Place zabaw i siłownie zewnętrzne w gminie Niepołomice nie są zamknięte, ale prosimy o to, by z nich nie korzystać. Urządzenia nie są odkażane, a wirus na różnego typu powierzchniach może utrzymywać się do kilku dni.

We wczorajszym wystąpieniu premier i minister zdrowia zalecali, aby nie wychodzić z domu w przypadkach innych niż niezbędnie koniecznych. W późniejszych interpretacjach pojawiła się informacja, że można wychodzić, by samodzielnie trenować. Dwie osoby to już jest grupa, a więcej osób wspólnie na spacerze może być pod warunkiem, że to domownicy z sobą wychodzą na spacer.

Zwracamy też uwagę, że to również oznacza ograniczenia w korzystaniu z atrakcji na zewnątrz. Szczególnie zwracamy uwagę, by nie gromadzić się na placach zabaw i siłowniach zewnętrznych. Teoretycznie każdy może pobawić się czy poćwiczyć, ale postarajmy się od tego powstrzymać. Wszelkiego typu powierzchnie, to miejsca, na których wirusy zatrzymują się w zależności od materiału od kilku godzin do kilku dni. Nie ma możliwości, żeby po każdym użyciu urządzenia na placach zabaw były dezynfekowane, dlatego z troski o dzieci i własne zdrowie powstrzymajmy się od korzystania z urządzeń.

Zachowajmy ostrożność, by w zdrowiu przetrwać tę epidemię.