Oficjalny Portal Miasta i Gminy Niepołomice

Oficjalny portal Miasta i Gminy Niepołomice
Wyszukaj:
Wyszukaj wszędzie
Wiadomości
Informator
Przewodnik
Kalendarz
Wiadomości › Informator › Samorząd › Burmistrz i zastępcy › Czat z Burmistrzem › Zapis cz@ta nr 6 z Romanem Ptakiem

Zapis cz@ta nr 6 z Romanem Ptakiem

Zapis cz@ta nr 6 z Romanem Ptakiem

Poprawiono dn.: 07.08.2019

Zapis szóstego spotkania na czacie z Burmistrzem Romanem Ptakiem, które odbyło się 31 stycznia 2012 roku.

Roman_Ptak : Dobry wieczór! Witam na czacie i zapraszam do zadawania pytań
Alicja_z_krainy_czarów : Dzień dobry, Panie Burmistrzu, kiedy będzie wynik konkursu ofert dla organizacji pozarządowych? (Dla sportu już jest).
Roman Ptak : Dla sportowców został opublikowany na stronie, natomiast w zakresie działalności kulturalnej i pomocy społecznej wyniki pojawią się do końca tygodnia.
user_nce : Co się dzieje ze Stanisławem Kracikiem?
Roman Ptak : Bardzo się cieszę, że mogliśmy się zobaczyć na uroczystym podpisaniu umowy w sprawie solarów. Wiem, że ma kilka propozycji pracy. Myślę, że na dniach powinna się rozstrzygnąć Jego zawodowa przyszłość.
ferb : Witam. W prasie i na forach wielickich są informacje o zmianach w kursowaniu autobusu 301 – można coś dowiedzieć się u źródła?
Roman Ptak : Faktem jest, że na prośby Mieszkańców Wieliczki, ale i Mieszkańców gminy Niepołomice, doszliśmy do porozumienia w sprawie zatrzymywania się autobusu 301 na trzech przystankach n/ż i jednym stacjonarnym przy stacji Orlenu w Wieliczce. Kończą się uzgodnienia z ZIKiTem, Mobilisem i Zarządem Dróg Wojewódzkich w sprawie wykorzystania przystanków przy drodze wojewódzkiej. Finał na dniach.
anna : Witam serdecznie. Bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi na zadane wcześniej pytanie.
Roman Ptak : Proszę je z łaski swojej zadać raz jeszcze, dołączyłem do czata tuż przed 18.00.
paramagnetic : Witam – chciałam zapytać, kiedy spodziewana jest zmiana planu w Ochmanowie – od kilku lat tak obiecywana.
Roman Ptak : W piątek mamy posiedzenie Komisji Gospodarki, Rolnictwa i Ochrony Środowiska, podczas którego zadecydujemy, które części gminy będą miały wcześniej zmienione plany zagospodarowania. Myślę, że do połowy lutego sprawa będzie rozstrzygnięta.
rolnik : Panie burmistrzu, czy pan przyjmuje interesantów w domu?
Roman Ptak : Zdarza się, że w sprawach służbowych mieszkańcy do mnie dzwonią, a czasami odwiedzają, ale generalnie jestem dostępny w Magistracie.
Bartosz : Witam Panie Burmistrzu. Być może padło już to pytanie, i może nie ma sensu przed ostateczną decyzją na nie odpowiadać, ale gdzie powstanie ewentualny zjazd z autostrady do strefy ekonomicznej?
Roman Ptak : Przy drodze wojewódzkiej 964 w Podłężu, w okolicach obecnego obiektu inżynieryjnego autostrady.
Roman Ptak : Decyzji w tej sprawie nie ma jeszcze ani na tak, ani na nie. Z naszej strony kompletna dokumentacja została złożona w Warszawie. Decyzja, a będzie ona ostateczna, zapadnie do końca lutego.
anhen : Witam. Proszę o odpowiedź, czy planowany jest remont ul. Ogrodowej, zwłaszcza od skrzyżowania z ul. Fabryczną do ul. 3 Maja. Przy okazji chcę dodać, że przy remoncie ul. Grunwaldzkiej zniknęła tabliczka z nazwą ul. Ogrodowa na skrzyżowaniu tych dwóch ulic.
Roman Ptak : Tablice z nazwami ulic w mieście będą w tym roku zmodernizowane i dostosowane do standardów, które są w centrum miasta. W sprawie nakładek – decyzja, które ulice będą w tym roku remontowane będzie podjęta po rozstrzygnięciu przetargów na remont Dębowej (dofinansowanie ze Schetynówki) i dokończenie budowy chodnika przy 964 – część wschodnia. Planujemy wydać 1-1.4 mln zł na nowe nakładki, ale bliżej kwietnia będzie można więcej na ten temat powiedzieć.
sam : Kto jest administratorem drogi Wimmera? Jechałem tam ostatnio podczas mgły, jest to teren otoczony mokradłami itp. i dlatego mgła jest dosyć konkretna, a pasy są praktycznie niewidoczne, czy to są duże koszty aby było pomalowane białą farbą i przydałby się też przy zakresie drogi zrobić obrys liniami, gdyż teraz bardzo ciężko się tam jeździ podczas mgły.
Roman Ptak : Droga jest gminna. Jak warunki atmosferyczne na to pozwolą i przepisy pozwolą, przystąpimy do realizacji. Dziękuję za informację.
ferb : Czy planowane są zmiany dotyczące wiat na przystankach – obecne nie chronią one ani przed zacinającym deszczem, ani przed wiatrem…
Roman Ptak : Czy załatwiałoby sprawę takie odeskowanie przystanków jak w Ochmanowie?
jinmy : Czy Pan może udzielić odpowiedzi, kiedy na Podgrabiu teren już od bardzo dawna zaznaczony w planach jako budowlany zostanie przekwalifikowany na działki budowlane?
Roman Ptak : Zmiany w nowym studium w bardzo dużej części dotyczyły dzielnicy Podgrabie i po wstępnej analizie wydaje się, że tamte rejony powinny być objęte w pierwszej kolejności zmianą planów.
sam : Trudny rok się zapowiada, będą jakieś inwestycje?
Roman Ptak : Trudny dla wszystkich. Z jednej strony prawne ograniczenia poziomu zadłużania, z drugiej strony świadomość panującego w strefie euro kryzysu a do tego oczekiwania Mieszkańców…
Roman Ptak : W tym roku z inwestycji drogowych musimy dokończyć budowę dróg w strefie inwestycyjnej. Dostaliśmy dofinansowanie na kapitalny remont ul. Dębowej. Są pozwolenia na budowę brakujących fragmentów chodnika do Zabierzowa Bocheńskiego.
