Biblioteka Publiczna w Niepołomicach zaprasza na wystawę malarstwa Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej, które obchodzi w tym roku jubileusz 40-lecia swego istnienia.

Prezentowana wystawa jest więc jedną z cyklu jubileuszowych wystaw tego Stowarzyszenia i pokazuje prace członków Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej prezentowane na ostatnich „Dorocznych przeglądach twórczości SPZK” w Holu Kamiennym Magistratu w Krakowie.

Stowarzyszenie Plastyków Ziemi Krakowskiej skupia ludzi różnych profesji, dla których sztuka jest ważnym elementem życia. Przez Stowarzyszenie, w czasie jego istnienia, przewinęło się prawie 600 osób. Byli to ludzie w różnym wieku, którzy tutaj właśnie znajdowali szansę realizacji swoich artystycznych pasji i rozwijania wrodzonych uzdolnień. Niektórzy członkowie Stowarzyszenia mogą poszczycić się sporymi osiągnięciami artystycznymi, zdobytymi nagrodami i kwalifikacjami udziału w festiwalach sztuki o charakterze ogólnopolskim a nawet międzynarodowym. Prace malarskie członków Stowarzyszenia znajdują się w zbiorach prywatnych w wielu krajach na świecie. Za swoją działalność na rzecz kultury Stowarzyszenie zostało w 2016 roku uhonorowane przez Prezydenta Miasta Krakowa odznaką Honoris Gratia.

Więcej o działalności SPZK można dowiedzieć się na stronie internetowej: www.spnzk.blogspot.com/

Lista autorów obrazów
Maria Baster-Grząślewicz
Janina Gądek
Halina Gołębiowska-Kęsek
Janusz Janiczek
Maria Mircea
Ewa Paluch
Jadwiga Poradowska-Musiał
Elżbieta Rączkowska
Dorota Satoła
Danuta Siedlecka-Sułek
Krystyna Siedlecka-Szwarnóg
Ilona Słuszkiewicz-Pilniakowska
Grażyna Sobierajska
Maria Sularz
Małgorzata Zawadzka

Wystawę można oglądać w Bibliotece oraz w Laboratorium Aktywności Społecznej do połowy maja br. oraz na YouTube – https://youtu.be/VC9mwWEWdUU.