W niedzielę 1 marca o godz. 16.00 Biblioteka Publiczna w Niepołomicach zaprasza na spotkanie z Marcinem Pałaszem, autorem książek dla dzieci i młodzieży m.in. lektury „Sposób na Elfa”.

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i dziadkami – wstęp wolny dla wszystkich w wieku od 5 do 105 lat.

Marcin Pałasz – „z zawodu pisarz i optymista”, jak sam mawia o sobie. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Od 2004 roku spróbował swoich sił w literaturze dziecięcej utworem „Opowieści z Krainy Potworów”. Po tym udanym debiucie zaczęły powstawać kolejne książki oraz słuchowiska radiowe dla dzieci i młodzieży.

Nominowany do nagrody „Książka Roku 2004” Polskiej Sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia IBBY za książkę „Straszyć nie jest łatwo”. Laureat wyróżnienia w konkursie na Literacką Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego za rok 2007 („Wakacje w wielkim mieście”) oraz 2009 (za „Wszystko zaczyna się od marzeń”).
W 2008 roku do głównej nagrody w tym konkursie została nominowana również jego powieść „Licencja na zakochanie”.

W 2013 r. Marcin Pałasz został laureatem Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Sposób na Elfa”. Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego przyznawana jest od 1994 r. autorowi najlepszej książki roku.

Spotkanie odbędzie się w Laboratorium Aktywności Społecznej przy ul. Bocheńskiej 26 w Niepołomicach.