W czwartek, 18 lutego 2010 roku, po raz drugi Burmistrz Roman Ptak spotkał się z Internautami na Niepołomickim Czacie. Podczas rozmowy poruszono wiele gorących tematów, związanych z najbliższymi inwestycjami, takimi jak przebudowa Rynku, uruchomienie komunikacji miejskiej, budowa chodników czy naprawa dróg. Zainteresowanie czatem było duże, ale na wszystkie zadane pytania udało się odpowiedzieć.

Roman Ptak: Dobry wieczór Państwu, przepraszam za spóźnienie, zachęcam do zadawania pytań

Robert43 : Dzień Dobry Państwu

Roman Ptak : Dobry wieczór

mapet : Witamy serdecznie na pierwszym czacie :)

Roman Ptak : Również witam, ale to już drugie moje spotkanie z Internautami na czacie

JOanna : Witam. Ja w sprawie modernizacji ulicy Bocheńskiej. Mamy już jedno rondo-potworek przed magistratem. Czy to prawda, że na Bocheńskiej powstaną DWA takie potworki? Rondo o takiej średnicy jest w sam raz, ale dla rowerów…

Roman Ptak : Owszem, są planowane dwa ronda, jedno u zbiegu ulic Pięknej i Bocheńskiej a drugie na skrzyżowaniu ulic Bocheńskiej, Myśliwskiej i Drogi Królewskiej. Nowe ronda będą ciut niższe niż to pod Magistratem, Ronda będą miały średnicę po zewnętrznej 26 i 28 metrów

nic : mam pytanie odnośnie ulicy Wimmera, kiedy planowana jest dalsza rozbudowa??

Roman Ptak : Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie tej inwestycji. Będzie to projekt obejmujący rozbudowę dróg w Strefie Przemysłowej i kontynuacje drogi Wimmera. Wierzę, że środki zdobędziemy i jeszcze w tym roku uda nam się rozpocząć niwelacje nasypu kolejowego.

Ania : Witam Panie Burmistrzu i witam wszystkich mieszkańców

nic : Czy w sprawie zjazdu z autostrady poczyniono jakieś ustalenia??

Roman Ptak : Jedno jest pewne: zjazdu w Zakrzowie nie będzie. W tej chwili prowadzone są rozmowy z Gdowem i Biskupicami oraz Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Będziemy rozmawiać o zjeździe z autostrady przed punktem poboru opłat w Staniątkach

mmark : moje pytanie dotyczy przetargu na transport, prosił pan przed ogłoszeniem informacji o opinie, były podane rozkłady jazdy w tej informacji były podane linie, które obsługują nie tylko miasto Niepołomice, ale też trasy z Zagórza, Chobotu czy Suchoraby. Tym czasem w dalszych informacjach o przetargu są określone tylko dwie trasy czy to oznacza, że pozostałe trasy nie będą objęte przetargiem.

Roman Ptak : Zgadza się. Zaczynamy od dwóch linii – miejskiej i autobusowej Niepołomice-Kraków. Dzisiaj ostatecznie została dopięta dokumentacja, którą właśnie podpisałem. Jutro będzie już ogłoszenie o przetargu. Zgodnie z naszymi wyliczeniami, najpóźniej 15 kwietnia ruszamy z nową formą transportu.

mapet : w wywiadzie dla Dziennika Polskiego wspominał Pan, że planuje zmiany w dziale promocji. Czy dokonał Pan już tych zmian, jakie?