Roman Ptak : Dodatkowo startujemy z drugim co do wielkości projektem inwestycyjnym w historii, czyli instalacją solarów na domach prywatnych…dzieje się.
tadek : Dobry wieczór. Ostatnio zaczęły się ponownie pojawiać informacje odnośnie węzła na autostradzie, czy może rozwinąć Pan temat?
Roman Ptak : Tak jak pisałem wcześniej, do końca lutego będzie ostateczna decyzja, czy można taki węzeł w ogóle wybudować.
jinmy : Przypuszczając, że owy teren zostanie zaliczony w poczet budowlanych, to w jakim okresie od tej decyzji będzie można starać się o pozwolenie na budowę?
Roman Ptak : Procedura zmiany planu zagospodarowania to okres około 8-9 miesięcy. Po wejściu w życie takiego planu można składać wniosek o pozwolenie na budowę.
paramagnetic : Jeśli będzie zmiana planu w Ochmanowie to obejmie ona cały Ochmanów czy tylko jego część (części) – jeśli tak to jakie?
Roman Ptak : Odpowiem po rozmowie z Komisją Gospodarki.
paramagnetic : Od trzech lat pytamy nieustannie w gminie i zawsze pada odpowiedź za kilka miesięcy – a ostatecznie miał być początek tego roku – to trochę zbywanie mieszkańców.
Roman Ptak : Jeśli pytania dotyczy planów zagospodarowania – nowe studium jest od roku. Dodatkowo przede wszystkim z uwagi na problem złóż kruszywa na terenie Chobotu-Polana zostało ono zaskarżone do Sądu Administracyjnego. Na wspólny wniosek organy nadzoru i gminy, zostało ono zawieszone. Trwa procedura poprawy studium w tym zakresie a równocześnie przygotowania do rozpoczęcia zmian planów w poszczególnych sołectwach. Nic w tej sprawie przyspieszyć się nie da.
PJN : Panie Burmistrzu, może Pan mieć problem w drugiej połowie roku, gdyż Puszcza ma realne szanse na awans do I Ligi. Moje pytanie: co ze stadionem ?
Roman Ptak : Z tego co pamiętam, to strata punktowa do miejsca premiowanego awansem jest spora. Życzę klubowi i chłopakom osiągnięć sportowych, ale awans może nam się nie przytrafić w tym roku.
marusia : Witam! Panie Burmistrzu, jak wygląda plan działania związany z projektem Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej na trasie Kraków-Niepołomice?
Roman Ptak : Nic nie słyszałem na temat budowy linii kolejowej Niepołomice-Kraków.
wyborca : Dobry wieczór, panie Burmistrzu, z innej beczki, czy próbował Pan kiedyś dostać się na wizytę u lekarza w naszym Ośrodku Zdrowia? Czy był Pan kiedyś u sz.p. dentystki? Czy dochodzą do Pana opinie pacjentów na ten temat?
Roman Ptak : Problem służby zdrowia jest ostatnio głośny. Znam opinie mieszkańców, że są trudności z dostępem do lekarzy-specjalistów. Zasady na jakich NFZ kontraktował umowy z ZOZami, są mało czytelne i niejasne. Z tego co wiem, Pani Prezes na bieżąco występuje o dodatkowe kontrakty.
Alicja_z_krainy_czarów : Panie Burmistrzu, kiedy pojawi się nowa Gazeta Niepołomicka? Już dawno jej nie było :)
Roman Ptak : W przyszłym tygodniu. Zmieniamy layout i zmieniona została drukarnia. Będzie łączony numer styczniowo-lutowy.
nicolasosika : Co do zjazdu z A4 “Decyzja ostateczna” brzmi to wrogo i strasznie to znaczy, że nie odwołamy się do Strasburga od decyzji negatywnej?
Roman Ptak : Nie ma instytucji odwoławczej. Rzeczywistość jest taka, że Ministerstwo Transportu musi podpisać się pod istotnym odstępstwem od odległości pomiędzy zjazdami, MOPem i punktem poboru opłat. Ta decyzja jest bardzo trudna i odpowiedzialna.
Bartosz : Podtrzymując temat dróg słabo wygląda to na wsiach zwłaszcza na skrzyżowaniach. Mieszkańcy wiedzą, która droga ma pierwszeństwo, ale już osoby spoza miejscowości mają z tym problem, co prowadzi do utrudniania ruchu.
Roman Ptak : Od trzech lat mamy stałą umowę z firmą, która dba o oznakowanie dróg. Niestety część z tego kontraktu idzie na odtwarzanie zdewastowanych znaków, a robią to nie kto inny, ale niestety mieszkańcy naszej gminy. Każdy sygnał w takiej sprawie traktujemy poważnie, proszę o informację mailową na spokojnie – będziemy to uzupełniać.
paramagnetic : Jak mam rozumieć zmiana planów w Ochmanowie jest jeszcze wielką niewiadomą?
Roman Ptak : Nie tyle niewiadomą, co będzie pewna kolejność przystępowania do zmian.
klikacz : Witam, chciałabym się dowiedzieć kiedy zostanie dokończone asfaltowanie drogi na ulicy Ścieżka Głogowa? Chodzi o odcinek przy 3 posesjach. W urzędzie powiedziano nam, że w dokumentacji wpisana jest informacja o zakończeniu asfaltowania tej drogi, jednak asfaltu brakuje przy 3 posesjach i połączeniu z drogą Okrężną.
Roman Ptak : W sprawie dróg: wykaz tego, co zostanie w tym roku zrealizowane będzie można znaleźć na stronie internetowej na przełomie marca i kwietnia, po przetargach.
tadek : Odnośnie budowy chodnika wzdłuż drogi 964: wschodnia część – czy chodzi o odcinek od świateł w stronę Chobotu?
Roman Ptak : Od Niepołomic od skrzyżowania ze światłami do centrum Zabierzowa Bocheńskiego.
ferb : Niedawno wyremontowano ul. Wielicką i Kościuszki. Od strony Wieliczki postawiono znak ograniczenia tonażu do 12 ton przy sklepie meblowym, ale od stacji Shell zakazu nie ma i tiry śmigają po centrum Niepołomic. Czy nie można postawić zakazu 7 ton już na rondzie w Staniątkach i dopiskiem Nie dotyczy dojazdu do Coca Coli i DHL? Kiedy zakaz ruchu ciężarówek będzie obowiązywał również od strony stacji Shell?
