Oficjalny Portal Miasta i Gminy Niepołomice

Oficjalny portal Miasta i Gminy Niepołomice
Wyszukaj:
Wyszukaj wszędzie
Wiadomości
Informator
Przewodnik
Kalendarz
Wiadomości › Informator › Samorząd › Burmistrz i zastępcy › Czat z Burmistrzem › Zapis cz@ta nr 4 z Romanem Ptakiem

Zapis cz@ta nr 4 z Romanem Ptakiem

Zapis cz@ta nr 4 z Romanem Ptakiem

Poprawiono dn.: 07.08.2019

Zapis czata z Burmistrzem Romanem Ptakiem z 4 kwietnia 2011 roku.

Roman Ptak: Dobry wieczór Państwu, witam serdecznie na pierwszym od długiego czasu czacie. Przepraszam za to, że musieliście tyle czasu czekać i zapraszam do zadawania pytań!
Zorro: Dobry wieczór.
Roman Ptak: Dobry wieczór, dziś gościnnie czatujemy wspólnie z przewodniczącym Rady Miejskiej w Niepołomicach, Panem Markiem Ciastoniem
heniek: Co dalej z solarami?
Roman Ptak: Od 6 do 8 kwietnia mamy ostatnią wizytę Szwajcarów z MRR, w lutym wyszły kompletne dokumenty i tłumaczenie wniosku. Wygląda na to, że po tej decyzji będziemy wiedzieli kiedy podpisujemy umowę i prawdopodobnie będzie to maj.
Roman Ptak: Zatem jesteśmy o jeden rok – ze względów proceduralnych – do tyłu
giena: Witam, proponuję tematy przewodnie, żeby nie tracić czasu: służba zdrowia, drogi po zimie, rowy melioracyjne, komunikacja gminna.
Roman Ptak: Proszę o skonkretyzowanie pytań…
Zorro: Panie Burmistrzu, czemu taka długa przerwa w czacie niepołomickim?
Roman Ptak: Ostatnio frekwencja była marna, a w jednym z komentarzacj do jednego z moich wywiadów padła propozycja zorganizowania czatu. Oto jesteśmy :)
Roman Ptak: Proszę o propozycję jaki interwał czasowy Państwu pasuje najbardziej.
heniek: Czy Gmina podejmie jakieś działania związane z osiedlem Żubr?
Roman Ptak: Nie mamy takich kompetencji. Zdajemy sobie sprawę, że teraz – po zdjęciu nasypu – będzie to wstydliwa część gminy. Sprawa jest dosyć skomplikowana. Rozliczenia między deweloperem, bankami i inwestorem wykraczają poza zakres naszych możliwości.
Zorro: Czy ulica Wielicka jest planowana do remontu? Jej stan po zimie jest tragiczny i zagraża bezpieczeństwu uczestników ruchu.
Roman Ptak: Zarząd Dróg Wojewódzkich rozstrzygnął już przetarg na położenie nakładki asfaltowej od mostu w Podłężu do zjazdu w ulicę Płaszowską. Za to będą płacić sami. Drugi etap – też w tym roku – będzie obejmował odcinek do ronda, i tu gmina będzie musiała dołożyć swój udział finansowy. Planowane zakończenie: około lipca 2011
Zorro: Interwał czasowy – może raz na 2 tygodnie.
Roman Ptak: Jestem do dyspozycji w poniedziałki po 18.00. Być może co miesiąc? Zobaczymy jakie będzie zainteresowanie.
Petrax: Panie Burmistrzu, czy planowane jest połatanie Alei Dębowej i remont ul. Kościuszki – zwłaszcza na odcinku od ul. Cmentarnej do siedziby UMiG?
Roman Ptak: O tym była mowa w poprzednim pytaniu. Jeszcze w kwietniu zaczniemy łatać dziury na drogach gminnych.
nicolasosika: Witam. Czy projekt zjazdu z autostrady A4 jest aktualny, czy odłożony do lamusa? Z tego co pamiętam to miał być w Zakrzowie przez teren MOP-u, przynajmniej tak obiecywał Pan Kracik.
