Serdecznie zapraszamy do Parku Miejskiego w Niepołomicach, gdzie oglądać można wystawę fotografii Jerzego Golowskiego pt. 30 lat zmian.

Jerzy Golowski związany jest z Niepołomicami od 32 lat. Swoją przygodę w naszym mieście zaczynał jako instruktor do spraw fotografii w Centrum Kultury, w którym przez kolejne 19 lat wtajemniczał adeptów w sztukę robienia zdjęć. Ponadto od początku uwieczniał najpiękniejsze zakątki gminy Niepołomice. Bo Jerzy przy okazji bycia fotografem jest również miłośnikiem przyrody i turystyki.

Od 13 lat jest zatrudniony w Urzędzie Miasta i Gminy w Niepołomicach, wciąż między innymi zajmuje się fotografią oraz skanuje, systematyzuje i archiwizuje tysiące negatywów zajmujących jego przepastne szafy. Swoimi ujęciami mógłby obdzielić niejedną wystawę.

Obecna wystawa to wybór fotografii z różnych okresów ostatniego trzydziestolecia, uzupełnione najnowszymi lub chociaż bardziej współczesnymi ujęciami tych samych miejsc. Nie oceniają zmian. Nie komentują. Ukazują zjawiska, zmuszając widza do refleksji i zapraszają do dokładniejszego poznania Niepołomic.