Roman Ptak : Nie można postawić zakazu ograniczenia tonażu tylko z wyłączeniem Coca-Coli i DHL bo jest jeszcze dojazd do Zakładów Cedrob i Pharma-C-Food.
sam nie wiedziałem, że tak skomplikowane jest uzyskanie zgody na postawienie oznakowania przy drodze 964.
sam się denerwuje jak widzę TIRY w centrum. Zleciliśmy pomiary natężenia ruchu (bardzo to drogie jest) i uzgadniamy to w GDDiK i ZDW.
RWSPANIALY : Witam i pytam kiedy zostanie dokończona kanalizacja w Woli Batorskiej koło kościoła?
Roman Ptak : Część robót rozpoczęliśmy jeszcze jesienią. Inwestorem były Wodociągi Niepołomice. Natomiast w kwestii reszty wschodniej części gminy start budowy uzależniony jest od oceny wniosku, jaki został złożony do programu rozwoju obszarów wiejskich. Z informacji, jakie uzyskałem nasz wniosek będzie po ocenie w połowie roku.
tadek : Czy jest nakreślony termin ew. oddania takiego węzła?
Roman Ptak : Będzie to zawarte w porozumieniu pomiędzy gminą z GDDKiA. Sprawa jest skomplikowana, bo dotyczy choćby gwarancji na istniejący odcinek A4. Bardzo bym chciał, aby najpóźniej było to gotowe w 2014-2015.
tadek : Jaka jest procedura zgłaszania złego stanu drogi gminnej, czy też złożenie prośby o utwardzenie takiej drogi?
Roman Ptak : Pismo do Urzędu najlepiej poparte opinią właściwej rady osiedlowej lub sołeckiej.
RWSPANIALY : Czy koncert Kory w Dni Niepołomic to naprawdę dobry pomysł? Czy były jakieś lepsze alternatywy i kto jeszcze może sie pojawić?
Roman Ptak : W przeciągu ostatnich lat mieliśmy wiele znakomitych zespołów, trudno, żeby powtarzać. Kora wydała nowy album i jest jurorem w jednym z talent-show. Wydaje się być dobrą propozycją w czasach kryzysu.
Pola_Elizejskie : Witam Panie Burmistrzu. Dlaczego niektórym klubom sportowym zwiększono kwotę dotacji, a niektórym zmniejszono ? Na ile o tym decydowała komisja konkursowa a ile decydował o tym Pan Burmistrz i jakimi kryteriami sie kierował?
Roman Ptak : Czytałem protokół komisji konkursowej z oceną wniosków. Bardzo niewiele w nim zmieniłem. Na przykład klub Piłkarz Podłęże dostał większą kwotę dotacji ponieważ ma w swojej opiece nowy stadion Orlika.
nicolasosika : A po co węzeł? Wystarczy prosty zjazd.
Roman Ptak : Z drogi gminnej wystarczy prosty zjazd.
tadek : Około 1-2 lata temu pojawił się temat budowy szkoły na zasadzie PPP, rozumiem, że w między czasie zmieniły się przepisy odnośnie PPP i samorządów. Czy są w dalszym ciągu prowadzone rozmowy o budowie takiej szkoły?
Roman Ptak : Tak, temat był zawieszony na ponad rok z uwagi na słynne rozporządzenie ministra Rostowskiego z grudnia 2010 ,w myśl którego inwestycje z PPP miały wchodzić do wskaźnikowego zadłużenia.
paramagnetic : Więc kiedy i w jaki sposób można skontaktować się odnośnie uzyskania informacji, jakie decyzje zapadły na rozmowie z Komisją Gospodarki – chciałabym uzyskać konkretne informacje – stoimy przed dylematem, czy czekać na przekształcenie działki, czy kupić gotowy dom…
Roman Ptak : Proszę w połowie lutego spytać się Pana Wojciecha Biernata, pokój nr 3 na parterze w Urzędzie Miasta.
Alicja_z_krainy_czarów : Kiedy będą w tym roku Dni Niepołomic i jakie atrakcje przewidujecie?
Roman Ptak : Ostatni weekend maja. Więcej informacji wkrótce.
wyborca : Trudno przebić się przez lobby budowlano-drogowe, Panie Burmistrzu, czy ma Pan coś do zaoferowania dla młodych rodziców? Żłobek, szkołę, która nie liczyłaby 800 (Niepołomice) lub 50 (Podgrabie) uczniów? Zakres pozorowanych działań przez nauczycieli jest podobny w obu szkołach, poziom nauczania niski. Nie martwi to Pana, czy nie ma Pan dzieci w wieku szkolnym?
Roman Ptak : Moje dziecko skończyło szkołę podstawową i gimnazjum w Niepołomicach. Ja oceniam poziom niepołomickich szkół jako wysoki.
kasia : Kiedy UMiG planuje przeprowadzić odwodnienie gruntów na osiedlu Boryczów, bo przy nasilonych opadach na terenach zamieszkałych tworzą się jeziorka, które powodują niszczenie domów-podmakanie murów i ścian.
Roman Ptak : Jeżeli chodzi o ulicę Ludową zlecony jest projekt i od tego trzeba zacząć. Musi być zgoda właścicieli nieruchomości na przejście kanałem przez ich posesje.
ferb : Co do przystanków – dla mnie przystanek nie musi być piękny, ważna jest funkcjonalność. Zwłaszcza gdy trzeba czekać na 301, który się spóźnia, gdyż rozkład jazdy ułożony jest w sposób niewykonalny.
sam wyjazd z Dworca w Płaszowie trwa nawet i 7 min, a wg rozkładu powinien po 1 min odjeżdżać z Dworcowej. Czy gmina ma możliwość “zawalczenia” o realny rozkład jazdy i końcowy przystanek na nowo wybudowanym dworcu autobusowym na Powstańców Wielkopolskich, a nie w krzakach na dworcu w Płaszowie?
Roman Ptak : Temat dworca rozeznamy. Natomiast do tej pory nie docierały do nas informacje o tragicznych opóźnieniach 301.
anhen : Myślałam raczej nie o nakładce na ul. Ogrodowej a o większej modernizacji. Jest tam bardzo wąsko i niebezpiecznie, a dziur też pełno. Może tak zrobić ten odcinek jednokierunkowy, przynajmniej do czasu modernizacji. Kolizji tam dużo (stłuczek).
Roman Ptak : Dziękuję za sugestię, zastanowimy się co należałoby w tamtym regionie zrobić, żeby poprawić bezpieczeństwo.
RWSPANIALY : Na ile dni planowane są tegoroczne Dni Niepołomic? Czy wystąpi Marcin Daniec?
Roman Ptak : 3 dni, nie wystąpi. W piątek zainauguruje dni Spotkanie Przy Czakramie z Arturem Andrusem, w sobotę Kora, a w niedzielę koncert rokowy w parku.