Roman Ptak: MOP jest nieaktualny. Miejsce poboru opłat w Staniątkach też jest nieaktualne. Obecnie pracujemy nad inną koncepcją – w okolicach skrzyżowania z drogą 964 w Podłężu. Nie chcę zapeszać, ale rozmowy idą w dobrym kierunku.
heniek: Czy ulica Wielicka będzie remontowana po “zimie”?
Roman Ptak: Będzie, będzie. Wiem, że jest to bardzo zniszczona droga.
tromba: Służba zdrowia to dno, a kiedyś wieszaliśmy koty na poprzednim szefie… To se ne wrati.
Roman Ptak: Pod jakim względem dno?
heniek: Dziękuję.
Roman Ptak: Proszę.
Petrax: Czym spowodowane było przeniesienie forum dyskusyjnego na Facebook? Jak widać spowodowało to spadek aktywności (mniejsza ilość postów, mniejsze zainteresowanie piszących i czytelników). Może warto rozważyć powrót do starej formy.
Roman Ptak: Licznymi wnioskami osób, które były anonimowo obrażane na forum. Od razu uprzedzam pytanie – nie dotyczy to mojej osoby, ja się przyzwyczaiłem – to jest wkalkulowane w zawód. Ale nie może być tak, żeby policja później wnosiła do urzędu o podanie adresów IP, celem przygotowywania pozwów. Facebook ma na celu uspokojenie dyskusji.
pytek: Co z przetargiem na drogi w strefie? Wiem, że przetarg się odbył. Kiedy rozpoczęcie prac?
Roman Ptak: W ostatnim czasie odbyły się dwa przetargi. Jeden na schetynówkę, czyli przebudowę ulicy Grunwaldzkiej i rondo do strefy. W ubiegły wtorek podpisaliśmy umowę z Budostalem-5. Tu była miła niespodzianka, bowiem oszczędności wyniosły ponad 2 mln zł. Natomiast przetarg na budowę dróg w strefie został unieważniony, z uwagi na fakt, że najtańsza oferta przekraczała wartość kosztorysu o ponad 2 mln zł.
pjn: Witam Panie Burmistrzu. Czy uważa Pan, że nasza Puszcza ma szansę utrzymać się w II lidze ?
Roman Ptak: ‘PJN’, czyli Puszcza Jest Najważniejsza?:) I zarząd klubu, i prywatni sponsorzy, i gmina zrobili wszystko, żeby zawodnicy mieli jak najlepsze warunki. Reszta w nogach piłkarzy.
tromba: Brak specjalistów, zlikwidowany gabinet rehabilitacji w Zabierzowie, czy aby pomysł żeby służbą zdrowia kierował likwidator sprawdził się?
Roman Ptak: Zamieszanie z kontraktami było w całej Małopolsce. Nie dotyczyło tylko nas. Nie ma co ukrywać – jest mniejsza ilość specjalistów. Co do Zabierzowa, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że rehabilitacja będzie funkcjonować niebawem.
nicolasosika: A kiedy będziemy mieli w rynku i parku bezpłatny dostęp do Internetu dla wszystkich posiadaczy smartfonów i innych iphonów??
Roman Ptak: Myślimy o tym, nie jestem w stanie powiedzieć z pamięci kiedy to ma być instalowane.
heniek: Dla uspokojenia. Kiedy Puszcza zacznie wygrywać?
Roman Ptak: Mam nadzieję, że w środę w Olsztynie.
Petrax: Czy planowane jest założenie oświetlenia Alei Dębowej od ul. Modrzejewskiej do lasu – odcinek przez las jest oświetlony b. dobrze.
Roman Ptak: Teraz pewnie nie, ale mam nadzieję, że zostanie utrzymany program schetynówek i chciałbym na 2012 rok do przebudowy zgłosić ulicę Dębową. I wtedy kompleksowo ten remont wykonać.
qwe123: Zjazd z autostrady w Podłężu całkowicie zablokuje tą drogę, teraz już ciężko przejść na drugą stronę. Dla Niepołomic budujecie obwodnicę, a czy ktoś w ogóle myśli o mieszkańcach Podłęża?
