W najbliższą niedzielę muzea w Krakowie, Wieliczce i Niepołomicach zapraszają do swoich wnętrz za symboliczną opłatą, proponując obok zwiedzania wystaw dodatkowe atrakcje. Muzeum w zamku niepołomickim wraz z Muzeum Fonografii w budynku MCDiS przygotowało na ten dzień specjalny program. Ze wszystkich propozycji można skorzystać za 1 zł.

Do zamku zapraszamy od godz. 10.00 do 17.00 na wystawy stałe, tj. Galerie sztuki polskiej i europejskiej, Skarby niepołomickiej parafii, Tradycje łowieckie oraz Niepołomice. Miasto, czas i ludzie – wystawę historyczną, która wykorzystując najnowsze technologie zaskakuje sposobem ekspozycji.

Dodatkowo proponujemy podróże w czasie i przestrzeni. Do Kraju Kwitnącej Wiśni przeniesiemy się za sprawą wystawy prac japońskiej artystki Yasuko Sawaoka oraz pokazu zakładania kimona i tradycyjnej ceremonii parzenia herbaty (godz. 11.30 i 14.30), a do starożytnego Rzymu i świata Homera przez obrazy Gavina Hamiltona i opowieści p. Doroty Dec – kuratora wystawy Theatrum Pictorium – Teatr Malarstwa. Spotkania (godz. 16.00). W Muzeum Fonografii dajmy się „wkręcić w winyle” . Od godz. 11.00 do 17.00  po zwiedzaniu z przewodnikiem można będzie odpocząć na miękkich pufach słuchając ulubionej muzyki z winylowych płyt. A do wyboru jest ich dwa tysiące.

Szczegóły na plakatach i stronie internetowej www.muzeum.niepolomice.pl