Belzebub: Czy to tylko moje wrażenie, że pewne inwestycje robione są na siłę np. chodnik do Chobotu, Zabierzowa, teraz jak tam jeżdżę codziennie to po śladach na śniegu widać jak wątpliwa to była inwestycja?
Roman Ptak : Ja pamiętam statystyki wypadków w tym śmiertelnych na tej drodze i na szczęście przez ostatnie 2 lata nic takiego nie miało miejsca. Przy tej szerokości drogi i takim ruchu jest to bardzo potrzebna inwestycja.
rolnik : Więc dlaczego nowo wybrany sołtys w Woli Zabierzowskiej musi przyjmować interesantów w domu, czy odbierać podatki? Nie ma miejsca w klubie tylko klub został opanowany przez klan rodzinny dawnego sołtysa i nie ma miejsca dla nowego choć są pomieszczenia, ale zastawione przez kuchnie lodówki i gary. I to ma być dom kultury? Z tego co wiem pismo zostało złożone do pana, ale na to nie ma odpowiedzi od pana.
Roman Ptak : Jest to kwestia do uzgodnienia pomiędzy sołtysem a Centrum Kultury, które administruje tym obiektem. Ot, co.
jinmy : Odnośnie terenu na Podgrabiu. Jeśli w lutym teren ten zostanie przekwalifikowany na budowlany, to w jakim czasie od decyzji będzie można rozpocząć budowę?
Roman Ptak : W lutym będziemy wiedzieć co zmieniamy. Od przystąpienia do zatwierdzenia planu może minąć około 8-9 miesięcy. Z powodu terminów administracyjnych ten czas nie może być krótszy. Realnie Podgrabie z nowym planem może być pod koniec tego roku.
staszek : A co z chodnikiem do Chobotu?
Roman Ptak : Jest pewna kolejność. W tym roku kończymy odcinki do Zabierzowa oraz prawdopodobnie – Podłęże – Zakrzów. Przyszły rok to chodnik w Ochmanowie i projektowanie i pozwolenia na chodnik w stronę Chobotu. Droga jest wojewódzka, administruje nią ZDW, a my mimo to dokładamy setki tysięcy złotych do tej inwestycji.
Liderc4 : Dlaczego w Niepołomicach jest tak ślisko na drogach? Jak tylko wyjeżdżamy z gminy od razu jest lepiej. Nie sypiemy soli?
Roman Ptak : Sypiemy.
Alicja_z_krainy_czarów : Panie burmistrzu co to jest layout?:)
Roman Ptak : Szablon graficzny:)
paramagnetic : Zapytam o poszerzenie “drogi Solnej” w Ochmanowie – to ta droga, którą dojeżdża się do osiedla Ochmanów Park – były dość duże problemy z jej poszerzeniem. Jeśli będzie poszerzana to do jakiego momentu?
Roman Ptak : Do ostatnich domów, ale jest pewien problem w związku z oczekiwaniami finansowymi właścicieli nieruchomości, jeśli chodzi o wykup gruntu.
nicolasosika : Zjazdy w aglomeracjach się robi co 500 metrów tak jest na A4 w aglomeracji paryskiej !
Roman Ptak : Być może we Francji mają inne przepisy. Niestety od węzła bieżanowskiego autostrada nie jest już traktowana jako odcinek aglomeracyjny.
tadek : Niestety, ale jest problem z czat’em :(. Zostałem wylogowany, a następnie komunikat: “maksymalna ilość użytkowników została wyczerpana”.
Roman Ptak : Mamy licencję na 25 użytkowników. Cieszy nas frekwencja, ale przepraszam za utrudnienia tych, którzy czekają.
trymi : Witam, ponawiam pytanie – Czy po przebudowie drogi 75 będzie przejście dla pieszych w okolicach Wodociągów do dzielnicy Piaski?
Roman Ptak : Tak, będzie.
samuel : Panie Burmistrzu mam pytanie co do Święta 3 maja i np. 11 listopada. Czy nie mogło by ono przebiegać “bardziej uroczyście”? Powiem Panu, że połączenie sztandarów, stania na baczność i wesołych piosenek nie pasuje troszkę ze sobą. Lepiej zrobić uroczystość mega luźną lub poważną. Takie jest moje skromne zdanie. Przy ostatniej uroczystości 11 listopada stałem w szkolnym poczcie sztandarowym i po zakończeniu “nie wiedziałem, co ze sobą zrobić :)” Organizacja była średnia.
Roman Ptak : Potwierdzam, wnioski będą wyciągnięte. Następne święta państwowe będą bez małych zgrzytów. babajaga: Dobry wieczór, chciałabym zapytać o termin realizacji placu zabaw przy ulicy Topolowej, gdyż obiecał Pan rodzicom, że nastąpi to w 2012 roku.
Roman Ptak : Zgadza się i obietnicę podtrzymuję.
rolnik : Panie Burmistrzu czy autobus 211 musi skręcać pod plac targowy, gdzie tam nikt nie wsiada ani wysiada nie szkoda paliwa, a wydłuża czas jazdy autobusu.
Roman Ptak : To jest de facto dworzec końcowy i początkowy oraz główny węzeł przesiadkowy. Ale przyglądnę się temu.
anhen : Co z wysypiskiem śmieci, czy jest jeszcze czynne? Jeżeli tak do kiedy? Przy okazji dziękujemy za oświetlenie skrzyżowania ul. Wimmera z ul. Fabryczną. Bardzo było potrzebne.
Roman Ptak : Składowisko kończy swoją eksploatację. Rozpoczynamy proces rekultywacji.
Bartosz : Odchodząc od tematu troszeczkę wazeliny nie zaszkodzi:) Muszę Pana pochwalić za to, że mimo średnich czasów na inwestycje to w gminie coś się dzieje. Także pochwała dla rady, że przy tak stosunkowo nie dużym budżecie stara się podzielić sprawiedliwie gminę.
Roman Ptak : Dziękuję za te słowa, robimy co w naszej mocy.
samuel : Czy są lub będą w najbliższym czasie jakieś oferty pracy dla studentów w Urzędzie Miasta lub placówkach podległych?
Roman Ptak : Dla studentów to raczej praktyki lub staże.
PJN : Strata powinna być mniejsza, gdyby nie opieszałość działaczy oraz słabe przygotowanie fizyczne niedoszłego hitu transferowego. Chodzi mi oczywiście o samorodny brylant, mianowicie Hose Manuela Bobinio. Może jak solidnie przepracuje zimę…
Roman Ptak : Wszyscy wiązaliśmy duże oczekiwania z tym transferem. Nie widziałem tego zawodnika ostatnio i nie wiem jak się prezentuje.