Roman Ptak : Zmiany zostały dokonane w listopadzie. Wiązały się z przeniesieniem osób pracujących w innych działach w Urzędzie, bez konieczności zatrudniania nowych osób. W tej chwili promocja zajmuje się organizacją imprez, koncertów, współpracą międzynarodową, redagowaniem gazety, strony, organizacjami pozarządowymi itp.

mieszkaniec : Chciałbym zapytać czy zostaną w tym roku namalowane linie na ulicy Grabskiej, co burmistrz obiecywał nam od dwóch wiosen? Przy dosyć dobrym stanie asfaltu, nawierzchnia wyglądała, by o wiele lepiej…

Roman Ptak : Zostało to uzgodnione ze Starostwem Powiatowym w Wieliczce. Linie mają być namalowane jak tylko pogoda pozwoli. Zresztą tak samo jak pozostałe inwestycje drogowe.

mapet : Czy powrót wystawy z Sukiennic do Krakowa znacząco obniżył liczbę przyjezdnych turystów do Niepołomic? Jaki jest spadek sprzedaży biletów w muzeum?

Roman Ptak : O 100%. Chodzi o to, że w chwili obecnej wystawa Sukiennice w Niepołomicach jest inwentaryzowana i przygotowana do wyprowadzki, zatem nie są sprzedawane bilety. Więcej informacji o tym, co będzie później, można będzie na bieżąco znaleźć na naszej stronie internetowej.

Ania : mam pytanie, niedawno zostałam mamą, wiele gmin w Polsce płaci dodatkowe becikowe czy u nas nie można ustalić takiego świadczenia byłaby to duża pomoc dla młodych rodziców?

Roman Ptak : Budżet na ten rok został przyjęty w styczniu i nie przewidywał takich dopłat. To pierwszy sygnał, jaki dociera do mnie w tej sprawie. Jeśli głosy się powtórzą, rozpatrzymy taką możliwość.

aga141005 Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie ulic na Podgrabiu. Wiem, że planowany jest remont ulicy Krakowskiej. A czy planowana jest naprawa ulic Sportowa, Torowa, które są w strasznym stanie (dziury)?

Roman Ptak : Torowa jest zawarta w programie asfaltowania, tak samo jak ulica Na Błonie, Niepołomicka i część Sportowej. Natomiast przy ulicy Krakowskiej, która jest drogą powiatową, przygotowywany jest remont nawierzchni – nowa nakładka – oraz budowa chodnika lewą stroną w kierunku Grabia. Od ulicy Podłęskiej – 1300 metrów. Prawdopodobny termin rozpoczęcia inwestycji – sierpień – wrzesień tego roku. W tym momencie Powiat uzgadnia projekty. Gmina będzie partycypowała w 50% w kosztach.

mieszkaniec : Drugie pytanie, a propos przystanków autobusowych, czy może pan przybliżyć, w jakich rejonach zostaną rozmieszczone nowe przystanki, czy wszystkie dotychczasowe(złomy) zostaną wymienione czy tylko te w centrum ?

Roman Ptak : Ogłosiliśmy przetarg na wykonanie 25 przystanków takich jak przystanek w Podłężu. Mają być wybudowane w maju.

nowy_mieszkaniec : Witam ja mam trochę innego typu pytanie. Mieszkańcy Krakowa mają możliwość ubiegać sie o tak zwane becikowe prezydenckie czy jak to niektórzy nazywają becikowe Majchrowskiego, czy w naszej gminie jest możliwe wprowadzenie takiego świadczenia?

Roman Ptak : Już padło podobne pytanie, jeśli głosy się będą powtarzać, to to rozpatrzymy. Wymaga to uchwały Rady Miejskiej, ale obawiam się, że w tym roku takich środków nie znajdziemy.

mmark: to znaczy że po za miastem Niepołomice reszta mieszkańców gminy nie liczą się i dalej muszą być skazani na Mat Busa bez możliwości żadnej kontroli ze strony gminy.

Roman Ptak : Nie do końca jest to prawda. Umowa na transport do Krakowa będzie zawarta do końca roku. Chcemy przez ten czas przyjrzeć się jak będzie ta komunikacja funkcjonowała. Zakładam, że następnym etapem będzie połączenie Chobot-Niepołomice-Nowa Huta-Kraków z ewentualnym uruchomieniem od września tego roku.

mapet : Dlaczego “sekcja porządkowa” jest tylko w Niepołomicach? Pasowałoby od czasu do czasu wysłać tych ludzi także do centrum innym miejscowości, w takim Zabierzowie Bocheńskim bardzo by się przydali.

