Zapis czata z Burmistrzem, który odbył się 31.08.2010.

Roman Ptak: Dzień dobry Państwu, mimo niskiej frekwencji witam na Czacie…
rolnik: dzien dobry czy ta mala frekwencja o czyms nie swiadczy?
Roman Ptak: Taka pogoda:(
Prezes: Dzień dobry! Czy Studium Zagospodarowania Przestrzennego dla Miasta i Gminy Niepołomice zostało po raz kolejny zaskarżone?
Roman Ptak: Nie ma jeszcze oficjalnej informacji w tej sprawie, natomiast nieoficjalnie wiem, że Urząd Wojewódzki Wydział Nadzoru Prawnego skierował do WSA wniosek o uchylenie pewnych zapisów.
Prezes: Czy to są zapisy związane z białymi plamami ?
Roman Ptak: Nie dotyczy to ‘białych plam’. Są to pewne nieścisłości, które nie zagrażają studium. Będzie trzeba je poprawić, ale oficjalnie mogę coś o tym powiedzieć, jak dostanę jakiś dokument w tej sprawie
rolnik: czy to aktualne ze pani dyrektor w Woli Zabierzowskiej w szkole zrezygnowała?
Roman Ptak: Pani Dyrektor Malska jest nadal dyrektorem.
Prezes: Panie Burmistrzu, jakie są możliwości dla kogoś kto ma działkę zapisaną w studium jako rolna, chcącego szybko postawić na niej domek – rada typu kupić od dewelopera nie wchodzi w grę-za drogo.
Roman Ptak: Plan Zagospodarowania musi być spójny ze studium. Jeśli ta działka jest położona na wschodzie gminy, gdzie w tej chwili jeszcze nie ma MZPN można się starać o decyzję WZiZT. Jeśli jest plan, trzeba czekać na jego zmianę
Prezes: Dobrze, że Pani Malska jest nadal, bo jest bardzo dobrym dyrektorem!
Roman Ptak: Też tak myślę i również się cieszę.
Prezes: Pytałem w Urzędzie czy można na wz to Pańscy Pracownicy powiedzieli mi, że nie, bo obowiązuje studium. To jak to jest ?
Roman Ptak: Jeśli działka jest na wschodzie gminy, to tam nie ma planu zagospodarowania i można się starać do decyzję WZ. Jeśli jest plan zagospodarowania i on nie pozwala na budowę, to trzeba czekać na jego zmianę.
Teodor: Kiedy koniec remontu Bocheńskiej?
Roman Ptak: Mam dobre wieści. Już leją asfalt… Pierwsza część Bocheńskiej od Drogi Krajowej do Lewiatana powinna być gotowa w przyszłym tygodniu. Myślę, że do trzeciego tygodnia września będzie gotowe rondo przy kościele.
Roman Ptak: Remont Bocheńskiej trwa dłużej niż myśleliśmy z uwagi na nieprzewidzianą wcześniej konieczność wymiany całego systemu rurociągowego. Lepiej to robić teraz niż później niszczyć nową nawierzchnię.
Teodor: A jak wygląda sprawa rynku?
Roman Ptak: Tu też prace trwają. 2/3 powierzchni jest wyłożonej kostką porfirową. Jak zapewnił na dzisiejszej naradzie przedstawiciel wykonawcy, to co jest teraz ogrodzone ma być skończone za trzy tygodnie. W międzyczasie firma wchodzi na ulicę Parkową i Zamkową. Tu też czeka nas wymiana infrastruktury i rozpocznie się wykładanie ulic kostką.
internauta: czy będzie parking na rynku? płatny czy bezpłatny? kiedy będzie normalny wjazd na parking przy kościele?
Roman Ptak: Parking przy kościele będzie oddany w pełni do użytku jak zakończymy prace przy rondzie. Na razie można tam parkować, aczkolwiek mało komfortowe są wjazdy. Co do rynku zostanie ograniczona liczba miejsc parkingowych i zgodnie z ustaleniami z przedsiębiorcami lokalnymi, pierwsza godzina będzie bezpłatna, natomiast następne tak
Prezes: Gdzie można zapoznać się z Pana Programem wyborczym?
Roman Ptak: Jest jeszcze sporo czasu do wyborów, myślę, że niebawem jak zostaną oficjalnie ogłoszone wybory samorządowe będzie można zapoznać się z pomysłami moimi i mojego komitetu na przyszłą kadencję.
internauta: Jak sytuacja powodziowa?
Roman Ptak: Przed chwilą dzwonił komendant straży i mówił, że jest wszystko pod kontrolą. Swoją drogą dawno nie pamiętam takiego paskudnego roku.
Teodor: Cieszy się Pan z awansu Puszczy do II ligi?
Roman Ptak: Pewnie ze się cieszę. A Pan?
Teodor: Jakby nie patrzeć to II liga. Fajnie że mamy możliwość gry na takim poziomie.
