Oficjalny Portal Miasta i Gminy Niepołomice

Oficjalny portal Miasta i Gminy Niepołomice
Wyszukaj:
Wyszukaj wszędzie
Wiadomości
Informator
Przewodnik
Kalendarz
Wiadomości › Informator › Samorząd › Burmistrz i zastępcy › Czat z Burmistrzem › Zapis cz@ta nr 5 z Romanem Ptakiem

Zapis cz@ta nr 5 z Romanem Ptakiem

Zapis cz@ta nr 5 z Romanem Ptakiem

Poprawiono dn.: 07.08.2019

Zapis Czata z Burmistrzem, który odbył się 24 maja 2011 roku.

Roman Ptak: Drodzy Państwo, niewielu nas tu dzisiaj, ale zaczynajmy.
Roman Ptak: Dzięki temu będzie trzeba krócej czekać na odpowiedź:)
Gość: Witam wszystkich, na początek co z solarami?
Roman Ptak: Dalej czekamy. Przedstawiciele wszystkich beneficjentów byli na początku maja w Szwajcarii, rozmawiali w sprawach przeprowadzenia projektu. My, Busko, Sucha Beskidzka i Związek Wisłoki czekamy na podpis rządu szwajcarskiego. Od tego momenty będziemy mogli prowadzić procedury przetargowe, ponieważ od wtedy zaczyna się kwalifikowalność wydatków.
Roman Ptak: Też bym chciał, żeby to się zaczęło.
niepolomiczanin: Czy Barrack Obama odwiedzi Niepołomice?
Roman Ptak: Z tego co wiem, nie w najbliższy weekend:)
Roman Ptak: Zachęcam do zadawania pytań.
koala: Witam Panie Burmistrzu, chciałbym dowiedzieć się na temat remontu drogi powiatowej przez Grabie, Podgrabie. Droga (Krakowska) miała zostać remontowana w tym roku, jednak wojewoda wstrzymał inwestycje. Natomiast chodzą słuchy, że za tydzień ma zacząć się remont mostu na rzece Podłężance i droga ma zostać zamknięta. Nie ma żadnych znaków ani objazdów, a podróżuję tamtędy co dzień.
Roman Ptak: Powiat czeka na promesę, na podstawie której będzie mógł rozpocząć przebudowę mostu w Grabiu. Planowany termin rozpoczęcia tej inwestycji to z tego co wiem lipiec tego roku. Natomiast co do ulicy Krakowskiej, wojewoda musiał uchylić decyzję ZRID (specjalne pozwolenie na budowę – realizacja inwestycji drogowej) z uwagi na odwołania dwóch stron. Jak zapewniają Panowie Starostowie, do połowy czerwca ZRID ma być uzupełniony.
Roman Ptak: Jeżeli wszystko dobrze się potoczy to w tym roku powinni wejść na budowę.
tadek: Czy przewiduje się naprawę nawierzchni ul. Kusocińskiego ?
Roman Ptak: Póki co połatamy jedynie dziury.
Jack_Sparrow: Witam Panie Burmistrzu. Chciałem zapytać co z planowaną grupą teatralną przy MCDiS?
Roman Ptak: W lipcu ruszają warsztaty. Więcej informacji u opiekuna tego obiektu, Pana Kajetana Konarzewskiego. Podzielimy się tymi informacjami na naszych stronach jak tylko będą gotowe harmonogramy.
frania: Co z pediatrą w Zabierzowie? 1 dzień to istny koszmar, co robić gdy zachoruje dziecko, a szczepienia..
Roman Ptak: Nie mam na ten temat żadnych informacji. Zapytam Panią Prezes Palacz, co planuje z tym zrobić.
tadek: Bardzo dziękujemy!
Roman Ptak: :)
koala: Panie burmistrzu, co Pan na to, aby zaproponować naszym rodowitym niepołomickim zespołom nagranie płyt w nowo otwartym MCDiS. Byłaby to świetna wizytówka i na pewno przyciągnęłoby zespoły do przyjeżdżania tu i nagrywania płyty, jeśli oczywiście jest taka możliwość
Roman Ptak: Pamiętacie zeszłoroczny Przegląd Zespołów Amatorskich w parku? Są plany, aby nagrodą dla najlepszego zespołu tegorocznej edycji, było właśnie nagranie płyty w MCDiS.
