Zakończyła się kolejna edycja programu FIO Małopolska Lokalnie. W tym roku, od 15 czerwca do 16 października grupy nieformalne i nowo powstałe organizacje zrealizowały 79 projektów. Inicjatywy zostały podzielone na dwa rodzaje: zadania na rozwój organizacji i społeczne.

Teraz przyszedł czas na podsumowanie oraz konkurs „Mamy FIO-ła na Małopolskę” na najciekawszą inicjatywę zrealizowaną w Małopolsce w ramach programu FIO Małopolska Lokalnie. Edycja 2020.

Do udziału w konkursie oraz docenienia w ten sposób mieszkańców zaangażowanych w sprawy lokalne zapraszają Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych z Krakowa oraz Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze.

Szczególnie zachęcamy do głosowania na inicjatywę zrealizowaną na terenie gminy Niepołomice. Był to projekt grupy nieformalnej radnych osiedla Jazy, pod nazwą „Wędrując śladami historii”. W jego ramach zorganizowano warsztaty z tworzenia questu oraz wydarzenie i konkurs zatytułowany “Wędrujemy śladami historii za pomocą questu”.

Więcej informacji o tej inicjatywie i osobach w nią zaangażowanych

Aby zagłosować i wziąć udział w konkursie należy w terminie od 16 do 26 października:

Głosować można codziennie, oddając 1 głos do zakończenia konkursu.

Podanie danych nie jest konieczne, jednak wśród osób, które podadzą adres e-mail zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe.


Współfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa, Powiatu Oświęcimskiego, Powiatu Myślenickiego, Powiatu Krakowskiego. Partnerem projektu jest Województwo Małopolskie.