Punkt szczepień przeciwko SARS-Cov-2 Niepołomickiego Centrum Medycznego rejestruje już pacjentów.

15 stycznia rozpoczęła się rejestracja chętnych do szczepień na koronawirusa. Na razie przyjmowane są zgłoszenia osób z grupy 80+. 22 stycznia rozpocznie się rejestracja pacjentów z grupy 70+. Grafik terminów szczepień zgodnie z zaleceniem MZ i NFZ został ustalony do 31 marca 2021 roku. Trudno jednak mówić, że szczepienia będą szły pełną parą, bowiem limit szczepionek ustalony przez Ministerstwo Zdrowia na nasz punkt to 30 dawek tygodniowo.

Przypominamy Niepołomickie Centrum Medyczne wyznaczyło na swój punkt szczepień w naszej gminie przychodnię w Niepołomicach-Podgrabiu. „Osoby szczepione nie mogą stykać się z pacjentami, którzy przyszli do przychodni ze swoimi dolegliwościami. Należało więc wyznaczyć punkt z osobnym wejściem, osobną poczekalnią i zupełnie osobną obsługą. My mogliśmy spełnić te warunki tylko w Podgrabiu. Chodziło nam o to, by oprócz szczepień utrzymać wszystkie przychodnie normalnie otwarte.” – informuje prezes NCM Maciej Kłusek. O tym, że nie jest to prosta sprawa może świadczyć fakt, że pozostałe prywatne zakłady opieki zdrowotnej z terenu gminy Niepołomice takich punktów szczepień w ogóle nie były w stanie zorganizować.

Niemniej jednak do szczepienia na koronawirusa nie trzeba trzymać się rejonizacji. Można zapisać się na nie w dowolnym innym miejscu, tam gdzie chętnym najlepiej pasuje.