Roman Ptak: Swoją drogą – łączę z tym obiektem i młodymi, twórczymi ludźmi ogromne nadzieje!
frania: Od dwóch lat było wiadomo o “skłonnościach” poprzedniego pediatry, czy przez te dwa lata pani prezes nie znalazła nikogo, a czy w ogóle coś zrobiła w tej sprawie!
Roman Ptak: Spółka ma pełną niezależność. Sama prowadzi politykę kadrową. Jeśli zgłaszacie Państwo uwagi do pracy lekarzy, to ja je mogę przyjąć i podczas najbliższej rozmowy z Panią Prezes poruszyć te tematy.
koala: Chciałem zapytać o uruchomiony ostatnio serwis TV Niepołomice. Czy będą realizowane jakieś programy, może chociaż dwa w miesiącu, czy zatrzymujemy się na reportażu z otwarcia MCDiS i Wielkanocnych Targów?
Roman Ptak: Na przykład w najbliższy weekend będą wszystkie trzy dni relacjonowane oddzielnie. Traktujemy ten rok pilotażowo. Z uwagi na finanse wchodzimy uważnie w projekt. Jeśli rozwinie się to pomyślnie, to w przyszłym roku przeznaczymy na ten cel większe środki.
koala: Kiedy ruszy budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Wimmera z Płaszowską – wypadki są tam na porządku dziennym.
Roman Ptak: Rozpoczęliśmy od wymiany sieci ulicy Grunwaldzkiej. Harmonogram przewiduje, że przez lipiec-sierpień będą prowadzone prace przy budowie ronda.
Jack_Sparrow: W zeszłym roku pod koniec wakacji odbył się w Niepołomicach minikabareton. Może jeszcze za wcześnie, ale czy są przymiarki do zorganizowania podobnej imprezy i w tym roku?
Roman Ptak: Nie tylko w zeszłym roku. Kabaretony były trzy. Dziś już wiem, że zapraszamy pod koniec sierpnia albo na początku września. Impreza cieszy się dużym powodzeniem i chcemy ją kontynuować
Roman Ptak: Być może do tego czasu albo w przyszłym roku dorobimy się własnej grupy kabaretowej wychowanej w MCDiS.
frania: Niezależność niezależnością, a bezpieczeństwo dzieci jest chyba ważniejsze niż niezależność pani prezes !!!
Roman Ptak: Rozumiem Panią. Nie na wszystko mam bezpośredni wpływ. Wierzę, że bezpieczeństwo dzieci nie jest pod dużym zagrożeniem.
niepolomiczanin: Czy to prawda, że w wakacje będziemy płacić za przejazd autostradą A4?
Roman Ptak: Od lipca będą pobierane opłaty za przejazd autostradą samochodami ciężarowymi.
koala: A propos Dni Niepołomic, czy to na pewno już w ten weekend? W mieście nie widać, żeby się coś działo.
Roman Ptak: Miasteczko się już rozkłada na terenie przy plebanii. Jutro przyjeżdżają elementy sceny, a w piątek startujemy o 19.00.
Jack_Sparrow: Hmm… Grupa kabaretowa, grupa teatralna. Od razu zaczynam reprezentować nasze miasto :)
Roman Ptak: Cieszymy się bardzo.
kriszna: Ostatnio powstał w Niepołomicach Orlik. Wyremontowano też stadion Puszczy. Słyszałem, że w Podłężu/Staniątkach ma powstać/powstaje kolejny Orlik? Czy byłaby możliwość, aby zająć się boiskiem szkolnym w Woli Zabierzowskiej? Nie chodzi mi o to na terenie szkoły, tylko o to duże, położone jakieś 150 m od szkoły. Konieczne jest tam wykoszenie trawy (co nie jest dużym problemem) i wyrównanie murawy, gdyż powstały na niej dziury, które psują przyjemność gry i zagrażają bezpieczeństwu. Czy można by coś z tym zrobić ?
Roman Ptak: Można, jak odrobimy się z najpilniejszymi pracami w centrum miasta. Po Dniach Niepołomic zajmiemy się wykoszeniem Woli Zabierzowskiej.
nico: Jak Niepołomice chcą walczyć z ogromnym zadłużeniem samorządu (największym w powiecie), mając na uwadze propozycję rządu dotyczącą zadłużania się samorządów? Czy w takim razie ten rok będzie ostatnim inwestycyjnym rokiem?
