Poprawiono dn.: 11.03.2024

Spędź z nami popołudnie i wieczór 8 marca dedykowany kobietom, zabierz mamę, siostrę, córkę, przyjaciółkę, koleżankę, sąsiadkę!

Koncert SAKSOFONARIUM o 19.30 w sali widowiskowej Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa. @saksofonarium to żeński zawodowy kwartet saksofonowy. Od 2009 roku uświetnia swoją grą festiwale i wydarzenia w Polsce i za granicą. Zespół występował m.in. na Hot Jazz Spring w Częstochowie, Ladies Jazz Festival w Gdyni; współpracował m.in. z Teatrem Sztuk w Oleśnicy, Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Występy wyróżnia starannie dobrany repertuar oraz niesamowite brzmienie czterech saksofonów, podczas wieczoru usłyszymy między innymi kompozycje Gershwina, jak i słynne utwory muzyki filmowej. Wystąpią: Karolina Sroka, Aleksandra Skierka-Przybyłka, Paulina Owczarek i Maria Gęgotek. WSTĘP WOLNY, wejściówki do odebrania w MCDiS od 27 lutego 2024, ilość miejsc ograniczona.

Weź udział w WARSZTATACH: Warsztaty botanicznej CERAMIKI w dwóch grupach /godz. 17.00-18.00 i 18.00-19.00/ poprowadzi w Piekarni Sztuki Małgorzata Tylec @ceramika.nastawka. Warsztaty NATURALNYCH KOSMETYKÓW /godz. 17.30-18.30/ tworzenia masła do ciała i ziołowych soli do kąpieli poprowadzi w Piekarni Sztuki Justyna Iskra @pracownia_iskry. Praktykuj JOGĘ z Gonią Markow dla akceptacji, wyciszenia, radości i zdrowia w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa na zajęciach dla osób na każdym poziomie zaawansowania /godz. 18.15-19.15/. Odpręż się podczas cichego KONCERTU GONGÓW I MIS TYBETAŃSKICH w Piekarni Sztuki, skup na własnym wnętrzu z Beatą Kajdańską, która poprowadzi nas w dźwiękową podróż do wschodniej Azji /godz. 19.30/. Zobacz wraz z przewodniczką zbiory jedynego w Polsce MUZEUM FONOGRAFII /godz. 16.00 i 18.00/.

Zapisz się na bezpłatne warsztaty, koncert i zwiedzanie muzeum, liczba miejsc jest ograniczona: telefonicznie: 692 380 139 lub mailowo: kontakt@mcdis.pl WSTĘP WOLNY!

8 marca i KINO JEST KOBIETĄ, co udowodni @Kino Ważka. W programie trzy filmy krótkometrażowe wyreżyserowane przez kobiety, opowiadające o trzech kobietach z ostatniego konkursu filmów krótkometrażowych Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: „Do raju”, „Te cholerne peonie” oraz „Moje stare”. W jedną z bohaterek tego ostatniego wciela się rewelacyjna Dorota Pomykała. UWAGA! Seans jest biletowany! Bilety do nabycia w kasie Kina Ważka.

Czekamy na Ciebie!

*jeśli chcesz, zabierz ze sobą mężczyznę.