Gmina Niepołomice już po raz szósty bierze udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu (ETZT). W ramach akcji, w sobotę 19 września i w niedzielę 20 września na niepołomickim Rynku na mieszkańców czeka kilka atrakcji.

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę na Rynku w Niepołomicach Auto Spektrum Kraków – Dealer Renault i Dacia zaprezentuje samochód osobowy ZOE marki Renault z napędem elektrycznym. Chętni na jazdę testową będą mogli się zapisać u przedstawiciela firmy, który będzie też udzielał informacji na temat pojazdu.

Ponadto, w sobotę od 13.00 do 18.00 i w niedzielę od 11.00 do 18.00 na płycie Rynku F.P.H.U Ogród-Dom z Niepołomic zaprezentuje rowery, motocykle i hulajnogi z ekologicznym napędem. W trakcie prezentacji będzie okazja do jazdy testowej a chętni biorący udział w loterii będą nagradzani drobnymi akcesoriami rowerowymi.

Tegoroczny ETZT trwa od 16 do 22 września 2020. Kulminacyjnym momentem akcji jest Dzień bez Samochodu, przypadający 22 września. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest hasło:„Zeroemisyjna mobilność dla każdego”.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu odbywa się w tym roku w szczególnych warunkach, z uwagi na pandemię COVID-19. Zminimalizowaliśmy wydarzenia i wszystkie odbywają się na wolnym powietrzu.

Serdecznie zapraszamy.