Dzisiaj otwarto Bibliotekę Publiczną w Niepołomicach. Można już wypożyczyć i oddać książki. Obowiązywać nas będą jednak nowe zasady.

Już na wejściu do Biblioteki znajdziemy informację o wchodzeniu tylko wówczas, gdy stanowisko zwrotów jest wolne. Stanowisko zwrotów znajduje się tuż przy drzwiach po lewej stronie i jest obsługiwane przez dwóch pracowników. Przeszklona, wydzielona przestrzeń ma zapewnić bezpieczeństwo nie tylko czytelnikom, ale i pracownikom obiektu.

W kolejnej sali możemy poinformować pracowników o chęci wypożyczenia książek. Nie będziemy mogli samodzielnie wybierać sobie książek z półek, zostaną nam one przyniesione przez pracowników. Książki można też zamówić wcześniej, zdalnie rezerwacji książek i płyt przez:

· katalog on-line

· drogą mailową – biblioteka@biblioteka-niepolomice.pl,

· telefonicznie: 12 284 87 28 (Wypożyczalnia dla dorosłych) 12 284 87 29 (Galeria Książki dla Młodych).

W Bibliotece nieczynne do odwołania będą: czytelnia, stanowiska komputerowe, usługi ksero, kącik malucha. Pamiętajmy, że każdy czytelnik wchodzący do budynku powinien mieć zasłonięte usta i nos. Równocześnie przy różnych stanowiskach przyjmowane może być do 8 osób.

Zwracane książki podlegają 7-dniowej kwarantannie.

Książki zostają wydane czytelnikowi wyłącznie na podstawie okazanej karty bibliotecznej, którą każdy otrzymał w chwili zapisu do biblioteki.

Jednorazowo można wypożyczyć 5 książek i 5 zbiorów audiowizualnych (filmów i audiobooków).