Dodano dn.: 31.01.2023

Dom Kultury w Zakrzowcu zaprasza na spektakl  “Jak Pasterz Józef Egipt uratował” i warsztaty lalkowe w wykonaniu aktorów teatru O! Teatr

Bajka opowiada o chłopcu Józefie, którego bracia z zazdrości o względy ojca wrzucili do studni. Jednak niespodziewanie dla nich Józef zostaje uratowany i dodatkowo staje się ważną osobą w Egipcie. Pomaga Faraonowi ocalić Egipt od głodu.

Bracia po wielu latach, nie wiedząc, że to on, zwracają się do Józefa o pomoc. Józef jest dobrym człowiekiem, oczywiście nie odmawia pomocy, nie mści się za wyrządzoną krzywdę, wybacza braciom i w końcu mówi im kim jest. Jak to bywa wszystko kończy się szczęśliwie.

W bajce występują ciekawe lalki planszowe i typu muppet, dzieci śpiewają, podróżują przez pustynię, zaganiają stado niesfornych owieczek do zagrody i nie tylko. Razem z głównym bohaterem próbują unikać różnych niebezpieczeństw. Stawiają rurociąg, którym doprowadzają wodę do Egiptu, a także zbierają zapasy żywności z pól. Pomagają też.

Przedstawienie odbędzie się 4 lutego (sobota) o godz. 16.00.

Spektakl lalkowy – Wstęp wolny.

Po spektaklu około godz.17.15 zapraszamy do udziału w odpłatnych warsztatach lalkowo – teatralnych, w których udział mogą wziąć wcześniej zapisane dzieci

warsztaty lalkowo – teatralne obejmują:
– pokaz różnych typów lalek,
– podstawy animacji lalki teatralnej,
– opis konstrukcji i mechanizacji lalki,
– krótkie sceny teatralne z udziałem uczestników,
– przykłady, jak wykonać w prosty sposób podstawowe typy lalek teatralnych w domu

Każde dziecko uczestniczące w warsztatach będzie miało okazję własnoręcznie sprawdzić i animować każdą z warsztatowych lalek teatralnych.

Czas warsztatów 60 min.

cena 20 zł/osoby.

Ze względu na ograniczoną ilość uczestników podczas warsztatów obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 12 281 93 66