Roman Ptak: Drogi w strefie plus zjazd z autostrady to możliwość obejścia Podłęża bez konieczności wjazdu do centrum wsi. To absolutny warunek!
r2d2: Tyle pytań w sprawie Puszczy Niepołomice; może więc następnym razem czat z prezesem klubu?
Roman Ptak: Jak zaczną wygrywać. :)
nicolasosika: A co będzie z naszym szkieletorem przy basenie? Czy czeka go los taki sam jak tego przy rondzie Mogilskim?
Roman Ptak: Mam nadzieję, że nie. Ale nie wszystko na raz. Przypomnijmy, że gmina kupiła ten budynek w zeszłym roku z przeznaczeniem na centrum administracyjne i pogotowie. Kończy się opracowywanie programu funkcjonalno-użytkowego.
pytek: Kiedy ruszy program solarny? Czy czasy ‘dobrowolnych wpłat’ minęły?
Roman Ptak: Program solarny ruszy po podpisaniu umowy ze Szwajcarami. Będziemy musieli ogłosić 4 przetargi: na instytucje zarządzającą, szkolenia, promocję i wykonawstwo. Po rozstrzygnięciu tego ostatniego będziemy wiedzieli jaki będzie udział mieszkańców. Projekt jest dobrowolny, ale uwzględnia udział finansowy mieszkańców.
tromba: A co z likwidatorem, czy na pewno sprawdził się jako szef służby zdrowia? odnoszę wrażenie, że dalej jesteśmy na etapie likwidacji…
Roman Ptak: Miejmy nadzieję, że służba zdrowia w Niepołomicach nie ulegnie likwidacji przez byłego likwidatora.
pjn: Obawiam się, że może być problem z wygrywaniem. Czat z prezesem – dobry pomysł.
Roman Ptak: Namówimy go.
pytek: Na ostatniej sesji Rady Miejskiej mówił Pan o problemach ze studium. Ono obowiązuje, czy znowu zaczynamy od zera? Kto jest za to odpowiedzialny?
Roman Ptak: Biuro projektowe popełniło dwa błędy w przygotowaniu studium. O ile dobrze kojarzę jeden dotyczył uzgodnień z RDOŚ-em, a drugi zapisów kolejowych. Plany zagospodarowania przestrzennego mogą być przez wojewodę lub sąd uchylane w części, ale studium nie. Będziemy bronić swojej racji w sądzie.
heniek: Czy po oddaniu do użytku obwodnicy będzie zakaz wjazdu tirów ulicą Wielicką do centrum?
Roman Ptak: Tak. Już wystąpiliśmy o uzgodnienie nowej organizacji ruchu tak, żeby ciężkie samochody nie wjeżdżały do centrum.
nicolasosika: Chodniki w kierunku Zabierzowa będę kiedyś skończone?
Roman Ptak: Trwa procedura uzyskiwania pozwolenia na budowę. Jest to zadanie Zarządu Dróg Wojewódzkich, dodatkowo trzeba będzie wykupić grunty. Mam nadzieję, że wystartujemy z resztówkami tego lata.
stu: Dzień dobry. Czy obecna sytuacja z parkowaniem na rynku jest ostateczna, czy też planowane jest jednak wyłączenie rynku z ruchu pojazdów? Rozumiem, że wiele głosów było przeciw takiemu rozwiązaniu. Zdaję sobie również sprawę, że gdyby parkowanie w soboty i niedziele było płatne pojawiłyby się kolejne głosy przeciw takiemu rozwiązaniu (bo jak to by można brać pieniądze od ludzi przyjeżdżających do kościoła, choć przecież jest gdzie parkować…). Jednak wydaje mi się dziwne, iż wyremontowany rynek, który miał służyć spacerowiczom właśnie w weekendy narażony jest na największy ruch pojazdów…
Roman Ptak: Sytuacja jest – jak sam Pan widzi – skomplikowana. Z jednej strony przedsiębiorcy, z drugiej strony kierowcy, którzy muszą wjechać do sklepu. Ja osobiście byłbym za zamknięciem rynku dla samochodów. Może jakieś referendum…
pjn: Czat z V-ce Prezesem. Bezcenne.
