Odrobinę szczęścia w miłości to tytuł koncertu, którego wysłuchamy podczas najbliższego 107. Spotkania przy czakramie, zaplanowanego w Walentynki 14 lutego. Zapraszamy na godz. 20.00 do Piwnicy Gotyckiej Zamku Królewskiego w Niepołomicach.

Gospodarze wieczoru Agnieszka Rosnerówna i Edward Zawilińśki będą gościć Adriannę Bujak-Cyran oraz Krzysztofa Cyrana i Marka Piątka. Wystąpią oni z repertuarem piosenek przedwojennych. Zaprezentują utwory bardziej pogodne niż nostalgiczne, choć oczywiście wzruszeń nie braknie. Ogniste tanga, fokstroty, walce, które bez cienia przesady nazwać można evergreenami, śpiewane w manierze wzorującej się na dawnych gwiazdach – Mankiewiczównie, Pogorzelskiej, Bodo czy Żabczyńskim – przeniosą publiczność w czasy przedwojennej elegancji i wykwintnej rozrywki.

Adrianna Bujak – śpiew

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu solowego dr hab. K.Oleś – Blacha. Otrzymała stypendium Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso. W roku 2016 ukończyła Studium Pieśni na Uniwersytecie im. Fr. Chopina w Warszawie. Zaczynała w kabarecie Loch Camelot, a obecnie koncertuje w wielu filharmoniach w Polsce i za granicą. Współpracuje m.in. z Jackiem Wójcickim, Basią Stępniak – Wilk. Jest zwyciężczynią Ogólnopolskiego Festiwalu Niezapomnianych Artystów w Bydgoszczy oraz laureatką Grechuta Festival i Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej.

Krzysztof Cyran – gitara

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Ukończył z wyróżnieniem dwa kierunki: gitarę klasyczną (prof. J.Sochacki) i teorię muzyki (prof. T.Malecka). Doktorat z tej ostatniej uzyskał pisząc o najnowszej polskiej muzyce religijnej. Jako pracownik macierzystej uczelni łączy pracę naukowo-dydaktyczną z działalnością koncertową. Piosenkom, także francuskim, akompaniuje od ponad 30 lat. Współpracował m.in. z Filharmonią i Operą Krakowską, Basią Stępniak-Wilk, Marią Pomianowską, Urszulą Makosz. Laureat odznaki MKiDN „Zasłużony dla Kultury Polskiej” (2016).

Marek Piątek – gitara

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie gitary klasycznej. Jest laureatem kilku konkursów gitary klasycznej oraz jazzowej. Współpracował m.in. z Aloszą Awdiejewem, B. Maselim, J. Muniakiem, A. Kawończykiem, G. Turnauem, J. Wójcickim, K. Kiljańskim . Jako muzyk sesyjny nagrywał dla kompozytorów muzyki filmowej i teatralnej. Jest kompozytorem utworów jazzowych oraz doświadczonym pedagogiem.

14 lutego, godz. 20.00, Piwnica Gotycka Zamku Królewskiego. Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.