Roman Ptak: Otrzymaliśmy ostatnio opinię z RIO (jest zamieszczona na stronie) w sprawie wykonania zeszłorocznego budżetu. Ogólne zadłużenie to około 62%. Natomiast wskaźnikowe, czyli bez długu na realizację projektów europejskich, to niewiele ponad 40%, czyli nie jest tak źle. Ale oczywiście zadłużać się trzeba rozsądnie. My za pożyczone pieniądze realizujemy wiele inwestycji, a nie ‘przejadamy ich’ na bieżącą działalność.
Roman Ptak: Znając pomysłowość Polaków, na pewno znajdzie się sposób, żeby Minister Rostowski nie czuł się dobrze;)
koala: Czyli w tym roku nie ma miasteczka w rynku, a wiec czy w rynku będzie sie coś działo?
Roman Ptak: Będzie to miejsce spacerów i odpoczynku w ciszy. Taki chill-out.
frania: To w takim razie kiedy możemy się spodziewać jakichś decyzji w sprawie pediatry, a swoją drogą co pan kierownik ośrodka zrobił w tej sprawie? Czy to w ogóle kogoś interesuje?
Roman Ptak: Jutro temat zostanie ‘zapodany’ Pani Prezes. Jak uzyskam odpowiedź, to się chętnie podzielę.
nico: Jak wygląda budowa zaplecza sportowego Dębu Zabierzów Bocheński? Jest ono chyba najgorsze w tej części województwa, co raczej chluby gminie nie przynosi.
Roman Ptak: Wniosek o finansowanie budowy szatni przeszedł weryfikację, został pozytywnie oceniony. Wierzę w to, że rozpoczniemy pracę w tym roku. Stosowne kwoty w budżecie gminy zostały zapisane.
koala: Czyli mamy sądzić, że miasto będzie miało co rok pieniądze na realizacje inwestycji choćby drogowych ?
Roman Ptak: Pewnie tak, aczkolwiek trzeba pamiętać, że finansowanie do 2013 się kończy, a to dotyczyło głównie twardych projektów infrastrukturalnych.
Roman Ptak: Kolejna perspektywa finansowania będzie raczej nakierowana na inne projekty.
koala: Co do tej ciszy w rynku, nie byłbym przekonany ;)
Roman Ptak: Nie będzie to cisza jak makiem zasiał, ale będzie na pewno spokojniej niż rok temu.
czekolada: Witam :) czy są jakieś plany zamontowania ekranów przeciwko hałasowi tirów na ulicy Królewskiej [chodzi raczej o ul. Brzeską, przyp. red]. Mieszkam niedaleko La Venty, rozmawiałam z sąsiadami, wszyscy mówili, że jest bardzo duży ruch, że się okna nie da otworzyć w nocy ;(
Roman Ptak: Droga krajowa nr 75 ma być przebudowywana najwcześniej w 2013 roku. Obecnie GDDKiA uzupełnia dokumentację projektową i decyzję środowiskową.
Gość: Czy prace na rynku zostały zakończone? Co z rdzewiejącymi lampami, słupkami? Czy nic nie można zrobić na tip-top?
Roman Ptak: Na pewno nie będziemy malowali nie taniej stali cortenowskiej, z której wykonane są elementy małej architektury. Jednym się podoba bardziej, innym mniej.
koala: To znaczy jakie projekty Pan ma na myśli?
Roman Ptak: Kapitał Ludzki, Internet szerokopasmowy itp.
Gość: Jak długo budynek planowanego hotelu zakupiony przez gminę będzie straszył?
Roman Ptak: Do wiosny przyszłego roku.
czekolada: Czy są jakieś plany zamontowania ekranów na ul. Królewskiej?
Roman Ptak: Na ulicy Królewskiej?
czekolada: Jeżeli mieszkańcy okolicy napisaliby petycję, by zamontować te ekrany, czy jest szansa, by uzyskać pomoc w tej sprawie?
Roman Ptak: Jedna z koncepcji przewidywała montaż ekranów, ale tak jak powiedziałem wcześniej – ostateczne rozwiązania jeszcze nie są znane a decyzje podjęte. Jeżeli wpłynie taki wniosek, ja go przekażę do zarządcy drogi i jednocześnie inwestora prac.
Gość: No tak ta stal cortenowska to tak jak kocie łby na poprzedniej nawierzchni!