Alicja_z_krainy_czarów : Czy to prawda, że w Podłężu ma powstać minirondo ?
Roman Ptak : A niby gdzie?
paramagnetic : Rozumiem, będzie kolejność przystępowania do zmian – w jakim czasie się ona rozciągnie?
Roman Ptak : Na najbliższe trzy lata. Tam gdzie są plany najbardziej aktualne albo gdzie nie było istotnych zmian w studium, nie będzie teraz zmian.
jinmy : Panie Burmistrzu, jakie są warunki lokalizacyjno-gospodarcze na terenie ul. Kasztanowej? Chodzi mi o to czy są jakież specjalne wymogi co do budowy domów na tym terenie? Ewentualnie na jakiej stronie mogę uzyskać taką odp?
Roman Ptak : mpzp.niepolomice.eu – polecam, tam są wszystkie informacje.
wyborca : To może sprawy kulturalne. Jak wygląda wpływ Pana, jako burmistrza na funkcjonowanie Zamku? Dla osób nie lubujących się w weselach, chórach i tej samej od lat ekspozycji muzealnej nie ma tu nic, przecież to wstyd dla tak gospodarnej gminy.
Roman Ptak : Wystawa malarstwa w zamku jest nowa, nazywa się Sukiennice w Niepołomicach 2. Zachęcam również do obejrzenia ekspozycji – Kolekcja Dziadka Władka. W Zamku odbywa się uniwersytet III Wieku, spotykamy się pod czakramem, na herbaciarni itp.
ferb : Ale do pharmy i cedrobu można przecież dojechać od Wimmera
Roman Ptak : Nie wiem czy podzielają ten pogląd mieszkańcy bloków. Mniejsza uciążliwość to wjazd od Wielickiej.
wyborca : Panie Burmistrzu, czytałem Strategię Rozwoju Gminy, brzmi profesjonalnie, jednym ze strategicznych celów jest “profesjonalizacja” i nowe podejście w dziedzinie polityki społecznej. Jak to się ma do faktu, że placówka wsparcia dziennego dla dzieci od lat działa w piwnicy u Pana Bobowskiego? Kiedy to się zmieni i ci ludzie, którzy chcą i potrafią profesjonalnie działać będą mieli do tego warunki?
Roman Ptak : Są już poczynione pewne uzgodnienia z kierownictwem placówki. Termin zmiany ich lokalizacji jest uzależniony od ukończenia adaptacji budynku Centrum Bocheńska.
pawel : Czy wiadomo coś na temat remontu ul. Krakowskiej, kiedy się zacznie ? I czy gmina dokłada się do tej inwestycji?
Roman Ptak : Powiat pozyskał na ten cel środki zewnętrzne – pierwotnie inwestycja miała rozpocząć się w 2011 roku, ale z uwagi na odwołania termin się przeciągnął. Czy się dokładamy – kwestia ta jest uzgadniana z Zarządem Powiatu. Inwestycja rozpocznie się z wiosną.
tadek : Czy w takim razie projekt budowy szkoły zostanie wznowiony, czy w dalszym ciągu będzie zawieszony?
Roman Ptak : Został już wznowiony. Dopinane są ostatnie zapisy programu funkcjonalno-użytkowego. 9 lutego jedziemy na rozmowy do PricewaterhouseCoopers w sprawie ostatecznych uzgodnień.
tadek : Czy w związku z modernizacją drogi krajowej 75, przewidziana jest rozbudowa skrzyżowania z drogą wojewódzką 964?
Roman Ptak : Skrzyżowanie ze światłami zostaje bez zmian.
kasia : Czy to prawda, że na terenie Niepołomic ma powstać market TESCO?
Roman Ptak : Z tego co wiem Tesco kupiło budynek dawnego Plusa. Słyszałem, że odbyła się rekrutacja pracowników i trwają prace adaptacyjne. Więc pewnie to prawda.
jinmy : Czy ja dobrze rozumiem? Teren przekwalifikowania terenu na Podgrabiu na działki budowlane odsunięty zostanie na koniec roku? Czy pod koniec roku będzie można starać się o pozwolenie na budowę? Jeśli tak, jak długo należy czekać na takie pozwolenie?
Roman Ptak : Wydaje się, że pod koniec roku będzie Pan mógł złożyć wniosek na pozwolenie na budowę, a ta procedura to o ile dobrze pamiętam to 60 dni.
tadek : Czy są już plany jak będzie wyglądała organizacja wywozu śmieci przez gminę, jak będą kształtowały się ceny za taki wywóz – będzie drożej czy też taniej?
Roman Ptak : Zmiana ustawy śmieciowej spowoduje spore zmiany. Trudno przewidzieć jakie będą skutki finansowe. Uważam, że Niepołomice powinny wejść w nowy system w najpóźniejszym z możliwych terminów, czyli w 2013 roku. W tej chwili pracujemy nad dokumentacją, rozważamy różne możliwości. Ja jestem zwolennikiem podpisania porozumienia na obsługę z gminą miejską Kraków i powierzenia tego spółce MPO.
sam : Czy dochodzą do Pana sygnały, że wyrzuca nas z czata? Może czas zmienić jego technologię, bo jeśli będzie działał dla 15 użytkowników, tak jak teraz to trochę porażka?
Roman Ptak : Dla 25, rzadko kiedy jest taka frekwencja.
ferb : Co do odwodnienia Boryczowa to czy planowane jest odtworzenie zasypanych stawów? Wcześniej tam gromadził się nadmiar wody, teraz cały opad, niemal od rynku, rurami kanalizacyjnymi jest doprowadzany na Boryczów.
Roman Ptak : Raczej będziemy się wpinali do Drwinki.
RWSPANIALY : Czyli nie będzie koncertów na parkurze, skoro koncert rockowy ma być w parku? Czy to też będzie jakaś większa gwiazda w niedzielę?
Roman Ptak : KORA jest na parkurze, rockmani w parku.
jinmy : Panie Burmistrzu, czemu drogi w Niepołomicach przy większych opadach śniegu są tak kiepsko odśnieżane?
Roman Ptak : Wczoraj miałem spotkanie z sołtysami i przewodniczącymi rad osiedlowych. Pytałem o uwagi o odśnieżaniu i generalnie ich nie słyszałem. Docierające do nas sygnały przekazujemy na bieżąco firmom odśnieżającym.
tadek : Czy uważa Pan za dobry pomysł przejęcie przez gminę obowiązków organizatora wywozu śmieci?