Roman Ptak : Są to wnioski, które słyszę podczas zebrań sołeckich i osiedlowych i zostaną one uwzględnione, tak żeby zaspokoić potrzeby i mieszkańców Niepołomic i miejscowości w naszej gminie

WesolyRomek Czy w inwestycjach drogowych na ten rok jest przewidziany remont nawierzchni ulic Kościuszki i Wielickiej?

Roman Ptak : Póki co niestety nie. Na drodze wojewódzkiej będzie nowa nakładka na długości dwóch kilometrów począwszy od wiaduktu w Staniątkach do Podłężanki. Przewidzieliśmy w tym roku w naszym budżecie środki na udział w przebudowie 4 km nakładki, ale Urząd Marszałkowski dał pieniądze tylko na 2 kilometry.

Dziki Dobry wieczór Panie Burmistrzu, kiedy zaczną się prace przy dokończeniu ulicy Wimmera w stronę wiaduktu w Staniątkach? Czy znany jest jakiś termin oddania do użytku tej drogi?

Roman Ptak : Tak jak mówiłem wcześniej, mam nadzieję, że w maju-czerwcu, jeśli zostaną nam przyznane środki, rozpoczną się prace przy tej inwestycji. Mogą one potrwać nawet do dwóch lat

mapet : Co Pana najmilej zaskoczyło w dotychczasowym “burmistrzowaniu”, a co było nieprzyjemne?

Roman Ptak : Bardzo miłe okazało się przyjęcie przez Ludzi. Uczestniczę w wielu spotkaniach z Mieszkańcami podczas zebrań sprawozdawczych w osiedlach i sołectwach. Nie opuściłem jeszcze żadnego i jestem bardzo zbudowany merytorycznymi rozmowami z Mieszkańcami. Staram się na bieżąco interweniować w sprawach, które da się załatwić od ręki. Najmniej przyjemnej jeszcze nie było.

aga141005 Mam rozumieć, że remont mostku na Grabiu też będzie około sierpnia- września? Jak będzie rozwiązany problem dojazdu osób busami przy zamknięciu mostu?

Roman Ptak : na pewno będzie zrobiona kładka dla pieszych i rowerzystów. W związku z tym, że jest to inwestycja powiatowa wystąpiłem do powiatu z sugestiami zgłoszonymi podczas spotkania z mieszkańcami Podgrabia dotyczącymi utworzenia tymczasowego przejazdu. Zadeklarowałem partycypacje w kosztach i czekam na informacje

JOanna : Mam pytanie w sprawie najkrótszej ulicy w kraju – między parkiem a zamkiem. Burmistrz Kracik jeździł terenowym Nissanem – nie chciał słyszeć o likwidacji tego toru przeszkód ( progu zwalniającego ) Chciałabym poznać Pana zdanie w tej sprawie.

Roman Ptak : Cała ulica Parkowa i Zamkowa będzie przebudowana w tym roku w ramach tzw Schetynówki. Będzie wykonana z takiego samego materiału jak Rynek w Niepołomicach czyli kostka albo granitowa albo porfirowa. W tym momencie trwają spory z architektem Adamem Twardowskim, który obstaje przy porfirze.

nowy_mieszkaniec : Panie Burmistrzu takie becikowe mogło by być na początku symboliczne

Roman Ptak : Rozumiem, proszę o sformułowanie oficjalnego wniosku w tej sprawie

mapet : Czy uważa Pan, że chodnik z Niepołomic do Chobotu wzdłuż ul. Zabierzowskiej bodajże jest dobrze zrobiony? Dlaczego nie jest on przy drodze? Dlaczego nie jest odśnieżany? Budowa czegoś takiego to strata pieniędzy. Człowiek wieczorem i tak idzie poboczem, bo trudno jak jest ciemno szukać gdzie w tym miejscu akurat jest chodnik, z której strony drogi teraz wypada no i ile od drogi.

