W okresie trwającej pandemii i związanej z nią przedłużającej się izolacji problemy, z jakimi boryka się większość ludzi nie znikają. Wręcz przeciwnie, wiele z nich karmione stresem, lękiem, niepewnością o to jak będzie wyglądać jutro urasta do zaskakująco dużych rozmiarów. W razie potrzeby można skorzystać z nieodpłatnej telefonicznej pomocy psychologa i psychoterapeuty.

W szczególnie trudnej sytuacji znajdują się osoby, które mierzą się z problemami przemocy w rodzinie oraz osoby uzależnione i ich rodziny.

Osoby, które doświadczają trudności w tych obszarach zachęcam do skorzystania z profesjonalnej pomocy. W okresie zagrożenia epidemiologicznego z uwagi na konieczność izolacji i ograniczania kontaktów bezpośrednich proponujemy kontakt za pomocą połączenia telefonicznego.

Do Państwa dyspozycji:

  • w poniedziałki w godz. 15.00-18.00 oraz we środy w godz. 14.00-18.00 pod numerem telefonu: 12 250 94 61 dyżur pełnić będzie psycholog Magdalena Barankiewicz-Patko, która pracuje z osobami doświadczającymi przemocy w rodzinie. Pani Barankiewicz-Patko pracowała w przeszłości w Ośrodku dla Osób Doświadczających Przemocy w Krakowie, prowadziła również liczne szkolenia i warsztaty zarówno dla dzieci jak i dla osób dorosłych.
  • we wtorki w godz. 16.00-19.00 pod numerem telefonu 12 250 94 61 dyżurować będzie certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień Aleksandra Dziektarz. Pani Dziektarz pracuje zawodowo z osobami uzależnionymi i ich rodzinami w Poradni Leczenia Uzależnień w Bochni.

Po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym (z psychologiem lub psychoterapeutą) będzie możliwość prowadzenia rozmów i uzyskania pomocy za pośrednictwem komunikatorów takich jak: Skyp, poczta e-mail, WhatsApp.

Zachęcam, abyście Państwo skorzystali z pomocy, która jest w zasięgu ręki. Nie pozostawajcie sami z problemami, szukajcie dróg wyjścia i rozwiązań pamiętając, że aby coś się zmieniło trzeba wykonać pierwszy krok. Jeśli niczego nie zmienicie, nic się nie zmieni – dajcie wiec sobie szansę na lepsze jutro.

Pozwólcie sobie pomóc.