Roman Ptak: Zaprosimy obu. Na kim Panu bardziej zależy?
habik6: Czy prawdą jest, że wyraził Pan zgodę na budowę marketu handlowego obok kościoła?
Roman Ptak: Grunt nie jest gminny, ani gmina nie wydaje pozwolenia na budowę. Nam nic do tego.
Zorro: Kiedy planowane jest zakończenie inwestycji – obwodnicy?
Roman Ptak: Pierwszy etap – czyli to, co realizujemy teraz – będzie gotowy do końca sierpnia
qwe123: Kiedy zostanie naprawiona podmyta przez Podłężankę w czasie ubiegłorocznej powodzi droga na ul. Rudzice, urwisko sięga praktycznie do asfaltu. Czy musi wydarzyć się jakiś wypadek, żeby się ktoś tym zainteresował?
Roman Ptak: Trwają uzgodnienia z Zarządem Melioracji między innymi w tej sprawie. Wiem, że pieniądze i projekty na zabezpieczenie cieku Bogusława mają. Wierzę, że to też się uda zrealizować.
mmark: Dzień dobry.
Roman Ptak: Dobry wieczór
mmark: Chciałbym zapytać czy w tym roku jest przewidziane naprawienie drogi do przysiółka Jeruzal w Zagórzu.
Roman Ptak: Ile pieniędzy i które drogi będą do realizacji okaże się po zakończeniu procedury przetargowej. Zobaczymy ile pieniędzy nam wystarczy.
habik6: Czym Pan argumentuje likwidację forum na stronie Niepołomic?
Roman Ptak: O tym była już mowa. Zapraszam do lektury zapisu.
nicolasosika: Przydałoby sie więcej ścieżek rowerowych, czy są jakieś plany w tej dziedzinie?
Roman Ptak: Na razie nie.
pjn: Najbardziej ucieszyłbym się z czatu z Panem Marianem.
Roman Ptak: Ale on nie jest prezesem. Zaprosimy cały zarząd – może się zmieszczą w pokoju.
hide: Czy wiadomo coś o dodaniu kursów linii 211? Tylko proszę nie mówić, że brakuje taboru, bo to wytłumaczenie dla sześciolatków. Niedawno MPK zakupiło kilkanaście nowych autobusów.
Roman Ptak: Póki co ustalane są zmiany rozkładu jazdy tak, aby umożliwić dojazd pracownikom na godzinę 6.00 rano i powrót po godzinie 14.00. Jutro sprawdzę na jakim owe zmiany są etapie. Na razie jednak nie ma planów dodania kursów. Musimy porozmawiać w ZIKiT. Argumentacja braku taboru wcale nie jest dla sześciolatków.
nicolasosika: Jak nie ma pieniędzy, trzeba podnieść podatki lokalne, tak się robi wszędzie!
Roman Ptak: Zastosujemy to w tym roku :)
habik6: To wobec tego jak się będzie miał wybudowany parking przez gminę oraz rondo przylegające do ewentualnego marketu?
Roman Ptak: A co ma rondo do inwestycji?
habik6: Zero argumentów w sprawie zamknięcia forum. I tak trzymać.
Roman Ptak: Argumenty są konkretne. Jutro pojawi się zapis czata.
Zorro: Proszę o informacje czy parking, który powstał przy kościele za pieniądze urzędu (podatników) będzie slużył również osobom korzystającym z marketu przy Pięknej, w przypadku jego powstania?