Roman Ptak : Chodnik nie jest skończony. Fragmenty, które powstały zostały zrealizowane na podstawie zgłoszenia. Pozostała jego część będzie wybudowana na podstawie pozwolenia na budowę i będzie stanowić jedną całość. Z uwagi na własności, ogrodzenia, drzewa i linie, nie było innej możliwości jego wykonania. Jak zadanie zostanie oddane, cały chodnik będzie odśnieżany przez służby miejskie.

mmark : a co z częścią gminy po drugiej stronie puszczy (Zagórze, Słomiróg) tam też ludzie dojeżdżają do pracy

Roman Ptak : Wiem i proszę o chwilę cierpliwości. Nie da się zrobić wszystkiego naraz. Zaczynamy od komunikacji Niepołomice-Kraków, a nad resztą popracujemy w swoim czasie.

nic : Już około pół roku minęło odkąd został Pan burmistrzem-komisarzem, co wg Pana się udało, a nad czym chciałby Pan jeszcze popracować, co Panu się podoba, a co chciałby Pan zmienić??

Roman Ptak : Najbardziej cieszą mnie: nowy projekt Rynku, nowe alternatywy dla parkujących samochody w centrum i początek procesu cywilizowania komunikacji zbiorowej. Na weekend na stronie e-Niepołomice będą umieszczone wizualizacje koncepcji zagospodarowania rynku, który będzie bardziej przyjazny pieszym…

mapet : Czy planuje Pan startować w najbliższych wyborach na burmistrza Niepołomic?

Roman Ptak : Tak, planuję.

mmark : kiedy w BIP będzie ogłoszony budżet 2010?

Roman Ptak : Powinien już być ogłoszony, ponieważ uchwała została przyjęta pod koniec stycznia. Jutro spytam się informatyków i ewentualnie dam po uszach komu trzeba.

Robert43 : Czy prawdą jest, że jest przymiarka do zamknięcia fabryki MAN, w przypadku, gdy rynek samochodowy się nie dźwignie w najbliższym półroczu? Co z dotacjami i ulgami, które zostały przyznane firmie?

Roman Ptak : Wiem o trudnej sytuacji MAN-a i całej branży samochodowej, ale nic nie słyszałem o możliwości zamknięcia zakładu.

michackt : Witam, jak już weszliśmy na temat ulic to mam pytanie; czy w tym roku są przeznaczone jakieś pieniądze na remont ulic bitych? Chodzi mi o ul. Kątek (przecznica z Portowej) zdegradowaną przez roboty kanalizacyjne, które zakończyły się ponad dwa lata temu. Czy jest możliwość ewentualnego wyasfaltowania jej?? Pozdrawiam

Roman Ptak : Z tego co pamiętam jest w planie razem z Ulicą Niepołomicką, Sportową itd.

Ania : czy będzie budowany chodnik dla pieszych w Podłężu przy ul. Wielickiej?

Roman Ptak : Na tą chwilę będzie położony krawężnik lewą stroną idąc w stronę Wieliczki aż do przystanku w Zakrzowie. Zadanie to zrealizujemy na swój koszt jednocześnie z odtworzeniem nawierzchni przez Dragados. Przeprowadziłem rozmowy w zarządzie województwa i gdy powstaną oszczędności przetargowe w ich budżecie będziemy mogli myśleć o wykonaniu półtorametrowej szerokości chodnika na tej długości. Sprawa rozstrzygnie się maj-czerwic tego roku.

Dziki: Jak wygląda sprawa budowy chodnika od Coca Coli w stronę wiaduktu w Staniątkach? Tam naprawdę nie da się przejść, a dużo pieszych tamtędy chodzi??

