11 grudnia o godz. 17.00 Biblioteka Publiczna w Niepołomicach i Laboratorium Aktywności Społecznej zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa niepołomiczanki Heleny Osikowicz, która w tym roku obchodzi 20-lecie swojej pracy artystycznej.

Helena Osikowicz urodziła się w wielodzietnej rodzinie w Kamionnej. Ukończyła Liceum Plastyczne w Nowym Wiśniczu, specjalizując się w sztuce ceramicznej. Od 1973 roku mieszka w Niepołomicach. Przez wiele lat pracowała jako dekorator niepołomickiej Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”. Obecnie przebywa na emeryturze.

Pani Helena od dzieciństwa lubiła malować, zwłaszcza kwiaty i pejzaże. Była członkiem niepołomickiej grupy „Zamek”, wielokrotnie brała udział w plenerach malarskich i poplenerowych wystawach. Do tej pory spod rąk Artystki wyszło już ponad 100 ikon, które przedstawiają nie tylko Matkę Boską z różnych świątyń całego świata, ale także innych świętych, jak np. Jana Pawła II. Prezentowała je na wystawie w Bibliotece Publicznej w Niepołomicach, kościele na Jazach w Niepołomicach, rodzinnej Kamionnej i w Żegocińskiej Galerii Wiejskiej, zaproszona przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej.