Gmina Niepołomice już po raz siódmy bierze udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu (ETZT). W ramach akcji, w sobotę 18 września i w niedzielę 19 września na niepołomickim Rynku na mieszkańców czeka kilka atrakcji.

Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest hasło: „Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie”.

W najbliższą sobotę jak i w niedzielę przy korzystnej pogodzie na Rynku w Niepołomicach Auto Spektrum Kraków – Dealer Renault i Dacia zaprezentuje samochody osobowe marki Renault Kangoo i Dacia Spring z napędem elektrycznym. Chętni na jazdę testową będą mogli się zapisać u przedstawiciela firmy, który będzie udzielał informacji na temat tych pojazdów.

Również w najbliższą niedzielę, ale przy korzystnej pogodzie na płycie Rynku od godz. 10.00 do 16.00 Firma „Silne rowery” z Krakowa zaprezentuje najnowsze modele hulajnóg i rowerów z napędem elektrycznym, Firma Handlowa „Krisstory” z Niepołomic zaprezentuje dla dzieci nowe modele elektrycznych samochodów. W trakcie prezentacji będzie okazja wzięcia udziału w loterii fantowej, w której zwycięzcy będą nagradzani drobnymi akcesoriami rowerowymi.

W niedzielę o godz. 12.00 z Rynku w Niepołomicach wyruszy do Poszyny w Puszczy Niepołomickiej grupa rowerzystów z TKKF „Wiarus” Niepołomice gdzie spotka się z grupą rowerzystów z Gminy Kłaj tam zapalą znicze przy pomniku ofiar II wojny światowej i stamtąd wspólnie przejadą do Niepołomic gdzie na Niepołomickim Rynku o godz. 14.00 będzie czekał przewodnik z Niepołomickiego Muzeum, który oprowadzi grupę po historycznych miejscach Niepołomic.

Tegoroczny ETZT trwa od 16 do 22 września 2021 r. kulminacyjnym momentem akcji jest „Dzień bez Samochodu”, który przypada na 22 września w tym to dniu będzie bezpłatna komunikacja zbiorowa autobusami MPK.