Roman Ptak : Zgadzam się. Jest tam niebezpiecznie, w sytuacji, gdy wykonamy chodnik z Zakrzowa do Podłęża i od Batorego do Podłęża to przy drodze wojewódzkiej zostanie nam niedługi odcinek bez chodnika. Będziemy starać się o pieniądze na to zadanie w przyszłym roku.

lulubion : Witam, ostatnio dużo mówi się o stopniu wodnym Niepołomice. Jakie jest Pańskie stanowisko w tej sprawie (Za czy Przeciw) i dlaczego?

Roman Ptak : Odpowiem po poniedziałkowym spotkaniu z inicjatorami tego pomysłu

mmark : zapytam jeszcze raz o inwestycje drogowe w Zagórzu bo chyba umknęło uwadze to pytanie

Roman Ptak : W Zagórzu zostanie wyremontowana droga od skrzyżowania w Staniątkach aż do szkoły. Będzie nowa nawierzchnia asfaltowa

nic : Tak w gwoli ścisłości najkrótszą ulicą w kraju jest ulica Samborska w Warszawie, mierząca 24 metry, przy niej nasza zamkowa to gigant :D

Roman Ptak : :)

nic : Budowa zjazdu z autostrady w Podłężu i przedłużenie Wimmera do tej miejscowości spowoduje, że natężenie ruchu na drodze prowadzącej przez środek tej wsi tuż koło szkoły, kościoła oraz przedszkola drastycznie wzrośnie, przez co bezpieczeństwo odwrotnie proporcjonalnie zmaleje. Czy jest pomysł jak temu zaradzić??

Roman Ptak : Tak, dokończenie Wimmera będzie wykonywane równocześnie z utworzeniem nowych dróg w Strefie Przemysłowej. Pojawia się możliwość obejścia centrum Podłęża, ale to kolejny etap.

JOanna : W ostatnim numerze Gazety Niepołomickiej była ankieta na temat bezpieczeństwa w mieście. Nie wiem czy sama ankieta poprawi sytuację. Od sześciu lat mieszkam w Niepołomicach i jedynego ŻYWEGO, MUNDUROWEGO POLICJANTA widziałam podczas składania wieńców 11 listopada. Cóż, skoro mają monitoring, wolą siedzieć w ciepełku…

Roman Ptak : Cóż mogę powiedzieć. Na szczęście Niepołomice nie należą do czołówki najniebezpieczniejszych miejsc. Gmina ze swojego budżetu wspiera działania policji, począwszy od zakupu papieru i tonertów do dofinansowania samochodów czy skuterów. Praca policji to nie tylko chodzenie po ulicach, ale zrozumiałe jest, że widok umundurowanego stróża prawa działa prewencyjnie.

wc : Czy nie uważa Pan ,że remont rynku i chodników z przed ośmiu lat to kpina i marnotrawstwo pieniędzy. Kto jest odpowiedzialny za tą fuszerkę?

Roman Ptak : Nie wiem jak Pan/Pani, ja uważam, że w tym roku przebudowa rynku jest jak najbardziej potrzebna.

wc : To był ten Chlebowski w Niepołomicach w zamku czy nie. On twierdzi, że nie był. Jak to w końcu było?

Roman Ptak : Był, sam go widziałem.

aga141005 A jaka jest szansa na zbudowanie chodnika na ul. Krakowskiej, ale dalej niż te 1300 metrów od ulicy Podłęskiej. Mam na myśli w kierunku Kościoła na Grabiu?

Roman Ptak : To już nie nasza gmina. Nie wiem czy gmina Wieliczka uczestniczy w tym zadaniu. Chodnik będzie praktycznie do granicy Gminy Niepołomice.

mapet : Czy planuje Pan pozostać przy polityce małomiasteczkowej, czy tak jak Pan Kracik ma Pan ambicję na wielką polityka?

Roman Ptak : Nie traktuję tego jak polityki, nie jestem politykiem. Nie traktuje bycia burmistrzem, jako uprawiania polityki, ale pracę dla naszej społeczności.

