku.

Na finiszu każdy otrzymał medal. Medale zostaną też wysłane do wszystkich, którzy przebiegli wirtualny bieg.

Dziękujemy uczestnikom, którzy postanowili podtrzymać niepołomicką tradycję i stawili się w naszym mieście, żeby sprawdzić się na tradycyjnej trasie biegu.

Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku wszystko wróci do normy, dlatego już dziś zapraszamy na 13. Bieg w pogoni za żubrem!

Organizatorem wydarzenia był Krakowski Klub Biegacza Dystans.

Bieg wsparli:
– Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach,
– Nadleśnictwo Niepołomice,
– Stowarzyszenie Niepołomice Biegają,
– Komisariat Policji w Niepołomicach.

www.biegwpogonizazubrem.pl