Marta Wypiór na 9-letniej klaczy Gina Royalty z Klubu Jazdy Konnej Pod Żubrem Niepołomice została brązową medalistką Mistrzostw Polski Juniorów w skokach. 

Od 10 do 13 września 2020 w Klub Jazdy Osadkowski w Jakubowicach miały miejsce Mistrzostwa Polski w skokach. Dla młodziutkiej 15-letniej zawodniczki z niepołomickiego klubu Pod Żubrem to będą na pewno niezapomniane zawody. Marta i Gina uzyskały kwalifikację do mistrzostw w kategorii junior, pomimo nietypowego, z uwagi na pandemię, sezonu startowego.

W zawodach nasza para rywalizowała w gronie 39 bardzo doświadczonych i zwykle starszych zawodników (kat. junior 15-18 lat). W półfinałach wielu konkurentów miało do dyspozycji dwa konie, a do klasyfikacji zaliczany był wynik lepszego przejazdu. Marta przyjechała na zawody tylko z jednym koniem, każdy błąd był więc dodawany do ogólnego wyniku (w finałach każdy jeździec ma prawo startu już tylko na jednym koniu). Po dwóch półfinałach nasza amazonka zajmowała 17 miejsce, po pierwszym nawrocie finałowym była już 6, a wszystko rozstrzygnął bezbłędny przejazd drugiego nawrotu finałowego, który zapewnił Marcie i Ginie brązowy medal Mistrzostw Polski w skokach kat. junior.

Gratulacje należą się zawodniczce, klubowi, trenerom, rodzicom, właścicielom konia oraz wszystkim osobom wspierającym rozwój tej utalentowanej amazonki.

Wyniki zawodów

Linki do filmów:
2 nawrót finału
1 nawrót finału