Roman Ptak: Dzisiaj gmina płaci parafii czynsz najmu. Od tego czynszu potrącana jest kwota, za którą ten parking powstał. Nie widzę możliwości w przypadku gdyby powstał market, żebyśmy to my dalej regulowali czynsz, więc nie będzie można powiedzieć, że będzie to na koszt podatnika.
r2d2: Jak wygląda sprawa z nowym stadionem dla Puszczy Niepołomice? Temat ten był poruszany jeszcze za czasów Pana poprzednika, a obecnie sprawa trochę ucichła.
Roman Ptak: Czekamy na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego. Temat – mam nadzieję – jest aktualny. A to dlatego, że pomysł na budowę stadionu był taki, że będziemy go realizować w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Niestety nieco pozmieniały się na niekorzyść przepisy w tej sprawie. Nie przekreślamy, czekamy na interpretację Ministerstwa Finansów.
habik6: Jakim przepisem prawnym, bądź uchwałą wprowadzono opłaty za parking w rynku?
Roman Ptak: Stawki ustaliłem ja, ponieważ takie mam kompetencje. Jest to parking płatny, a nie płatna strefa parkowania, wobec tego nie była potrzebna uchwała Rady.
giena: Czy planowany jest remont rowów przy drogach, trochę więcej opadów i będzie bryndza…, czyli odszkodowania, nie taniej sukcesywnie remontować te rowy?
Roman Ptak: Prace melioracyjne są prowadzone na bieżąco. Ostatnio na stronie www.niepolomice.eu była obszerna informacja o postępach prac.
pytek: Przed wojną duża część Niepołomic była w rękach żydowskich. Domy, karczmy. Czy słyszał Pan o jakichś działaniach byłych właścicieli mających na celu odzyskanie dawnego mienia?
Roman Ptak: Nic mi o tym nie wiadomo.
mmark: Chciałbym nadmienić, że to już ostatnia droga w Zagórzu, która nie została naprawiona. Służby gminne potrzebowały roku na naprawienie barierek na moście na tej drodze, po zeszłorocznej powodzi.
Roman Ptak: Dobrze, że tylko jedna droga w Zagórzu jest niewyremontowana:) Proszę o cierpliwość.
pjn: Prezes jest bardzo szczupły, więc bez obawy.
Roman Ptak:  :)
Zorro: Frekwencja z Panem 19 osób – może czat co 2 tygodnie :)
Roman Ptak: Będziemy się starali, żeby czaty były cyklicznie. Nie zawsze można, nie chcę się deklarować, ale będzie częściej.
mmark: Mam pytanie jeszcze o kanalizację w Zagórzu – kiedy zaczną sie jakieś prace?
Roman Ptak: Wodociągi Niepołomickie rozstrzygnęły przetarg na budowę pierwszego etapu kanalizacji tj. około 6 km. Z informacji jakie posiadam, wynika, że jeszcze w tym miesiącu firma będzie wchodziła na plac budowy.
giena: Czy cenzura skosiła jedno moje zapytanie?
Roman Ptak: Które? Proszę o powtórkę.
Nico: Witam, teraz dołączyłem, czy było pytanie kiedy zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusu 301?
Roman Ptak: Papiery o zmianę poszły do ZIKiT-u. Czekamy. Zmiany będą. Dodatkowe kursy też.
habik6: Pan nie rozumie czy udaje? Rondo zostało wybudowane za pieniądze gminy oraz parking, a korzyści będzie miał inwestor prywatny? A przy okazji może Pan upubliczni jakie gmina poniosła koszty na parking oraz koszty dzierżawy.
Roman Ptak: Rondo zostało wybudowane, żeby poprawić bezpieczeństwo drogi. Może Pan mi wyjaśni jaki ma związek budowa ronda z budową marketu. Koszt parkingu to około 220 tysięcy złotych. Od czynszu za najem jest odliczane to, co gmina wyłożyła na parking. Kwoty czynszu nie pamiętam.
habik6: Jeśli chodzi o parking na Rynku to mija się Pan z prawdą? Rynek jest drogą publiczną, co do opłaty powinna być uchwała Rady.