Robert43 : Panie burmistrzu, bardzo ładnie pisze Pan o inwestycjach, które Pan przeprowadzi w przypadku otrzymania dotacji? Co w przypadku, gdy Miasto ich nie otrzyma? Co sie dzieje z pieniędzmi, które wpływają do budżetu z naszych podatków? Czy tylko są przeznaczane na pensje dla pracowników urzędu?

Roman Ptak : Pensje urzędników, bibliotekarzy, pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej to około 0,3 procenta budżetu. W najbliższym numerze Gazety Niepołomickiej będzie szczegółowy, szeroki artykuł co wpływa, a co wypływa z budżetu miasta. Zachęcam do lektury!

nic : Czy należy Pan do jakiegoś ugrupowania politycznego, o ile mnie pamięć nie myli startował Pan w wyborach do sejmiku z listy PO??

Roman Ptak : Gdy startowałem do sejmiku nie byłem członkiem Platformy. W tej chwili jestem członkiem PO.

mmark : a co z drogą do przysiółka Jeruzal?

Roman Ptak : Z tego co pamiętam też jest ujęta w planie, ale przepraszam, nie mam przy sobie pełnego wykazu

mapet : Co z trasą auto-busową do Chobotu? Czy dla niej też jest jakaś alternatywa? Bo wydaje mi się, że Chobot został pominięty w planach zmian w przewozie masowym na terenie gminy Niepołomice.

Roman Ptak : Była już o tym mowa wcześniej, ale proszę o cierpliwość. Jak wypali pierwszy etap komunikacji, to z trasą Chobot-Kraków przez Hutę startujemy w okolicach września i prawdopodobnie będzie to ‘przegub’

Ania : wiem, że wiele rodziców byłoby zainteresowana takim świadczeniem

Roman Ptak : Im więcej będzie podpisów pod wnioskiem, tym prawdopodobieństwo będzie większe

Ania : Mam pytanie odnośnie ulic w Podłężu i Zakrzowie zniszczonych po budowie autostrady

Roman Ptak : W tym roku, wspólnie z Zarządem Dróg Wojewódzkich przebudowujemy dwa kilometry drogi od Podłęża do autostrady. Dwa kilometry asfaltu w stronę Ochmanowa zostanie wyremontowane przez Dragados

nic : czyli zjazd planowany jest w Podłężu??

Roman Ptak : Nie autostradowy. Ma być to połączenie dróg w strefie z drogą wojewódzką obchodząca Podłęże

molo : A dlaczego na stroni urzędu nie ma konkursów na stanowiska. Jak są przydzielane? Czy liczą sie tylko układy? Bo pani była sekretarz to teraz pełni nawet dwa etaty. Czy ma tez płacone za dwa etaty?

Roman Ptak : Była pani Sekretarz nie jest sekretarzem, pracuje wyłącznie w służbie zdrowia. Natomiast nowa pani Sekretarz została wyłoniona spośród pracowników urzędu i nie kosztuje więcej niż dotychczas. W tym tygodniu zostały przeprowadzone konkursy na stanowiska w księgowości oświatowej. Było około 15 osób na jedno miejsce. Zostały wybrane trzy osoby. W jednym przypadku była nawet dogrywka.

nic : Czy gminie potrzebne jest coś takiego jak centrum dźwięku i słowa, nie lepiej byłoby wydać przeznaczone na ten cel pieniądze na inne cele, inwestycyjne w czasie kryzysu, taka instytucja to tylko generowanie niepotrzebnych kosztów.

Roman Ptak : Uważam, że tzw. centrum dźwięku i słowa to tak na prawdę centrum życia kulturalnego. To sala teatralna na 220 osób, pomieszczenia na zajęcia dla dzieci, sala kina studyjnego. A kryzys to najlepszy moment na realizacje takich inwestycji. Dodatkowo w sytuacji, gdy UE dopłaca 75% kosztów.

aga141005 Czy to prawda, że z Podgrabia będzie jeździł dodatkowy bus do Niepołomic? Jeśli tak to od kiedy?