Roman Ptak: Zgodzimy się, że nawierzchnia jest teraz przyjazna szczególnie dla Pań w szpilkach i z wózkami?
nico: W przetargu bodajże ze stycznia tego roku na nagłośnienie Dni Niepołomic gwiazdą soboty miało być Kombii, co się stało, że będzie nią Kasia Kowalska. Jak duże koszty dla gminy wynikają z organizacji imprezy?
Roman Ptak: Zrezygnowaliśmy z Kombii ponieważ okazało się, że nie ma możliwości zrealizowania tego koncertu. Natomiast koszt tej umowy to około 175 tysięcy – informacja jest w Internecie w archiwum działu Przetargi.
Osinka: Witam, co roku jest ten sam problem z koszeniem trawy przy Eko Parku na Zabierzowskiej. Jest to spore osiedle, w którym mieści się również przedszkole. To bardzo niebezpieczna sytuacja, gdyż samochody wyjeżdżające z osiedla w ogóle nie widzą samochodów na Zabierzowskiej/ trasie 964. Na szczęście jak dotąd nie miał miejsca żaden wypadek z udziałem dziecka. Dzisiaj dzwoniliśmy w tej sprawie do Urzędu Miasta, skąd wysłano nas “na drzewo”, czyli do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Tam obiecano nam interwencję. W międzyczasie faktycznie trawa została skoszona, za co dziękujemy. Natomiast pytanie jest takie – czy naprawdę koniecznie musimy interweniować w tej sprawie co roku. Czy gmina nie może pamiętać, że jest to miejsce szczególnie niebezpieczne, o które trzeba dbać, żeby nie było wypadku z udziałem najmłodszych? Czy naprawdę musimy interweniować “wyżej”, u wojewody…
Roman Ptak: Koszeniami poboczy zajmuje sie zarządca drogi czyli w tym przypadku ZDW. Z nieznanych mi powodów wyłonią oni wykonawcę dopiero w czerwcu. Ponieważ stan poboczy osobiście mnie denerwował to zleciłem na nasz koszt wykoszenie ich na całej długości drogi wojewódzkiej.
nico: W Podłężu i Staniątkach, z powodu tego, że położone są na wzniesieniu w stosunku do autostrady wieczorami nie da się otworzyć okna z powodu hałasu samochodów, gdyż nie zamontowano ekranów, a do tego w miejscu poboru opłat (zamknięta część) w okolicach 22-23 dochodzi do wyścigów, “palenia gumy” itp. Jak mieszkańcy mogą z tym walczyć. Policja z Niepołomic odmawia interwencji, gdyż nie ma takiego umocowania prawnego, ekranów też się pewnie nie doczekamy. No więc co możemy?
Roman Ptak: Proszę złożyć do mnie w tej sprawie pisemny wniosek. Poprosimy o pomiar decybeli Generalną Dyrekcję. Jeżeli poziom hałasu będzie przekroczony będziemy monitować w tej sprawie.
pjn: Podziela Pan pogląd, że słabe wyniki Puszczy spowodowane są fiaskiem negocjacji z Brylantem z Madagaskaru – Jose Manuelem Bobinio ?
Roman Ptak: Słyszałem coś na temat tego transferu. Szkoda, że działaczom nie udało się go zrealizować. Zawodnik ten ma bardzo ciekawą karierę i mam wrażenie, że bardzo pomógłby zespołowi w walce o utrzymanie. Niestety działacze nie wykazali zdecydowania podczas wyjazdu i rozmów z zawodnikiem. Szkoda;)
frania: Momentami mamy odczucie, że cała niepołomicka służba zdrowia to prywatny folwark kilku osób, poprzednio przynajmniej w nazwie było niepubliczny.
Roman Ptak: Rozumiem Panią.
czekolada: Gdzie w tym roku będzie wesołe miasteczko na Dni Niepołomic?
Roman Ptak: Na terenie przy plebanii. Patrz – program
nico: A co z tymi “wyścigami”, gdyż to najbardziej denerwuje.
Roman Ptak: Nadzór nad autostradą pełni niestety nie policja niepołomicka, tylko policja autostradowa. Obiecuję, że zgłoszę pisemnie tą sytuację.
Cytryna: Czy możliwy byłby czat z panią prezes od służby zdrowia… Wygląda na wygadaną kobitkę?
Roman Ptak: Zaproponujemy jej.
