Z powodu pandemii koronawirusa na jakiś czas zamknięto szkoły, uczelnie, instytucje kulturalne i sportowe. Jak odnalazły się w nowej rzeczywistości? Choć zawieszono tradycyjne zajęcia, organizacje otwierają się dla swoich uczestników i przenoszą treningi oraz warsztaty do Internetu.

Zobaczcie z jakich zajęć online można obecnie skorzystać w naszej gminie.

Muzyka i film

 • Warsztaty muzyczne online w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa – więcej informacji tutaj
 • Zapraszamy naFacebookowy profil Kino za Rogiem Niepołomice, na którym Michał Surówka prowadzi Domowe Pogotowie Filmowe. Codziennie zamieszcza posty, a co drugi dzień krótką pogadankę o wybranych filmach. Polecane są oczywiście produkcje dostępne legalnie na platformach VOD.

Sport i taniec, zdrowy styl życia

 • Treningi karate online dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice – więcej informacji tutaj
 • Ćwiczenia online dla biegaczy – Niepołomice biegają – więcej informacji tutaj
 • Szkoła Futbolu Staniątki zachęca do treningów w domu i udowadnia, że brak odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń nie jest problemem. Pod tym linkiem znajdziesz informacje, w jaki sposób można skorzystać ze sprzętu wypożyczanego przez szkółkę! Standardowy pakiet zawiera bramkę, talerzyki treningowe i piłkę. Możliwe jest domówienie dodatkowych akcesoriów.
 • Zajęcia sportowe dla przedszkolaków z gminy Niepołomice prowadzone codziennie o 11.00 przez instruktorów AKT Niepołomice – szczegóły dostępne są tutaj.
 • Zajęcia taneczne online prowadzone przez Kamila Nowaka, animatora, instruktora tańca towarzyskiego i nowoczesnego, rytmiki oraz zumby, posiadającego krajową klasę mistrzowską „A” w tańcach latynoamerykańskich. Harmonogram:
  – ZUMBA dla młodzieży i dorosłych: poniedziałek, środa, piątek 20.00-21.00, niedziela o 17.00-18.00
  https://www.facebook.com/groups/490479064963133/?fref=mentions
  – Zajęcia taneczne dla dzieci: środa, piątek o 10.00
  https://www.facebook.com/groups/203024121018187/?fref=mentions
  – Warsztaty taneczne, tańce latynoamerykańskie: sobota 17.00-18.30
  https://www.facebook.com/groups/573705866832591/?fref=mentions
  – Kurs tańca dla par: niedziela 16.00-17.00
  https://www.facebook.com/events/620299878560029/
 • Klub Fit&Well Fitness Studio prowadzi zajęcia fitness online na swoim profilu na Facebooku:
  www.facebook.com/FitWell-Fitness-Studio-433283913506340
  Oto grafik tygodniowy:
  – poniedziałek: 8:30 full home trening; 19:00 żelazne pośladki,
  – wtorek: 8:30 aktywny senior; 19:00 power stretch
  – środa: 20:00 full home trening,
  – czwartek: 8:30 full home trening, 19:00 body shape extra,
  – piątek: 19:00 mini band,
  – sobota: 9:00 zumba
 • FitClub24 Niepołomice Klub Zdrowego Stylu Życia organizuje zajęcia online. Klub od ponad 5 lat są zajmuje się edukacją w zakresie odżywiania i suplementacji.  Zajęcia są organizowane na otwartej grupie klubu na Facebooku:
  www.facebook.com/groups/472907776565025/

Warsztaty, zajęcia manualne

 • Istne cuda – warsztaty online dla dzieci i dorosłych (szydełkowanie, zabawy z papierem, decoupage, itd) Niepołomickiego Koła Gospodyń Miejskich – więcej informacji tutaj.
 • Tworzymy stół szachowy. Warsztaty decoupage. Małgorzata Klima zaprasza na warsztaty online. Więcej informacji tutaj.

Dla dzieci

 • Biedronki, Bąki i Poziomki. INSPIRO zaprasza 5-6 latki do zabawy online tutaj.
 • Centrum Kultury w Niepołomicach prezentuje na swoim Facebooku propozycje zabaw dla dzieci, poradniki, kolorowanki itd. Więcej informacji tutaj.
 • Dzień bez nudy – zachęcamy do śledzenia facebookowego profilu, współtworzonego przez harcerzy. Dzieci znajdą tam inspirujące pomysły na temat spędzania wolnego czasu. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.
 • Konkurs plastyczny organizowany przez OSP Podłeże dla dzieci do lat 16. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.
 • Dom Pełen Kultury w Staniątkach zaprasza na zajęcia “Mama, kawa i zabawa”. Spotkania online odbywać się będą we wtorki w godzinach 9.30-11.30. Dodatkowo placówka zaprasza na wzięcia udziału w konkursie w ramach międzynarodowego dnia książek dla dzieci. Organizatorzy w ramach akcji “Idzie spanko, będzie czytanko” proszą o wysyłanie na adres dompelenkultury@gmail.com krótkich filmików z czytania dla dzieci. Wśród nagród do zdobycia są książki Justyny Bednarek.
  Pełną, aktualizowaną listę zajęć można znaleźć na stronie na Facebooku: https://www.facebook.com/dompelenkultury/
 • Mój piesek Jaga. Mieszkanka naszej gminy opisuje historię psa zabranego ze schroniska. Każdy odcinek jest ilustrowany własnymi rysunkami. Zachęcamy do rodzinnego czytania. Zobacz tutaj. Psiak został też jednym z bohaterów projektu Na cztery łapy.

Nauka

 • Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne rusza z nowym projektem „Zapytaj astronoma”. Jeśli masz pytanie dotyczące astronomii, astrofizyki lub astronautyki, możesz to zrobić nie wychodząc z domu. Pytania można zadawać poprzez formularz na stronie www.moa.edu.pl w zakładce Nasza aktywność >> Zapytaj astronoma lub moa.edu.pl/zapytaj-astronoma/.
 • Język angielski dla dzieci z Martą Zborowską – kliknij tutaj

Inne

 • bezpłatne kursy online dla dzieci i rodziców dotyczące pracy z emocjami, m.in. strachem, radością, smutkiem, złością, spokojem, zazdrością, szczęściem.
  – wtorki i czwartki o godz. 18.00 w formie live na stronie FB Czuję-rozumiem Ośrodek Akademii JA w Niepołomicach www.facebook.com/akademiaJAwNiepolomicach
  Każdy kurs jest zarejestrowany na stronie.
  Są one podzielone dla dzieci z różnych grup wiekowych:
  – do 8 lat
  – 9-11 lat
  – 12-14 lat

Zachęcamy organizatorów zajęć online do przesyłania informacji na adres promocja@niepolomice.eu, a umieścimy je na naszej stronie.

Grafika www.pl.freepik.com