Roman Ptak: Zgadza się. Przed nami wiele trudnych meczów. Nie tylko sportowo ale i organizacyjnie. Ale proszę poczekać jeszcze kilka lat na nowy stadion…
fireman: Witam, proszę o odpowiedź co z pracami przy chodniku w kierunku Chobotu? wydaje się że prace zamarły..
Roman Ptak: Kończy się to co realizowane jest na zgłoszenie. Jak się okazało w rzeczywistości projekt miał sporo niedociągnięć. Uzgodniłem z zarządem dróg wojewódzkich dodatkowe roboty polegające na budowie przepustów i podniesieniu tam, gdzie zostały źle wykonane. Jest mały problem z uzyskaniem pozwolenia na budowę z uwagi na …. protesty mieszkańców …. i fakt nieujawnienia w księgach wieczystych wywłaszczeń sprzed 30 lat. Istnieje groźba, że w tym roku jedynie uzgodnimy dokumentacje, a kończyć będziemy tą inwestycje w 2011.
internauta: Moje ostatnie pytanie bo nudno. Ile kosztowała powódź?
Roman Ptak: Akcja powodziowa około 250 tysięcy. Odkomarzanie 40 000. Straty w infrastrukturze komunalnej wyszacowano na 2.4 mln. Na bieżąco na ile dajemy radę odtwarzamy drogi, czyścimy rowy. Już wydaliśmy ponad 1 milion złotych z własnego budżetu. A nadal czekamy na promesę z Urzędu Wojewódzkiego.
rolnik: cieszymy się, że puszcza awansowała ale w Zabierzowie Dąb dalej nie ma szatni i pewnie długo nie będzie miał, choć co roku obiecuje sie wiec kiedy sie zacznie budowa.
Roman Ptak: Jest zlecony projekt architektoniczny uzgodniony z Zarządem Klubu i złożony wniosek do programu odnowy centrum wsi. Termin rozpoczęcia prac zależy od tego kiedy Urząd Marszałkowski oceni nasz wniosek bo to, że on uzyska akceptacje jest pewne. Myślę, że najpóźniej za rok Dąb będzie miał nowe szatnie.
fireman: Rozumiem że to kwestia dodatkowych uzgodnień i zmian w planach, inwestycja ma zabezpieczenie finansowania?
Roman Ptak: Chodnik? Tak, ma, jest finansowana w 50% przez gminę i w 50% przed Województwo Małopolskie. Nie ma również niebezpieczeństwa, że jeżeli nie wydany w tym roku przyznanych nam pieniędzy przepadną one w przyszłym roku.
nazwa: MPK w Niepołomicach? na ile procent?
Roman Ptak: Na 50. Swoją drogą sporo było narzekań na prywatnych przewoźników, a PKS jeździ nieprzeładowany…
fireman: Co do komunikacji.. czy niepołomicka “8” sprawdza się?
Roman Ptak: Szczerze powiedziawszy wyobrażałem sobie, że będzie się cieszyła większym zainteresowaniem. Można za 1 zł dostać się do Centrum. I poza pewnymi okresami w czasie dnia, rewelacji nie ma.
Roman Ptak: Myślę jednak, że cała operacja wprowadzenia zorganizowanej komunikacji w Niepołomicach spowodowała wzrost konkurencyjności wymusiła dostosowanie się do pewnych zasad przez innych przewoźników.
fireman: może będzie większe podczas roku szkolnego:)
Roman Ptak: Mam taką nadzieję. Rok szkolny i rok akademicki to będzie prawdziwy test.
fireman: Pozwolę sobie jeszcze nawiązać do tego chodnika..
Roman Ptak: Proszę.
fireman: czy w prowadzanych zmianach jest czy będzie uwzględniona kwestia “zakrętu” na ulicy Zabierzowskiej na jazach?
Roman Ptak: Tak, jest tam zmiana projektowa. Chodnik będzie szedł prawą stroną idąc w kierunku Zabierzowa.
kuba_90: witam czy parkingi w Niepołomicach będą płatne?
Roman Ptak: Parkingi nie, parking na rynku tak. Za pierwszą godzinę 0 złotych, ale za następną z pewnością za odpłatą.
rolnik: a kiedy do Chobotu będzie chodnik?
Roman Ptak: Kwestia Chobotu, tak samo jak i budowy chodnika od Ochmanowa do Podłęża to sprawa na przyszłą kadencje.
Roman Ptak: Za kilka chwil będziemy kończyć. Są jeszcze jakieś pytania, bo wyjątkowo dzisiaj spokojnie.
fireman: dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam
Roman Ptak: Bardzo proszę, również pozdrawiam.

Roman Ptak: Drodzy Państwo, było dzisiaj wyjątkowo piknikowo. Może nie ma zapotrzebowania:) Dziękuję zatem i życzę mało deszczu i do zobaczenia!

Moderation stops.

Podobne artykuły