Roman Ptak : Ustawodawca radośnie przerzuca na gminę coraz to nowe zadania. Tutaj dojdzie kwestia podatku śmieciowego i jego naliczania i egzekucji oraz obowiązek raportowania i pilnowania firm, które będą odpowiedzialne za wywóz odpadów.
samuel : Tylko nie koncert rockowy w Niepołomicach! :( nikt na to nie przyjdzie :)
Roman Ptak : Różne są oczekiwania.
sam : Ale to też nieprawda, bo zdarzają się kursy, gdy 301 to naprawdę zabiera 1 minutę, to zależy od sytuacji na drodze, a tego rozkład już nie może precyzować.
Roman Ptak : Zgadza się.
Alicja_z_krainy_czarów : Ja proponuje zespół disco-polo w Dni Niepołomic, wielu ludziom by to podeszło :)
Roman Ptak : Będzie i zabawa w parku w sobotę do różnej muzyki.
marusia : Czytałam w Strategii Rozwoju Miasta, że w tym roku planowany jest start Telewizji Niepołomickiej. Czy będzie ona wyłącznie telewizją internetową?
Roman Ptak : Na razie tak.
samuel : A czy wjazd na autostradę w Podłężu byłby płatny?
Roman Ptak : Tak, niestety.
RWSPANIALY : Wracając do kanalizacji w Woli Batorskiej szanse na prace w tym roku są małe? A pan obiecywał przed wyborami, że ta sprawa będzie zakończona w latach 2011-2012?!
Roman Ptak : Wierzę, że zaczniemy realizować budowę kanalizacji jeszcze w tym roku – słowa dotrzymam. A do ‘przerobienia’ będzie kwota około 6 milionów złotych. Z drugiej strony wybudowaliśmy 100 km kanalizacji a ilość przyłączonych gospodarstw jest niesatysfakcjonująca.
samuel : Ani razu odśnieżarki na drogach nie widziałem w tym roku, kto jest za to odpowiedzialny?
Roman Ptak : Ja widziałem. Uwagi proszę kierować do referatu drogowego lub na mail magistrat@niepolomice.com
wyborca : Jako wyborcy wydaje mi się, że mamy prawo do jasnej informacji na temat Pana Bobowskiego w sprawie wyroku sądowego z lata zeszłego roku? Czy mamy opierać się na plotkach, wg których zapadł już wyrok sadu apelacyjnego?
Roman Ptak : Zapadł wyrok sądu apelacyjnego dokładnie 18 stycznia. Bardzo się cieszę, że sąd apelacyjny w sposób zdecydowany oddał do ponownego rozpatrzenia wyrok sądu rejonowego nie pozostawiając na nim suchej nitki.
rolnik : Panie burmistrzu, autobus 211 jest autobusem przelotowym, więc wystarczy jak sie zatrzyma w rynku. Końcowy jego kurs jest w Chobocie, więc nie musi tam podjeżdżać.
Roman Ptak : Cenna uwaga, dziękuję.
samuel : Dokładnie ja też słyszałem, że ma być małe rondo na skrzyżowaniu koło szkoły. Ma być wyburzony dom i poszerzona droga, by dzieci miały bezpiecznej w związku ze zwiększonym ruchem po otwarciu Lewiatana.
Roman Ptak : Istotnie to skrzyżowanie będzie przebudowane. Małe rondo tam nie wejdzie, będzie przesunięte ogrodzenie, wysepka na wjeździe na ulicę Piaskową i chodnik prawą stroną od szkoły do marketu. Z domkiem na skrzyżowaniu nic nie zrobimy.
trymi : Co do przejścia dla pieszych na drodze nr 75 to czy będzie takie z prawdziwego zdarzenia, ze światłami?
Roman Ptak: Na tę chwilę jesteśmy na etapie uzgodnień decyzji środowiskowej. Niestety już wiem, że zostanie ona oprotestowana przez władze i mieszkańców Kłaja. Decyzja środowiskowa dotyczy generalnie zakresu inwestycji, natomiast co do konkretnych rozwiązań to sprawa inwestora, czyli GDDiK. Znam szczegóły dotyczące najistotniejszych elementów.
Pola_Elizejskie : Czytając Pańskie Zarządzenie w sprawie dotacji na organizacje sportowe myślę, że niektóre organizacje zostały skrzywdzone (ilość sekcji, wyniki, praca z młodzieżą) w stosunku do innych (jedna sekcja, słabe wyniki) mimo dobrych rekomendacji komisji. Taka sytuacja nie motywuje do dalszej pracy społecznej, jeżeli “władza” jej nie docenia. Czy można liczyć, że w przyszłości się ta sytuacja zmieni na lepsze?
Roman Ptak : Zawsze ktoś będzie niezadowolony, to zupełnie normalne.
matusdomonus : Jest szansa na powiększenie ilości połączeń MPK 301? Aby jeździł chociaż co 30 min?
Roman Ptak : Na tę chwilę nas nie stać
trymi : Segregujmy śmieci. Koniecznie!
Roman Ptak : Zgadza się!
paramagnetic : Zastanawiający jest fakt, że w pierwszej kolejności planowana jest zmiana planu w Podgrabiu (wiadomym jest, że są to tereny zalewowe). Nie mogę się nadziwić, że tereny w pobliżu pola golfowego w Ochmanowie nadal leżą niezagospodarowane, a tyle ludzi mogłoby wybudować tam swoje domy i tym samym zasilić budżet gminy.
Roman Ptak : To Pańska opinia, ma Pan do niej prawo.
samuel : Panie burmistrzu, czy można by było zrobić na stronie Niepołomic bazę ofert pracy z terenu miasta i gminy?
Roman Ptak : Rozważymy.
coco : Czy orientuje się Pan jaki ”bałagan” panuje w MCDiS? Chodzi mi o fakt braku umów oraz ciągłego podnoszenia cen zajęć dla dzieci?
Roman Ptak : O jakie braki umów chodzi?
ferb : O ile wiem to do Cedrobu jest brama naprzeciw big fischa, samochody mogą tam wjeżdżać nie wadząc ani mieszkańcom Wielickiej, ani Mokrej, ani bloków. A obok ilu domów przejeżdżają samochody jadące od Staniątek przez Wielicką, a obok ilu gdy Wimmera. Ilu to mieszkańców?
Roman Ptak : Takie oznakowanie zostało uzgodnione przez Zarząd Dróg Wojewódzkich, który jest administratorem drogi. Nie wszystko od nas zależy.