Roman Ptak: Są też inne formy interwencji w sprawach służby zdrowia. Na przykład można się do niej z jakimś problemem zwrócić bezpośrednio.
zefir73: Czy mieszkańcy FLORIANKI w Zakrzowie doczekają się wreszcie remontu drogi?
Roman Ptak: Najpierw stabilizacja i zabezpieczenie rzeki – potem droga.
kriszna: Czy w związku z Dniami Niepołomic pomyślano o jakichś późniejszych kursach MPK do Krakowa? Wiem, że sporo osób z Krakowa chciałoby przyjechać na koncerty, ale nie wiedzą czy będą miały jak wrócić do domu.
Roman Ptak: Nie ma możliwości jednorazowej zmiany rozkładu jazdy. Mamy nadzieję, że będziemy się bawić tak dobrze, że będzie możliwość powrotu pierwszym autobusem.
yoyo: Witam, czy jest planowana jakaś akcja uświadamiająca rowerzystom, że pomimo zmian w przepisach rowerzyści jadący chodnikiem muszą ustąpić pierwszeństwa samochodom jadącym ulicą? Przydałoby się parę mandatów, bo rowerzyści szaleją po chodnikach i wjeżdżają pod samochody…
Roman Ptak: Podejrzewam, że każdy z tych rowerzystów wie w jakich okolicznościach można jechać po chodnikach.
55: Bardzo proszę przyjrzeć się terminowości wypłat wynagrodzeń dla nauczycieli w szkołach na terenie gminy. Wydaje się, że nauczyciele ze szkół niepublicznych (gimnazjów) są traktowani po macoszemu.
Roman Ptak: Dobrze, przyglądnę się.
frania: Dziękuję za zainteresowanie problemami matek z Zabierzowa i życzę dużo zdrowia.
Roman Ptak: Wzajemnie!
mf: Czy będą jeszcze jakiekolwiek zmiany w rozkładzie i trasach MPK ?
Roman Ptak: Na pewno będą. Życie wymusi. W chwili obecnej jednak większość postulatów została spełniona, i nie toczą się żadne procedury zmian.
pjn: Wkrótce otwiera się nowe okienko transferowe, więc miejmy nadzieję, iż działaczom wystarczy siły, determinacji i zdrowia, aby przekonać Tego jakże kreatywnego zawodnika. ::rolleyes
Roman Ptak: Tylko czy ich będzie stać. Oczekiwania finansowe i sportowe tego zawodnika są niemałe.
55: Panie Burmistrzu, liczę, że wypłaty za miesiąc maj będą w terminie.
Roman Ptak: Ja mam pewność, ponieważ dzisiaj wyszły pełne subwencje do niepublicznych gimnazjów.
zefir73: A kiedy to nastąpi, czy coś wiadomo?
Roman Ptak: Zarząd Melioracji rozpisuje przetarg na zabezpieczenie cieku. Najważniejsze jest to, że mają pieniądze.
Osinka: Mam też pytanie dotyczące boisk przy szkole im. Kazimierza Wielkiego. Z tego co wiemy, boisko do piłki nożnej zostało sfinansowane z programu “Orlik”, czyli powinno być dostępne dla ogółu. Czy coś Pan wie na temat udostępniania tego boiska dzieciom w weekendy/w czasie wakacji???
Roman Ptak: Obiekt został przekazany w zarządzanie szkole podstawowej. Jest zatrudniony opiekun kompleksu sportowego, który prowadzi zapisy i to do niego należy się zgłosić, żeby wpisać się w terminarz. Jeśli są jakiekolwiek z tym problemy, można interweniować u dyrektora szkoły.
czekolada: Co z gimnazjalistami palącymi i pijącymi alkohol w parku koło sceny?
Roman Ptak: Przykład z dzisiaj: sam widziałem, jak Straż Miejska patrolująca ten teren na skuterach wypisywała mandaty łamiącej przepisy młodzieży.
Roman Ptak: Zresztą strażnicy są tam codziennie.
nico: Jakie remonty dróg w gminie planowane są w tym roku, oprócz tych dużych inwestycji w strefie, ulicy Wimmera czy przebudowy 964?
