Z powodu epidemii koronawirusa tegoroczne Dni Niepołomic odbędą się w zmienionej formule. Święto miasta trwać będzie przez niemal cały sierpień, a wydarzenia zostały rozłożone w czasie oraz w zdecydowanej większości odbędą się na zewnątrz.

Z jednej strony koronawirus nie odpuszcza, a z drugiej – uczymy się odpowiedzialnie korzystać z przestrzeni publicznej, spędzając czas poza domem. Chodzimy do sklepów, parków, jeździmy na wakacje.

Zapraszamy do wzięcia udziału w miejskich wydarzeniach, jednocześnie pamiętając o zachowaniu zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Oczywiście, organizatorzy poszczególnych punktów programu postarają się w tym, jak najlepiej pomóc. Na każdym wydarzeniu dostępne będą płyny do dezynfekcji rąk. Prosimy z nich korzystać, zachować dystans pomiędzy sobą. Nie zaszkodzi też stałe noszenie maseczek.

Zdecydowana większość naszych eventów odbędzie się na świeżym powietrzu, a na wydarzenia w pomieszczeniach zamkniętych, wejść będzie można po wypełnieniu ankiet związanych z ryzykiem zakażenia koronawirusem oraz podania danych kontaktowych niezbędnych w razie wykrycia wirusa u innych uczestników.

Podczas imprez można spodziewać się szerzej niż zwykle rozstawionych krzeseł, leżaków czy mniejszej liczby ławek. Nie będzie tradycyjnej zabawy tanecznej.

Między punktami programu zaplanowaliśmy dłuższe przerwy, a także zlokalizowaliśmy je w pewnej odległości od siebie. Nie chcemy w jednym miejscu i czasie gromadzić dużej liczby widzów. Dlatego też zachęcamy do dokładniejszego niż zwykle zapoznania się z kalendarium. Ono również może ulec zmianie do ostatniego momentu.

Wydarzenia mogą zostać w każdym momencie odwołane lub przeniesione na inny termin z powodu nie tylko pogody, ale właśnie zagrożenia epidemiologicznego – gdy organizatorzy uznają to za konieczne lub gdy wymuszą to obostrzenia rządowe.

Wierzymy, że zachowanie zasad bezpieczeństwa nie przeszkodzi w korzystaniu w pełni z Dni Niepołomic. Wręcz przeciwnie – pokaże, że nawet w trudnych czasach pandemii potrafimy odpowiedzialnie spędzać wolny czas, angażując się w życie miasta.