Z powodu pandemii koronawirusa na jakiś czas zamknięto szkoły, uczelnie, instytucje kulturalne i sportowe. Jak odnalazły się w nowej rzeczywistości? Choć zawieszono tradycyjne zajęcia, organizacje otwierają się dla swoich uczestników i przenoszą treningi oraz warsztaty do Internetu.

Zobaczcie z jakich zajęć online można obecnie skorzystać w naszej gminie.

  • Warsztaty muzyczne online w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa – więcej informacji tutaj
  • Istne cuda – warsztaty online dla dzieci i dorosłych (szydełkowanie, zabawy z papierem, decoupage, itd) Niepołomickiego Koła Gospodyń Miejskich – więcej informacji tutaj.
  • Rodzinna Liga Państw/Miast – warsztaty online INSPIRO dla całych rodzin – więcej informacji tutaj. 
  • Treningi karate online dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice – więcej informacji tutaj. 
  • Ćwiczenia online dla biegaczy – Niepołomice Biegają – więcej informacji tutaj.
  • Dom Pełen Kultury w Staniątkach zaprasza na zajęcia “Mama, kawa i zabawa”. Spotkania on-line odbywać się będą w we wtorki w godzinach 9.30.11.30. Dodatkowo placówka zaprasza na wzięcia udziału w konkursie w ramach międzynarodowego dnia książek dla dzieci. Organizatorzy w ramach akcji “Idzie spanko, będzie czytanko” proszą o wysyłanie na adres dompelenkultury@gmail.com, krótkich filmików z czytania dla dzieci. Wśród nagród do zdobycia są książki Justyny Bednarek. Pełną listę zajęć aktualizowanych na bieżąco można znaleźć na stronie organizacja na portalu Facebook. https://www.facebook.com/dompelenkultury/
  • Szkoła Futbolu Staniątki zachęca do treningów w domu i udowadnia, że brak odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń nie jest problemem. Pod tym linkiem znajdziemy informacje w jaki sposób można skorzystać ze sprzętu wypożyczanego przez szkółkę!  Standardowy pakiet zawiera bramkę, talerzyki treningowe i piłkę. Możliwe jest jednak domówienie dodatkowych akcesoriów.
  • Zajęcia sportowe dla przedszkolaków z gminy Niepołomie prowadzone codziennie o 11.00 przez instruktorów AKT Niepołomice – szczegóły dostępne są tutaj. 
  • Język angielski dla dzieci z Martą Zborowską – kliknij tutaj. 

Zachęcamy organizatorów zajęć online do przesyłania informacji na adres promocja@niepolomice.eu, a umieścimy je na naszej stronie.

Grafika www.pl.freepik.com