18 czerwca w ramach spotkań „Podróże małe i duże” w Niepołomicach wybierzemy się do Indii. Monika Kołtoń opowie o swoim życiu w Tamil Nadu, gdzie mieszkała i pracowała.

Indie wzbudzają wiele kontrowersji i emocji: od zachwytu po strach. Autorka pokazu postara się pokazać ten kraj trochę z innej strony. Przekona, że nie należy się Indii bać, wystarczy się tylko trochę na nie otworzyć.

„Opowiem o pierwszym spotkaniu z Indiami, po którym powiedziałam „nigdy więcej”, tylko po to, aby wrócić tam dwa lata później i zostać na 1,5 roku. Pokażę, jak żyje się w wiosce Tamilczyków, z dala od wielkich miast, restauracji, kin, gdzie dostępne są głównie warzywa i owoce, a papier toaletowy jest towarem luksusowym. Doświadczyłam tam masy przeżyć i różnych emocji, od poczucia bezsilności, niesprawiedliwości, krzywdy, aż po te najpiękniejsze, jak uśmiech, cieszenie się z małych rzeczy, umiejętność dzielenia się z innymi i dziecinna beztroska” – zapewnia Monika Kołtoń.

Wprowadzi nas w świat Hindusów, pracy z nimi, problemów kastowości, opowie o życiu tamtejszych kobiet, ślubach, o przenikaniu się kilku religii w jednym miejscu i problemach komunikacji. Będzie też o tym, jak okiełznać 150 kobiet, być „białą” i do tego szefem oraz jak podnieść sobie adrenalinę prowadząc auto w Indiach. Usłyszymy historie śmieszne, jak niespełnione historie miłosne w pracy, i te bardziej tragiczne, które nam Europejczykom ciężko zrozumieć.

O autorce pokazu:
Monika Kołton – z wykształcenia inżynier chemii, z zawodu szef produkcji. Obecnie korpoludek, natomiast z zamiłowania miłośniczka podróży, gór, odkrywania tego, co nowe i nieznane, poznawania ludzi i nowych smaków. Zbiegiem przypadków postanowiła pewnego dnia wcielić w życie swoje plany i marzenia o dalekich podróżach, zatrzymania się w jednymi miejscu na dłużej tak, aby poznać bliżej kraje i inne kultury, co zaowocowało pracą w Indiach, a później 8-miesięczną podróżą po Azji i wolontariatem w Kambodży.

Spotkanie odbędzie się 18 czerwca 2018 roku (poniedziałek!) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, wejście B, Niepołomice).

Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami.

Więcej informacji: www.mcdis.pl.