27.02.2023 r., w Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych, odbyła się inauguracja Centrum Organizacji Pozarządowych w Niepołomicach.

Centrum to kolejne miejsce w naszej gminie, które ma sprzyjać aktywności obywatelskiej. Zlokalizowane jest w Izbie Regionalnej w Niepołomicach, ul. Zamkowa 5a. Do zadań Centrum należy udzielanie porad prawnych i księgowych, pomoc w rejestracji i zmianach statutów organizacji oraz inna pomoc związana z działalnością społeczną, prowadzenie szkoleń i spotkań integrujących społeczników.

Więcej informacji na temat oferty Centrum można uzyskać na stronie lepszeniepolomice.pl, pod numerem telefonu 730 778 394 lub pisząc na adres: lepszeniepolomice@gmail.com.

Centrum Organizacji Pozarządowych otwarte jest od poniedziałku do piątku w godz. 14.00-18.00. Obiekt dysponuje salą szkoleniową, która udostępniana jest bezpłatnie organizacjom i grupom nieformalnym. Zasady rezerwacji oraz kalendarz dostępne są na stronie: https://lepszeniepolomice.pl/izba-regionalna.

W Centrum istnieje również możliwość zwiedzenia wystawy etnograficznej (Izby Regionalnej). Grupy oprowadzane są przez przewodnika po wcześniejszej rejestracji telefonicznej pod numerem 517 590 420.

Zadanie „Centrum Organizacji Pozarządowych w Niepołomicach” realizowane jest przy wsparciu finansowym gminy Niepołomice.