3 października 2020 zapraszamy na spektakl muzyczno-taneczny „Magia Orientu” w wykonaniu Teatru VIS A VIS. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00 na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Niepołomicach.

Jeśli lubicie egzotyczne rytmy i urzekający taniec orientalny, nie może was zabraknąć. Spektakl złożony jest z niezwykle widowiskowych układów tanecznych, orientalnych piosenek, ballad i melodii oraz perskich poematów lirycznych i miłosnych. W tym wyjątkowym mini musicalu orientalnym muzyka i melodia ciała stapiają się w jedno.
Spektakl pozwala widzom w jednej chwili przenieść się w uwodzący egzotyką, zmysłowymi tańcami, orientalnymi zapachami i oszałamiającą muzyką, tajemniczy i magiczny świat Orientu. To burząca krew w żyłach muzyka, mistyczna poezja perska: traktaty i poematy liryczne, bajecznie mieniące się kostiumy, piękne tancerki, wonne zapachy kadzideł i fajek wodnych, wschodni przepych.

Podczas występu zobaczycie między innymi taniec z mieczem, skrzydłami Isis oraz taniec z jedwabnymi wachlarzami i woalami.

Taniec brzucha to pradawny taniec kobiet starożytnego Egiptu, wywodzący się z kultu bogini Izydy. Taniec ten łączy kuszące ruchy bioder z subtelnym ruchem rąk i od wieków robi niezwykłe wrażenie poprzez wyzwolenie tego, co najbardziej uwodzicielskie, zmysłowe i kobiece.

Największe szlagiery muzyki orientalnej śpiewa: Justyna Baran
Zapierające dech w piersiach orientalne układy taneczne tańczą: Dorota Pawłowska & Oliwia Rolnicka
W roli sułtana: Jakub Palacz
Inscenizacja: Bartłomiej Piotrowski

Justyna Baran – wokalistka, aktorka, plastyk. Absolwentka wokalistyki na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wokalistka współpracująca z wieloma muzykami mdzy.in. Antonim Krupą, Januszem Baranem, zespołem Workaholic, biorąca udział w wielu projektach muzycznych i teatralnych. Współpracowała również z Markiem Piekarczykiem w spektaklu ”Klenczon poemat rockowy”. Artystka ma na koncie liczne koncerty w krajach Orientu, m.in.: Bahrajn, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Jordania oraz Jemen. Tam właśnie – podczas koncertów i kontaktów z tą niezwykłą kulturą zafascynowała się Orientem i arabskim duchem.

Dorota Pawłowska – związana z tańcem orientalnym od 2009 roku. Od 2012 roku członkini zespołu Sihir Stars (półfinalistek VI edycji Mam Talent oraz wielokrotnych mistrzyń Polski). Wraz z zespołem występowała na wielu festiwalach i konkursach zarówno w Polsce jak i za granicą (Włochy, Rosja, Ukraina, Białoruś, Czechy, Słowacja, Serbia, Grecja, Bułgaria). Finalistka Mistrzostw Polski 2014 w kategorii Klasyka i Show, zdobywczyni pierwszego miejsca na festiwalu Sezam 2014 (Białoruś) w kategorii półprofesjonalnej, drugiego miejsca w kategorii półprofesjonalnej Show na festiwalu Pressburg Dance Festival 2015 (Słowacja) oraz drugiego miejsca podczas European Golden Cup w Pradze w katergorii imporwizacja-profesjonaliści. W 2018 na Festiwalu Oriental Fairytales w Belgradzie zdobyła tytuł Rising Star.

Oliwia Rolnicka – tancerka formacji Sihir Stars i gwiazda Studia Tańca Sihir. Finalistka Mistrzostw Świata i Europy. Pięciokrotna mistrzyni Polski. Zwyciężczyni wielu międzynarodowych konkursów w tym Ah Ya Elbi- Wrocław, Pressburg Dance Fest-Bratysława, Orientalny Koktajl-na Bemowie oraz Stars Oriental Dance Cup 2020. Finalista konkursów, w Grecji, w Rosji, na Ukrainie, na Białorusi, w Czechach, na Słowacji. Jej ulubiony styl to romantic pop w którym najpiękniej można oddać tańcem uczucia i arabski feeling.

3 października, godz. 18.00, dziedziniec Zamku Królewskiego w Niepołomicach. Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.