Poprawiono dn.: 22 kwietnia 2021

Na mecze 5 kolejki Lotto Ekstraligi Badmintona drużyna MKS Spartakus Niepołomice jechała mocno zmotywowana. Po dobrym występie w poprzednich spotkaniach w Poznaniu nastroje były dobre.

Mecze rozgrywane w Pszczynie były bardzo ważne dla układu tabeli. MKS Spartakus przed tą kolejką zajmując 10 miejsce w tabeli sąsiadował z drużynami, z którymi miał się zmierzyć: Badminton School Gdynia (11 miejsce), i Plesbad Pszczyna (miejsce 12). Ta runda w dużym stopniu mogła decydować o tym, która z tych drużyn utrzyma się w ekstralidze, która spadnie, a która będzie grać w barażach o utrzymanie.

Pierwszy mecz MKS Spartakus Niepołomice grał z Plesbad Pszczyna. W grze singlowej w pierwszym pojedynku bardzo dobra gra Dominika Kwinty, w drugim pewna wygrana Dariusza Janika. Chociaż potem dzielnie walcząca Karolina Gajos w 3 setach przegrała, to grająca drugiego singla kobiet Jessica Orzechowicz nie pozostawia złudzeń i zdobywa trzeci punkt. Po grach indywidualnych Spartakus prowadził 3-1.

W grach podwójnych pewny punkt dokładają debliści Dariusz Janik i Dominik Kwinta. Debel kobiet (Joanna Fidos i Monika Kowalczyk) nie daje rady przeciwniczkom, ale decydujący pojedynek miksta Jessica Orzechowicz i Kamil Korbel rozstrzygają na swoją korzyść. Wynik 5-2 i zdobyte 3 punkty dają Spartakusowi już co najmniej grę w barażach o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

13-15 10-15

Drugi mecz drużyny Spartakusa z Badminton School Gdynia przyniósł mnóstwo emocji. Spartakus, żeby zapewnić sobie utrzymanie musiał wygrać. Mecz był pełen dramaturgii.
Rozpoczął Dominik Kwinta, który jako pewny punkt drużyny wygrał swój pojedynek. Następnie jednak horror, ale z happy endem zafundował nam Dariusz Janik. Wygrał pierwszego seta do 13 w drugim prowadził 13-9, a potem jeszcze 14-13 i po dramatycznej końcówce przegrał do 14. Trzeci set bardzo wyrównany do 13-13 i potem nastąpiły niesamowite, wyczerpujące wymiany, która wzbudzały zachwyt oglądających. Ostatni punkt zdobył w nich zawodnik Spartakusa.

Ta wygrana podbudowała całą drużynę przed kolejnymi meczami, gdzie ekipa z Gdyni wystawiła dwie bardzo dobre zawodniczki z Litwy. Karolina Gajos, pomimo ambitnej postawy nie dała rady, za to Jessica Orzechowicz stoczyła dramatyczny pojedynek z drugą z Litwinek (Samanta Golubickaite). Rozstrzygniecie nastąpiło w trzecim secie od stanu 13-13 gdy ostatnie 2 punkty padły łupem Jessici.

Następnie debel Dariusz Janik i Dominik Kwinta pewnie wygrywa do 10 i 6. W deblu kobiet para z Gdyni okazała się lepsza od Stanisławy Gruszczyńskiej i Karoliny Gajos. Decydujący punkt zdobywa ponownie mikst Jessica Orzechowicz i Kamil Korbel, który także po emocjonującej końcówce drugiego seta wygrywa do 14. Cały mecz 5-2 i dopisujemy kolejne 3 punkty. Zapewnia to Niepołomiczanom utrzymanie się w Lotto Ekstralidza Badmintona. Brawo dla całej drużyny!

15-11 15-14

W meczach tych MKS Spartakus Niepołomice zagrał w składzie: Joanna FIDOS, Karolina GAJOS, Stanisława GRUSZCZYŃSKA, Monika KANIA, Monika KOWALCZYK, Jessica ORZECHOWICZ, Dariusz JANIK, Kamil KORBEL, Dominik KWINTA, Piotr TOMASZEWSKI, Bartosz WATA, Trener Robert Fraś.