Dodano dn.: 09.04.2024

Biblioteka Publiczna w Niepołomicach oraz Laboratorium Aktywności Społecznej zapraszają na wystawę fotografii Mieczysława Janusza Jagły – „Niepołomice zatrzymane w kadrze” wzbogaconą zbiorami Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Niepołomickiej.

Wernisaż odbędzie się 16 kwietnia o godz. 18:00 w Laboratorium Aktywności Społecznej przy ul. Bocheńskiej 26 w Niepołomicach. Otwarciu wystawy będzie towarzyszyła projekcja filmów Janusza Jagły „Stare Niepołomice”.

„Niepołomice zatrzymane w kadrze” to migawki miejsc, zdarzeń, czasem ludzi – wszystkiego co składa się na obraz naszego miasta. Dzięki fotografiom i starym kartkom pocztowym możemy odbyć sentymentalną podróż do Niepołomic sprzed lat.

Na wystawie prezentowane są fotografie Niepołomic wykonane przez Janusza Jagłę w II połowie XX wieku oraz kartki pocztowe i zdjęcia pochodzące ze zbiorów Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Niepołomickiej. Całość wzbogacona jest pięknymi opisami Niepołomic pochodzącymi z: książki Stanisława Warcholika pt. „Niepołomice” (publikacja ta ukazała się w 1911 r., a dochód z jej sprzedaży został przeznaczony na poczet sypania Kopca Grunwaldzkiego) oraz z artykułu Mieczysława Rokosza „Początki Niepołomic” z Gazety Niepołomickiej nr 5/6 14.04.1991, s. 1, 5.

Zapraszamy. Wstęp wolny.