Roman Ptak: Nie bardzo mamy pieniądze na jakieś większe roboty drogowe. Tak naprawdę będziemy łatać dziury i uzupełniać drogi z kruszywa. To wszystko na co nas stać.
yoyo: Choć teraz są upały, to pewnie niedługo zaczną się przetargi na odśnieżanie dróg. Mam w związku z tym pytanie – czy nie można przy małych uliczkach typu Mokra, Olchowa, Ludowa, Brzezinki odstąpić od przetargu, który wygrywa jakaś firemka z Woli Batorskiej i na tychże ulicach się nie pojawia, chyba że jak się zrobi im awanturę to raz na odczepnego przyjadą? Może powierzyć odśnieżanie mieszkańcom tych ulic, co i tak robią, tylko że za darmo?
Roman Ptak: Nie bardzo jest taka możliwość, ponieważ obowiązuje nas ustawa o zamówieniach publicznych. Każde podzielenie zamówienia jest niestosowaniem się do przepisów. Każdy sygnał do mnie lub do referatu drogowego o niewywiązywaniu się przez wykonawcę z realizacji zadania jest zgłaszany i egzekwowany.
yoyo: Co do rowerzystów – tej wiedzy absolutnie nie widać.
Roman Ptak: Też się zgadzam.
pjn: Adekwatne do prezentowanego poziomu sportowego. Wszystko w głowach decydentów.
Roman Ptak: I w nogach zawodników.
mf: Czy chodnik z Zabierzowa do Chobotu będzie powstawał?
Roman Ptak: Projektuje się. Później będzie realizowany.
zefir73: Czy jest szansa poprawki drogi (załatać dziury)?
Roman Ptak: Na Floriance będą bieżące poprawki.
Roman Ptak: Dostaliśmy promesę na dofinansowanie budowy mostu na Bogusławie. W tej chwili jest realizowany projekt. Musimy go zrealizować i rozliczyć do końca tego roku.
nico: Jak z tegorocznymi dochodami z CIT i PIT, czy rosną i gmina korzysta z nowych “obywateli”, czy raczej płacą podatki gdzie indziej, a u nas tylko pomieszkują?
Roman Ptak: To jest problem nie tylko Niepołomic. Zmusić do zameldowania nowych mieszkańców nie możemy, bo nie mamy takich prawnych instrumentów. Próbujemy zachęcać.
Cytryna: Skończyły się łapanki na radar straży miejskiej, czy wzrosła drastycznie ilość wypadków, bo mam wrażenie, że jest bezpieczniej.
Roman Ptak: Widać fotoradar powoduje poprawę bezpieczeństwa nawet jak go nie ma. Tu chodzi o świadomość.
mf: A jak wygląda sprawa z przystankiem w Woli Zabierzowskiej na trasie Pleszów-Chobot. W tym momencie tylko jest fizycznie, a kierowcy się nie zatrzymują, gdyż przystanku formalnie nie ma. Już próbowałem to załatwić w ZiKIT, a on mnie wysłał do gminy. Wniosek pod rozpatrzenie, ponoć od nich Pan otrzymał. Można troszkę więcej informacji na ten temat?
Roman Ptak: To już było zgłaszane i mam wrażenie, że uzgodnienia trwają. Umiejscowienie przystanku to nie tylko wkopanie znaku, ale niestety zgoda zarządcy drogi.
mf: Czy oprócz tych lamp (przy ulicy głównej Niepołomice- Chobot, w Woli Zabierzowskiej) jest w planach jakieś oświetlenie ? np. na przystanku ?
Roman Ptak: Mamy podpisaną trzecią umowę z Zakładem Energetycznym na montaż blisko 400 nowych punktów świetlnych. Termin realizacji – końcówka tego roku. Jeżeli ta lokalizacja była zgłaszana do sołtysa albo do urzędu to w tej umowie powinna się znaleźć.
nico: Dudek jest wolny od czerwca, po odejściu z Realu:)
Roman Ptak: Puszcza ma dobrego bramkarza. Szukamy bramkostrzelnego napastnika. Jakby ktoś coś wiedział – dajcie znać.
Osinka: A propos pijącej w parku młodzieży, na placu zabaw dla dzieci często znajdują się kawałki szkła z potłuczonych butelek. Szczególnie niebezpieczne jest to pod drabinkami do ćwiczeń na rękach, gdzie dzieciaki mogą po prostu upaść na szkło. Czy można na to uczulić służby porządkowe? Poza tym, pod huśtawkami położono twardy materiał, zabezpieczający przed wytarciem się podłoża. Jednakże jeżeli jakieś dziecko z huśtawki spadnie i uderzy w to głową, to będą konsekwencje większe niż koszty podsypywania piasku czy ziemi pod huśtawki. Czy można zastanowić się nad innym zabezpieczeniem podłoża, które mogłoby być bezpieczniejsze dla bawiących się tam dzieci?