Roman Ptak: Moi pracownicy przekazali mi informację odwrotną.
gość123: Witam, ja też spóźniona, chciałabym zapytać, czy jest szansa na remont ul. Kościuszki?
Roman Ptak: Pytanie było, szansa jest, zapraszam do lektury zapisu.
habik6: Z Pana wypowiedzi wynika, że gmina poniosła nakłady na parking i rondo wiedząc, że będzie tam inwestycja?
Roman Ptak: Absolutnie nie. O markecie w tamtym miejscu ‘na mieście’ mówi się od co najmniej 10 lat. Natomiast oficjalna informacja inwestora jaka wpłynęła do gminy jest datowana na marzec 2011.
mmark: Nasza cierpliwość jest wyjątkowa, przeżyliśmy budowę autostrady i obietnice poprzedniego burmistrza, trochę tylko żal, że władze gminy mają nas gdzieś zbywając ogólnikami zamiast konkretów.
Roman Ptak: Chodzi o zjazd z autostrady? Nie wszystko zależy od nas. Takie inwestycje są bardzo skomplikowane. Proszę podać emaila, wyślę Panu wstępną wizualizację.
nicolasosika: A kiedy dziura w rynku będzie zabudowana, nie jest to ładnie teraz.
Roman Ptak: Dziura w rynku, czyli… dawny budynek państwa Słowików?
Zorro: Jak zamierza Pan rozwiązać kwestie pracy Pana żony w Fundacji Zamek Królewski? Przed wyborami deklarowal Pan, iż kwestia ta zostanie wyczyszczona, jeżeli Pan wygra wybory. Mamy już kwiecień i cisza.
Roman Ptak: Moja małżonka ma powołanie podpisane przez mojego poprzednika do końca roku 2011.
habik6: Odświeżę pamięć: czynsz miesięczny to kwota za wynajem ok. 7000zł. Prawda?
Roman Ptak: Z tego co pamiętam około 6 minus nakłady na parking, które o ile dobrze pamiętam zostały wyliczone na 2 tysiące miesięcznie. Ale mówię z pamięci.
Nico: Czemu na drodze w Zakrzowie, remontowanej w tamtym roku pomiędzy Zakrzowem a Węgrzcami został taki bardzo mały kawałek około 20-30 metrów niewyasfaltowany z całością, z dużymi dziurami, nie dało się tego od razu zrobić?
Roman Ptak: Jest to droga powiatowa i z tego co wiem powiat będzie naprawiał ją w tym roku. Niewyremontowany odcinek to już gmina Wieliczka.
stu:  Jak się mają sprawy z niepołomickim Orlikiem? Kto jest ‘zarządcą’ tego obiektu? Czy korzystanie z niego jest bezpłatne (z tego co się orientuję to tak jest np. na Kurdwanowie)? Gdzie i kiedy można rezerwować boiska? Czyli jednym słowem do kogo trzeba się zgłaszać w sprawie Orlika? (jeśli oczywiście nie jest za późno, bo podobno na innych tego typu obiektach ciężko z rezerwacją, bo jest wielu chętnych…)
Roman Ptak: Oficjalne otwarcie planujemy na 16 kwietnia, zarządzającym obiektem będzie szkoła podstawowa. Specjalnie zatrudniony instruktor będzie prowadził zapisy. Wstęp będzie bezpłatny.
giena: Jak likwidator ma takie osiągnięcia w likwidacji to szkoda byłoby zmarnować taki talent… Niech likwiduje dziury w gminnych drogach (to pytanie skosiła cenzura!!!)
Roman Ptak: Cóż można odpisać na takie pytanie…
habik6: Mówi się od 10 lat, ale za Pana rządów krótkich będzie wybudowane. Gratuluję determinacji.
Roman Ptak: Nie wykazuję żadnej determinacji w celu powstania tego marketu.
Petrax: Prosimy o zamieszczenie wizualizacji na www.niepołomice.eu.
