Koniec czerwca od kilkunastu lat kojarzony jest w Niepołomicach z biegiem W pogoni za żubrem. Nie inaczej będzie i tym razem. I choć 12. edycja wydarzenia, z uwagi na obecną sytuację, będzie zorganizowana w nieco innej formule, gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w rywalizacji.

XII Bieg W pogoni za żubrem będzie biegiem wirtualnym. Zawodnicy mogą pokonać zalecany dystans 8 lub 15 km – od 20 czerwca do 5 lipca 2020 – w dowolnym miejscu i terenie. Jednak, w związku z tym, że bieg od początku był związany z Niepołomicami, organizatorzy  – specjalnie dla mieszkańców Miasta i Gminy Niepołomice, a także wszystkich sympatyków Puszczy Niepołomickiej – wyznaczyli w lesie przykładowe trasy, tradycyjnie na 8 i 15 km

Zapisy już ruszyły. Do każdego kto przebiegnie bieg i udokumentuje ten fakt, zostanie wysłany medal. Zachęcamy, by po ukończeniu dystansu umieścić zdjęcie na naszym profilu na Facebooku bądź Instagramie, oznaczając Miasto i Gminę Niepołomice z hashtagami #wpogonizażubrem, #biegamywniepołomicach.

Niepołomiczanie, pokażcie nam, że jesteście aktywni!

Więcej szczegółów oraz regulamin rywalizacji można znaleźć na stronie www.biegwpogonizażubrem.pl.

Organizatorem wydarzenia jest Krakowski Klub Biegacza Dystans.