7 marca Muzeum Niepołomickie oraz Fundacja Zamek Królewski w Niepołomicach zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa „Tajemnice uczuć” autorstwa Ewy Kalinowskiej-Maćków. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00 w Zamku Królewskim w Niepołomicach.

Ewa Kalinowska-Maćków, krakowska artystka, specjalizuje się w malarstwie sztalugowym w technice olejnej. Rysunkiem zajmuje się od dzieciństwa. Wiele lat nauki i pracy zaowocowało licznymi wystawami. W swoim dorobku ma 126 wystaw zbiorowych i poplenerowych oraz 43 wystawy indywidualne. Wiele prac przekazała na rzecz aukcji charytatywnych. Od zawsze wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

Jest członkiem zwyczajnym Związku Polskich Artystów Plastyków, należy do Klubu Malarzy przy ZPAP/ OK oraz Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Wszelkich – koło Zwierzyniec. Wyróżniona nagrodą Kapituły Dzielnicy XI Podgórze Duchackie w kategorii Twórca 2013 oraz dyplomem za scenografię do spektaklu poetycko-muzycznego “Śliwiak lirycznie” (Noc Poezji 2018, Kraków).

Malowanie jest jej pasją, bez niego nie wyobraża sobie życia. Pomysły rodzą się ze snów, przemyśleń, chwil, ułamków sekundy. Na wystawie w niepołomickim zamku prezentuje prace z lat 2012-2020.

Wystawa będzie czynna do 10 kwietnia 2020.