Roman Ptak: Po ustaleniach w Ministerstwie Infrastruktury na pewno się pojawi. Proszę o zrozumienie.
serwetan: Witam. Słyszałem, że w Zabierzowie Bocheńskim powstanie posterunek policji. Czy to prawda? W tej części gminy, szczególnie wieczorami jest bardzo niebezpiecznie.
Roman Ptak: Nic mi o tym nie wiadomo.
habik6: Dodam, że kwota ta wynosi 6700 zł. Mówię z pamięci HHHHaaa
Roman Ptak: Dziękuję za podpowiedź.
bezpieczna_droga: Konkretne pytanie: na ul. Bocheńskiej – na trakcie królewskim postawiono na skrzyżowaniu przy pawilonie handlowym “Margo” Bocheńska 22 dwa znaki drogowe – ograniczające prędkość pojazdów do 20 km/godz. Dlaczego powołane do tego jednostki: Policja, Straż Miejska nie egzekwują tego ograniczenia prędkości (są na tym skrzyżowaniu 3 przejścia dla pieszych).
Roman Ptak: Bo tak się wydarzyło, że Straż Miejska nie ma możliwości używania fotoradaru. Jak się zmieni rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych w tej sprawie – fotoradar tam będzie.
mmark: Mówiąc, że przeżyliśmy budowę autostrady miałem na myśli uciążliwości, jakich doświadczaliśmy w trakcie budowy autostrady, która odcięła nam najkrótszą drogę do busa czy pociągu w Staniątkach, a droga do centrum Zagórza (Jeruzal) po każdym deszczu jest ciężka do przejścia – naprawdę jesteśmy cierpliwi.
Roman Ptak: Rozumiem i dziękuję. Poczekajmy na wyniki przetargu na asfaltowanie.
qwe123: Czy planowany jest remont fragmentu ul. Środkowej w Podłężu (ścieżka asfaltowa) PŁYNIE PO NIEJ STRUMYK, A PO ULEWIE STOI NA NIEJ WODA.
Roman Ptak: Naprawdę w tamtym roku na drogach zrobiliśmy sporo. Ale nie da się wszystkiego na raz. Na wszystko przyjdzie pora.
giena: Czy prawdą jest, że jeden z lekarzy w Zabierzowie ma kłopoty alkoholowe, jeśli tak to dlaczego nikt nie reaguje?
Roman Ptak: Coś słyszałem, ale problemu już nie ma.
Zorro: Czy znany jest inwestor marketu przy kościele?
Roman Ptak: Nie znam. Nie kibicuję. Nie mam na to wpływu.
habik6: To może ile kosztował remont Rynku i czy już zapłacono firmom wykonawczym? Tylko nie z pamięci.
Roman Ptak: Z uwagi na konieczność pewnych poprawek, nie rozliczyliśmy się do końca. Są pewne roboty gwarancyjne. Jak zostaną wykonane, to się rozliczymy.
habik6: A jeśli jesteśmy przy parkingu tz. market będzie miał gotowy parking i bezkolizyjne rondo.
Roman Ptak: Bezkolizyjne rondo mają wszyscy mieszkańcy i użytkownicy drogi. Ja to na patrzę z tej strony. Dodam tylko, że w tym roku będziemy mieli jeszcze dwa ronda. Jedno w Podłężu, a drugie przy ul. Grabskiej. I nie jest to związane z budową jakiegokolwiek obiektu handlowego.
nico: Do kiedy ma być oddana droga po torze, czy to jeszcze w tym roku dzieci w Podłężu będą codziennie walczyć o życie w drodze z i do szkoły, gdy ruch ciężarówek się wzmoży po oddaniu tego traktu?
Roman Ptak: Ruch będzie taki sam. Droga będzie oddana do końca sierpnia.
habik6: Niech Pan nie żartuje? Już Pan wie, że będzie płacił dzierżawę za parking, ale nie wie Pan kto jest inwestorem?
Roman Ptak: Bez względu na to kto będzie inwestorem, jeśli sklep powstanie to gmina nie będzie płaciła czynszu i to jest uzgodnione z właścicielem nieruchomości, czyli parafią. Proste.