Pola_Elizejskie : Czy w czasach kryzysu nie byłoby lepszym rozwiązaniem rezygnacja z “hucznych obchodów Dni Niepołomic” – “apanaże gwiazd” i przeznaczenie zaoszczędzonych środków, na edukację, sport czy inne inwestycje?
Roman Ptak : Dni Niepołomic w tym roku będą skromniejsze i tańsze. Miasto przez 20 lat pracowało na swoje marki i trudno to zaprzepaścić w jeden rok.
samuel : A gdzie można pytać o oferty staży bądź praktyk w urzędzie? Czy jak złożę cv i podanie to może zostanie przeglądnięte?
Roman Ptak : CV na dziennik podawczy w urzędzie.
samuel : Babcia się pyta Panie burmistrzu czy może się zapisać na uniwersytet III wieku :)
Roman Ptak : Proszę powiedzieć Babci, że można. Uniwersytet prowadzi Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Niepołomickiej. Polecam kontakt z Panem Januszem Jagłą.
coco : Witam! Jak wygląda sprawa budowy przepompowni na ul. Kwiatowej, planowana budowa to miniony rok czy dojdzie do skutku czy to tylko obietnice?
Roman Ptak : Mamy już dokumentacje. Trochę to ma kosztować. Decyzja niebawem.
tadek : Czy w tym roku możemy się spodziewać nowych inwestycji w strefie?
Roman Ptak : Kontynuujemy zeszłoroczny projekt budowy dróg w strefie. To inwestycja gminy. Natomiast ‘w strefie’ trwa budowa trzech nowych fabryk: Niff, Dematec i Elekto-Standard, a na etapie projektowania i uzyskiwania pozwoleń jest inwestycja Krakowskich Zakładów Zbożowych. Cieszy rozbudowa Oknoplastu, Hampolu, White-Cap, Foodcare…
samuel : Heh rockmanów pewnie wymyślił Szymek :)
Roman Ptak : Tak.
matusdomonus : Słyszałem, że ma powstać chodnik w Podłężu na ulicy Piaski. Czy to prawda?
Roman Ptak : Piaski od szkoły do marketu.
kasia : Czy jest szansa, że kiedyś – w niedługim czasie przy ulicy Wielickiej powstanie chodnik z kostki brukowej?
Roman Ptak : Budujmy chodniki tam gdzie ich nie ma, a jest niebezpiecznie. Jak będziemy bardzo bogaci będziemy wymieniać dobre na nowe.
sam : Po Kulcie poprzeczka została zawieszona wysoko (i nie chodzi mi o problemy techiczne).
Roman Ptak : Zgadza się. Tylko Budki Suflera u nas nie było.
RWSPANIALY : Kiedy następny cz@t?
Roman Ptak : Pewnie jutro sądząc po frekwencji;) Za miesiąc. To wina Szymka, bo mnie mało mobilizuje.
ferb : Co do rozkładów to chyba najlepiej byłoby spytać się osoby z Mobilisa.
Roman Ptak : Pozostajemy z nimi w stałym kontakcie. Podpytamy i o to.
sam : Ale dostaniecie od Wieliczki dofinansowanie, chyba starczy na 1-2 dodatkowe kursy 301?
Roman Ptak : Te pieniądze pójdą na podwyżki cen jaki zafundował nam ZIKiT oraz na dopłatę do wydłużonej trasy Pleszów-Kombinat.
sam : Chodnik do marketu to coś podejrzanego, co jeszcze gmina zrobi dla Pana Wnęka?
Roman Ptak : Nie chodzi o market Pana Wnęka, ale o bezpieczeństwo dzieciaków w drodze z i do szkoły. A tak a propos – jestem po rozmowie z Panem Wnękiem, który zadeklarował partycypację w tej inwestycji.
matusdomonus : Dlaczego w Podłężu, nie może być w Staniątkach? Byłby bliższy wyjazd do Niepołomic.
Roman Ptak : Bo musimy się włączyć w drogę kategorii wojewódzkiej.
DamianRadwanski_Lysokanie : Dni Niepołomic to jednak dodatkowe pieniądze dla sklepikarzy i innych ludzi, którzy chcą coś sprzedać w Niepołomicach, jest też w tym zysk.
Roman Ptak : Zgadza się.
Norek_44 : Witam, co sądzi Pan o studniówkach w zamku w Niepołomicach naszego liceum? Czemu nie można zorganizować jej gdzie indziej tak jak chcą uczniowie? Moim zdaniem to oni organizują i powinni decydować gdzie chcą urządzić ten ważny bal w ich życiu, a z roku na rok coraz bardziej krytyczniej się o tym miejscu wypowiadają. W tym roku wszystko pozostawiało wiele do życzenia począwszy od obsługi , a skończywszy na jedzeniu szczególnie na barszczu, który po prostu brzydko mówiąc śmierdział.
Roman Ptak : Decyzja o tym, gdzie studniówka jest organizowana podejmuje szkoła z radą rodziców. Ja nie mam nic do tego.
DamianRadwanski_Lysokanie : Czy będą jakieś darmowe godziny na basenie ze względu na ferie?
Roman Ptak : Darmowe? Dlaczego? Raczej nie. Postaramy się zainteresować OSTiR jakimiś promocjami.
coco : Chodzi o umowy pisemne zajęć dla dzieci,. Na razie są tylko ustne i to pozwala na nie wywiązywanie się z wcześniej ustalonych zasad.
Roman Ptak : Poproszę kierownictwo o wyjaśnienie tej sprawy.
DamianRadwanski_Lysokanie : Jestem niezadowolony z Sołtyski Podłęża Kazimiery Wnęk.
Roman Ptak : Ma Pan prawo:)
tadek : Dlaczego gmina, również Pan Burmistrz wykorzystuje zewnętrzne portale (firm zewnętrznych, w dodatku zagranicznych) do informowania mieszkańców o wydarzeniach, wg mnie serwis e-niepolomice od strony technicznej jest wystarczający aby przekazywać takie komunikaty. Osobiście Ja jak również część innych mieszkańców nie czuje potrzeby tylko po to rejestrować się na facebook’u aby móc śledzić wydarzenia gminne.
Roman Ptak : Wydarzenia gminne są podawane głównie na stronie www.niepolomice.eu, FB to tylko uzupełnienie.
tadek : Proszę walczyć o bezpłatny wjazd na autostradę przynajmniej w stronę Krakowa.
Roman Ptak : Przepraszam, ale to niemożliwe.
zefr73 : Witam mam pytanie co dalej z Florianką w Zakrzowie?
Roman Ptak : To co zostało wykonane w ubiegłym roku wygląda imponująco. Będziemy walczyć (wymuszać) na administratorze cieku realizację kolejnego etapu w tym roku. Wszystko sprowadza się do kasy…
staszek : Gdzie można się zwrócić o dodatkowe światła przy drodze?