Roman Ptak: Służby uczulę, a jutro obejrzę jak wyglądają rzeczone elementy.
yoyo: Tyle, że zanim zostanie wyegzekwowany przyjazd to mieszkańcy i tak muszą zrobić porządek z wyjazdem, zapraszam po nocnych opadach na wyjazd z ul. Mokrej w okolicach godziny 6-8, kierowcy stojący w korku do wyjazdu z bocznych uliczek muszą wstrzymywać ruch na ul. Wielickiej, żeby wyjechać, nie ma kompletnie przyczepności, a wyjazd jest pod górę.
Roman Ptak: Będziemy pilnowali tych dróżek w zimie.
Cytryna: Czy jest szansa na nadsypanie dziur na poboczach?
Roman Ptak: Cały czas uzupełniamy tam, gdzie się da na bieżąco.
Cytryna: Ile gmina zarabiała na fotoradarach? Kto był właścicielem i ile zarabiał od łebka?
Roman Ptak: ‘Od łebka’ to nie wiem. Właścicielem jest gmina. Obsługiwała go Straż Miejska. Przychód z fotoradaru w skali roku to było około 150 tysięcy.
Roman Ptak: A wystawiany był 3-4 razy w miesiącu. Przez ten czas robił tyle zdjęć, że przez resztę czasu były one obrabiane.
Osinka: Trzymam za słowo :)
Roman Ptak: :)
Cytryna: Czy zawodnicy Puszczy podlegają kontroli antydopingowej? Bo jeśli, nie to..
Roman Ptak: Niestety ostatnie wyniki nie wskazują, żeby coś brali, a tym samym biegali szybciej.
yoyo: A przy okazji – czy nie można postawić luster przy wyjazdach z przecznic ul. Wielickiej?
Roman Ptak: Jak będzie taki wniosek formalny, to go rozpatrzymy.
yoyo: Czy gmina mogłaby wyposażyć Policję w jakiegoś ścigacza z wideorejestratorem? Na ulicach sezon się zaczął w pełni, niektórzy gnają po około 150 km/h, wyjazd z bocznych ulic zarośniętych trawą do wysokości metra to istna loteria “chybił – trafił”…
Roman Ptak: Dopiero się ktoś żołądkował, że łapaliśmy na fotoradar, a teraz mamy łapać na motocykl? Gmina stara się pomagać finansowo policji poprzez doposażenie w sprzęt czy dofinansowywanie nowych radiowozów, ale nikt się nie zwracał z takim wnioskiem. Szczególnie, że policja drogowa stacjonuje w Wieliczce.
sasa: Dzień dobry.
Roman Ptak: Już raczej dobrego wieczoru.
nico: Na rynku mamy parkomaty, są z tego jakieś przyzwoite dochody?
Roman Ptak: Około 1000 złotych tygodniowo. Nie o dochód tu chodzi.
Cytryna(C) Coś biecać ale nie koks!!!
Roman Ptak: Też tak myślę.
nico: I niczym więcej się nie zajmowali, tylko obsługą fotoradaru, przynajmniej teraz może zajmą się swą statutową działalnością, o ile nie przeniosą się na chodniki w celu wypisywania manadatów kierowcom, a bezpieczeństwo na drugi plan.
Roman Ptak: Obsługą zdjęć nie zajmowali się funkcjonariusze mundurowi tylko pracownik ‘cywilny’.
Cytryna: Może by im coś obiecać? (broń pani koks).
Roman Ptak: Obiecane to oni mają:) Tylko szczęścia brak.
Roman Ptak: Większość meczów przegrywaliśmy jedną bramką. Dla nas wszystkich II liga to nowość i ciągle się jej uczymy. Wierzę, że nawet jak spadniemy to uda nam się szybko wrócić.
yoyo: Co innego jest łapać za przekroczenie 11 km/h, a co innego za przekroczenie o 111 km/h, co ścigacze czynią na naszych dróżkach w obszarze zabudowanym. To już podchodzi pod zagrożenie życia innych osób
Roman Ptak: Zgadza się.
Roman Ptak: Dziękuję za spotkanie. Miło było się z Wami ‘spisać’. Idę kosić ogródek.

Przejdź do góry