MICHAŁ: Witam, mam pytanie, na spotkaniu przedwyborczym w zamku obiecywał Pan, że ruch dużych samochodów w centrum miasta zostanie zamknięty, cytuję “na dniach”. Kiedy wywiąże się Pan z tej obietnicy?
Roman Ptak: Mam nadzieję, że bardzo szybko. Na nasze zlecenie opracowywana jest nowa organizacja ruchu, która musi być uzgodniona z ZDW, GDDKiA, Starostwem i Policją.
Zorro: Ale mówil Pan, że pismo wpłynęło do urzędu w marcu? Kto zatem jest stroną?
Roman Ptak: Firma nazywa się – bodajże Kosta z Tuchowa.
tromba: To kiedy następny czat?
Roman Ptak: Proszę śledzić stronę.
Zorro: Skoro Pan uzgadniał takie warunki – market = zero czynszu tzn. że musiało to być uzgadniane przed rozpoczęciem budowy. Czyli coś na rzeczy już było. Czy taki zapis jest w umowie?
Roman Ptak: Nie ma takiego zapisu w umowie. To zostało omówione zupełnie niedawno z właścicielem nieruchomości, czyli księdzem proboszczem.
nico: No tego czy będzie taki sam to się dopiero przekonamy, ale nawet teraz nie może Pan zaprzeczyć, że mały on nie jest, a wszystkie instytucje są ulokowane przy tej ruchliwej drodze, czy jest jakiś pomysł jak zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym?
Roman Ptak: Projektujemy chodnik od Zakrzowa przez Balachówkę do Podłęża. Ta inwestycja będzie zrealizowana.
habik6: Dlaczego nie wprowadzono opłat na parkingu przy kościele? Prawo działa wybiórczo?
Roman Ptak: Bo są w mieście parkingi płatne i bezpłatne.
Serwetan: Kiedy ruszy dalsza “budowa” kanalizacji we wschodniej części gminy (tj. Wola Zab., Chobot)?
Roman Ptak: W czerwcu ma być ogłoszony nabór do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, z którego będzie współfinansowane to zadanie.
habik6: Nie takie proste jak się Panu wydaje. Wygląda na to, że inwestor będzie miał tańszą inwestycję o 220 000tys.
Roman Ptak: Parking póki co służy i jest darmowy. Nie sądzę, żeby było inaczej, nawet jeśli powstanie tam jakikolwiek market.
habik6: To dlaczego zainwestował Pan publiczne pieniądze w parking koło kościoła?
Roman Ptak: Jest to publiczny parking, na którym można za darmo parkować. Jak nie było parkingów to było utyskiwanie, że nie ma gdzie postawić samochodu. Parking jest. I tyle.
Zorro: Czyli będzie aneks do umowy?
Roman Ptak: Pewnie tak. Jak będzie taka potrzeba.
bezpieczna_droga: Ul. Bochenska – trakt królewski – odpowiedź Pana Burmistrza na pytanie – dlaczego nie jest egzekwowane przestrzeganie ograniczenia prędkości do 20 km/godz. przy pawilonie handlowym MARGO przy ul. Bocheńskiej nie jest satysfakcjonująca – a jeśli rozporządzenie MSW nie wejdzie w życie i Straż Miejska nie będzie miała dalej uprawnień? radar i tak w aktualnej sytuacji powinien zostać zainstalowany – pytanie – kiedy?
Roman Ptak: Po to są tam zrobione granitowe poduszki, żeby w sposób naturalny, chcąc – nie chcąc – kierowcy zwolnili. To już jest forma poprawy bezpieczeństwa.
Roman Ptak: Drodzy Państwo, już 19.12. Dziękuję za spotkanie i za ciekawą rozmowę. Jej zapis już jutro rano na naszej stronie. Proszę śledzić informacje o kolejnych spotkaniach! Miłego wieczoru Państwu życzę!
Przejdź do góry