Przed nami nowy budżet obywatelski, edycja 2021. To oznacza, że już w kwietniu czeka nas nabór projektów, ich ocena, a w kolejnych miesiącach głosowanie. Co się zmienia w nowym BO?

Z nowym BO wejdzie kilka nowych zasad. Po pierwsze projekt do Budżetu Obywatelskiego będzie mógł złożyć każdy mieszkaniec gminy, niezależnie od wieku. Co więcej, każdy mieszkaniec ma prawo poprzeć dowolną liczbę projektów (to znaczy podpisać się na listach poparcia będących załącznikiem do formularza zgłoszeniowego projektu). Nie będzie obowiązywało kryterium zameldowania.

Wnioski do Budżetu Obywatelskiego przyjmowane będą w kwietniu. Cały tydzień składania wniosków to równocześnie czas, w którym będzie można skonsultować się z pracownikiem urzędu i zweryfikować swój projekt.

Głosować będzie mógł każdy mieszkaniec gminy Niepołomice. Głosowanie odbywać się będzie poprzez formularze papierowe i elektroniczne. Punkty do głosowania podane zostaną do publicznej wiadomości z odpowiednim wyprzedzeniem.

Trwają prace nad Budżetem Obywatelskim, dlatego w Państwa ręce przekazujemy projekt uchwały.

Wszystkie uwagi oraz proponowane zmiany prosimy przesłać na adres: marta.makowska@niepolomice.eu lub telefonicznie do Referatu Promocji i Kultury, tel.: 12 250-94-50.