Roman Ptak : Oświetlenie – do urzędu miasta, Wydział Rozwoju Gospodarczego.
samuel : Biedny GS splajtuje jak powstanie Lewiatan :P
Roman Ptak : Splajtować miały i inne sklepy, a tak się nie stało. Pamiętajmy, że przybywa nas. A propos – zameldowaliśmy 24 tysięcznego mieszkańca.
tadek : Z komunikacją miejską jest ten problem, że zdobywa dopiero popularność przy dużej częstotliwości kursów.
Roman Ptak : Pełna zgoda, ale budżet nie pozwala nam na spełnienie oczekiwań wszystkich.
matusdomonus : Może powstanie jakaś skocznia narciarska w gminie Niepołomice :D>
Roman Ptak : Z powodu braku śniegi mieliśmy w tym roku problem z otwarciem trasy biegowej:)
DamianRadwanski_Lysokanie : Na ogół były darmowe godziny na basenie dla dzieci uczących się ze względu na ferie.
Roman Ptak : To co innego niż darmowe bilety w ogóle. Informacja o tym pojawi się na stronie WWW.
coco : Czy jest możliwe naprawienie, dolanie asfaltu na ulicy Kwiatowej? Oczywiście na wiosnę;przypominam, że wyjazd został zniszczony kilka lat temu, gdy zmieniano organizację ruchu na ulicy Batorego i Kolejowej.
Roman Ptak : Czekaliśmy z uwagi na niejasną sprawę budowy odwodnienia.
samuel : Jaka partycypacja w tej inwestycji? Może pan wytłumaczyć co znaczy to sformułowanie?
Roman Ptak : Pokrycie części kosztów budowy.
tadek : Jakiego rzędu będą opłaty za poruszanie się autostradą w stronę Krakowa?
Roman Ptak : W stronę Krakowa od Niepołomic do węzła Bieżanów – ma być ustalona stawka za kilometr. Dziś jeszcze nie wiadomo jak wysoka.
Norek_44 : Z tego co wiem, narzuca to od góry Pani Dyrektor, rodzice też nie mają nic do gadania, ktoś wyższej rangi niż Pani Dyrektor musiałby się wstawić jednak za uczniami. I moim zdaniem nauczyciele powinni bawić się przy jednym “stole” z uczniami, żeby przynajmniej nie było przypadków wynoszenia uczniów przed godziną 22 ze studniówki, wiadomo z jakich przyczyn. Ktoś musi zadbać o to i zająć się tym żeby była tendencja wzrostowa organizacji studniówki. Lub po prostu pozwolić uczniom organizować ją gdzie indziej, niż jak to określiła P. Dyrektor tradycyjnie.
Roman Ptak : Dziękuję za tą opinię.
samuel : Apeluje o postawienie rano policji na drodze przejazdu busów, nie ciekawie się jedzie jak na całym odcinku Niepołomice-Boryczów-Staniątki busiarze się nawzajem wyprzedzają :(
Roman Ptak : Zainteresujemy Pana Komendanta i inspekcję tą sprawą.
Roman Ptak : Musimy już kończyć.
tadek : Czy ilość pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej wpływa na opłaty ponoszone przez gminę na rzecz ZIKiT ?
Roman Ptak : Nie.
samuel : WOW to 24 tysięczny mieszkaniec powinien dostać nagrodę :) upominek :)
Roman Ptak : 25-tysięczy dostanie na pewno:) Tak jak dziesięciotysięczny w mieście.
Bartosz : Odnośnie cieków wodnych. Po trudnościach z 2010r koryto Podłężanki zostało w Podłężu lekko podregulowane i umocnione metodą koszykową. Czy są jakieś plany na lepsze zabezpieczenie działek przy wiadukcie kolejowym(3mosty)?
Roman Ptak : Tak. Opiniowaliśmy projekty, które złożyło PKP w związku z przebudową linii kolejowej. Zostało to przez nas uzgodnione. Sytuacja powinna ulec poprawie
marusia : Wydaje mi się, że profil Miasta Niepołomice na Facebooku został raczej stworzony z myślą informowania osób, które mają już tam konta, a nie w celu przyciągnięcia nowych fanów tego portalu społecznościowego ;-)
Roman Ptak : Mamy oficjalną stronę, jesteśmy też na Facebooku, a ostatnio nawet tweetujemy.
Norek_44 : Także radziłbym się przejść jutro lub wysłać kogoś do Liceum, aby sprawdził jaka jest temperatura w szkole, podobno dziś była poniżęj 15, i pani dyrektor kazała ubrać kurtki. Niedługo będzie epidemia grypy w szkole, jak tak dalej pójdzie i nikt nie poczyni stosownych kroków.
Roman Ptak : Faktem jest, że temperatury dzisiaj były niskie. System ogrzewania po prostu nie wyrabia. Włączone zostało podłogowe ogrzewanie, ale mrozy są nienormalne.
sam : Dlaczego wszystkie ronda buduje się tak wąskie? Mam problem z przejazdem ciężarówką.
Roman Ptak : Dwa nowe ronda na obwodnicy są pełnowymiarowe.
samuel : Może się zapisać na ten uniwersytet ;P :)
Roman Ptak : Może. Nawet powinna:)
trymi : Oby tak dalej Panie Romanie – zawsze będą niezadowoleni, ale Wy sie nie zrażajcie tylko zarządzajcie tak jak do tej pory! Pozdrawiam.
Roman Ptak : Również pozdrawiam.
samuel : Fajnie, że burmistrz jest taki młodzieżowy :)
Roman Ptak : ;)
tadek : Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)
Roman Ptak : Również pozdrawiam i dziękuję.
matusdomonus : Trasa biegowa to jednak nie skocznia. Mamy wiele górek gdzie można ją zbudować. Gmina Biskupice organizuje takie zawody w skokach u siebie.
Roman Ptak : Dziękuję za pomysł.
Bartosz : Swoją drogą godna uwagi idea drobnych upominków dla nowych mieszkańców gminy. W moim poprzednim miejscu zamieszkania nowi mieszkańcy miasta dostawali również od działu meldunkowego zestaw materiałów promocyjnych o mieście. Może i u nas takie coś?
Roman Ptak : Będą takie upominki i będziemy dawać zgodnie z pierwszym zapisem nowej strategii.
RWSPANIALY : Pozdrawiam.
Roman Ptak : Dobranoc, przepraszam za utrudnienia, nie spodziewałem się takiej frekwencji. Miłego wieczoru.
Przejdź do góry