Dodano dn.: 25.03.2024

Zespół kameralny Pro Arte, działający w ramach Towarzystwa Miłośników Muzyki i Śpiewu im. S. Moniuszki w Niepołomicach, pod kierownictwem artystycznym Zbigniewa Huptysia, przygotował cykl dziesięciu pieśni pasyjnych, w tym dwa chorały Bacha w języku niemieckim. Większość to zupełnie nowe pozycje w naszym repertuarze, z ubiegłego roku powtórzyliśmy zaledwie trzy.

Program wykonaliśmy dwukrotnie. W sobotę 23 marca skorzystaliśmy z zaproszenia organizatorów Jarmarku Wielkanocnego w auli Solnego Miasta w Wieliczce. W patio zgromadził się spory tłum. Udany występ zawdzięczamy nie tylko naszej pracy poświęconej na jego przygotowanie, ale również temu, że – dzięki finansowaniu ze strony Gminy Niepołomice – kupiliśmy własne nagłośnienie, co daje nam większe możliwości gościnnych występów. Zebraliśmy wiele gratulacji i wyrazów podziwu ze strony widzów, którzy być może pierwszy raz mieli okazję wysłuchać utworów wielogłosowych na żywo.

Następnego dnia, w Niedziele Palmową, nasz program powtórzyliśmy w kościele parafialnym p.w. Opieki Najświętszej Marii Panny w Zabierzowie Bocheńskim. Nasze pieśni były wplecione w uroczyste nabożeństwo gorzkich żali połączonych z mszą św.

Przed nami miesiąc intensywnej pracy – przygotowujemy spektakl słowno-muzyczny o wiośnie. Zapraszamy 20 kwietnia do Piwnicy Gotyckiej Zamku w Niepołomicach.

Teresa Urban
Prezes TMMiŚ