Dom Kultury w Woli Batorskiej zaprasza do udziału w kursie III stopnia pisania ikon.

Zajęcia odbędą się w następujących terminach: 23 lutego 2018 godz.15.00, 24 lutego 2018 o godz.10.00 oraz w dniach 2, 3, 9, 10 marca 2018.

W III stopniu kursu mogą brać udział osoby, które posiadają ukończony I i II stopień pisania ikon, gdyż stopień trudności wymagał będzie dobrej znajomości techniki.

Czasem by spełnić marzenie nie trzeba wiele. Niekiedy wystarczy trochę się w coś zaangażować, innym razem komuś pomóc, a czasem coś zorganizować. Kiedy usłyszeliśmy o marzeniach pewnej grupy artystów, stwierdziliśmy, że nie możemy dać zaprzepaścić tych marzeń.

Wybraliśmy trzecią opcję i zdecydowaliśmy się zrobić wszystko by zorganizować trzeci, ostatni już stopień kursu pisania ikon i spełnić marzenia grupy niepołomickich artystów.

Poprowadzą go jak poprzednio ikono pisarze z Częstochowy, Katarzyna i Jarosław Kula. Będą to trzy kolejne tygodnie przypadające po feriach zimowych tj. 23 – 24 lutego, 2 – 3 marca oraz 9 – 10 marca.

Wraz z informacją o terminie pan Jarosław zdecydował się na uchylenie rąbka tajemnicy i powiedzenie dokładnie jaką ikonę chcą zaproponować uczestnikom III stopnia. Z radością oznajmił, że będzie to ikona Andreja Rublowa „Trójca Święta”.

Sama ikona jest równie ciekawym co kontrowersyjnym dziełem bowiem do tej pory wśród teologów trwają spory co do postaci przedstawionych na ikonie i ich symboliki, bowiem sam autor nie pozostawił co do tego żadnych wskazówek. Oprócz tego niezwykle istotną rolę odgrywają na tejże ikonie wyraziste kolory. Szczególnie jeden z nich, intensywny niebieski, jest do tego stopnia charakterystyczną barwą, że nazywa się go „Błękitem Rublowa”.
Jest to niezwykle trudna technicznie do napisania ikona lecz, jak twierdzą nasi mistrzowie jesteśmy wyjątkowo utalentowaną oraz pojętną grupą i mamy sobie doskonale poradzić. Jednak mimo wszelkich możliwych trudności przy wykonywaniu tej ikony jesteśmy spokojni, bowiem nasi uczestnicy są w rękach profesjonalistów.

cena: 200 zł
zgłoszenia: Dom Kultury w Woli Batorskiej tel.12 281 60 03