Roman Ptak : Zgadza się. Będzie to tak zwana ‘ósemka’. Miedzy 6 a 22 w dni robocze i 8 a 18 w niedziele i święta. Będzie nim można dojechać do centrum za 1 złoty. Będzie to pięknie oznakowany, klimatyzowany busik.

mmark : a czy taki wykaz planowanych inwestycji na rok 2010 mógłby być dostępny na stronie internetowej gminy

Roman Ptak : Będzie po rozstrzygnięciu przetargu, wówczas bowiem będziemy wiedzieć czy są jakieś oszczędności i – tak na prawdę – co będzie w ramach pieniędzy zrealizowane.

Ania : to może zapytać pracowników GOPSu bo myślę że często spotykają się z takimi pytaniami wypłacając becikowe?

Roman Ptak : Powtarzam prośbę o wniosek z taką inicjatywą.

mapet : Czy poniedziałkowe spotkania są kontynuowane? Jeśli tak, w jakich godzinach można Pana odwiedzić i gdzie dokładnie?

Roman Ptak : Tak jak zawsze, spotkania są co poniedziałek od 7 do 10 w Zamku Królewskim. Serdecznie zapraszam!

molo: Uważam, że już jedno wielkie centrum mamy na zamku i świeci pustkami. Sala konferencyjna jest sporadycznie wykorzystywana przez radnych. I na co potrzebne nam następne centrum?

Roman Ptak : Będzie pełnić zupełnie inną rolę. To się tylko nazywa centrum dźwięku… to tak naprawdę sale muzealne, warsztatowe oraz sala teatralna.

aga141005 Ale ten busik z Podgrabia będzie już na stałe? I kiedy zacznie jeździć?

Roman Ptak : Wierzę, że na stałe. Ma zacząć jeździć funkcjonować razem z komunikacją do Krakowa najpóźniej do 15 kwietnia. molo : A mało takich w zamku?

Roman Ptak : Sal stricte warsztatowych, przeznaczonych na zajęcia z dziećmi w Zamku nie ma. Zamek to przede wszystkim Muzeum i sale balowe.

mapet : A czy może Pan coś więcej powiedzieć o Centrum słowa i dźwięku? Jakoś ominął mnie ten temat. Na kiedy jest planowane otwarcie Centrum? Gdzie się będzie mieścić?

Roman Ptak : WIęcej informacji o Centrum można znaleźć na tej stronie https://www.niepolomice.eu/pl/news.php?readmore=1842

Roman Ptak : Będzie to miejsce przeznaczone do prowadzenia warsztatów, spotkań, kursów, kółek zainteresowań. Będzie centrum kultury w Niepołomicach.

nowy_mieszkaniec : Odnośnie tego “becika” wniosek należy złożyć w dziale świadczeń rodzinnych GOPS??

Roman Ptak : Nie, na dziennik podawczy w Urzędzie Miasta.

nic : czy gmina ma możliwość wpłynięcia na PKP, tak jak to zrobił Kłaj? Dzięki czemu na tamtej stacji zatrzymuje się pociągi przyspieszone tzw. interregio. Aby też w Podłężu mogły się one zatrzymywać, dużo osób oprócz busów korzysta też z kolei.

Roman Ptak : Spotkałem się z Panią Dyrektor PKP Nieruchomości. Na razie rozmawialiśmy o estetyzacji dworca i uporządkowaniu miejsc parkingowych. Na dzisiaj nie zastanawiałem się nad zatrzymywaniem dodatkowych pociągów.

molo : Obawia się Pan opozycji przed wyborami???

Roman Ptak : Nie mam czasu się nad tym zastanawiać. Rozsądna opozycja zawsze jest potrzebna. A do wyborów jeszcze pozostało pół roku

Roman Ptak : Drodzy Państwo, ślicznie dziękuję za spotkanie. Zapraszam na następne i życzę miłego wieczoru!

Podobne artykuły