We wtorek, 22 grudnia 2010 roku na Niepołomickim Cz@cie Internauci po raz pierwszy mogli spotkać się z debiutującym w roli Burmistrza, Romanem Ptakiem. Zadano wiele bardzo ważnych i ciekawych pytań. Zachęcamy do lektury zapisu rozmowy!


Transcript “log” for “e-Niepolomice” Moderation starts.
Roman Ptak: Szanowny Państwo, witam serdecznie. To mój pierwszy czat w nowej roli, więc za ewentualne niedociągnięcia z góry przepraszam. Zachęcam do zadawania pytań.
Posejdon : Witam pana burmistrza czy komisarza i wszystkich !!
Roman Ptak: Raczej burmistrza, ponieważ Komisarz jest wprowadzany w gminie, w której nie funkcjonują organy uchwałodawcze
pasazerka20 : Dobry wieczór, jestem zainteresowana jaki numer autobusu aglomeracyjnego Pan wybrał dla swoich mieszkańców.
Roman Ptak: Temat komunikacji z Krakowem jest dla mnie bardzo ważny. Wczytując się w różnego rodzaju uwagi sformułowane m.in. na forum podjąłem rozmowy z krakowskim ZIKITem w sprawie uruchomienia bądź przedłużenia istniejących linii autobusowych do Niepołomic
Roman Ptak: Zaproponowano nam przedłużenie linii z Płaszowa przez Węgrzce do Niepołomic lub linii 304 z centrum Krakowa przez Wieliczkę do Niepołomic.
Roman Ptak: Na to drugie rozwiązanie nie ma zgody ze strony władz Wieliczki natomiast wydłużenie linii przez Węgrzce byłoby najprostszym rozwiązaniem, ale nie rozwiązałoby problemu
Roman Ptak: Dlatego też spotkałem się z prezesem krakowskiego PKS oraz właścicielem firmy MatBus i na dzisiaj jestem najbliższy podjęcia decyzji aby sprawy komunikacyjne rozwiązać kompleksowo, mianowicie ogłosić jeden duży przetarg na obsługę linii z częstotliwością do 30 minut z Niepołomic do Krakowa, oraz krótszych linii wewnątrz Gminy
Roman Ptak: W warunkach do przetargu chcemy zawrzeć zapisy które będą nas zabezpieczały w kilku kwestiach: standardu autobusów, odpowiedniego rozkładu jazdy i ceny biletów. Zakładam, że takie rozwiązanie będzie kosztowało gminę powyżej miliona złotych rocznie, ale da gwarancje odpowiedniej jakości usług
Posejdon : Panie burmistrzu, czym może się pan pochwalić ?
Roman Ptak: Żoną i dzieckiem:)
pasazerka20 : OK, ale proszę odpowiedzieć na moje pytanie, te informacje, które Pan teraz przedstawia, są już na naszej stronie.
Roman Ptak: Nie wszystkie.
michasdn : Obecnie sprawuje Pan funkcje burmistrza pochodzącą nie z wyborów powszechnych, ale, wedle stosownych procedur został Pan mianowany na to stanowisko. Czy jest Pan jednak zdecydowany na start w przyszłorocznych wyborach samorządowych?
Roman Ptak: Jeżeli nie zostanę skutecznie zniechęcony to tak.
mmark : Dzień dobry chcę zapytać o drogę do przysiółka Jeruzal w Zagórzu czy są jakieś szanse na poprawę tej drogi
Roman Ptak: Remont tej drogi jest w planie drogowym na rok 2010.
Europae : Panie Burmistrzu, jakie główne cele stawia sobie Pan na najbliższy rok rządzenia?
Roman Ptak: Mamy rozpoczętych kilka bardzo ważnych projektów. Z tych inwestycyjnych to program solarny, który powinien wystartować w maju 2010. To dopięcie procedur na podstawie których wyłoniony zostanie wykonawca budowy nowej szkoły podstawowej. To wspomniane już wcześniej wprowadzenie nowych linii komunikacyjnych z Krakowem. Rozpoczęcie inwestycji pod nazwą Centrum Dźwięku i Słowa. Liczne inwestycje w budynkach komunalnych. Duży projekt realizacji oświetlenia ulicznego ,przebudowa rynku – to tak na początek
Posejdon : pewnego rodzaju tradycją czatów z panem burmistrzem Kracikiem było to, że poruszano tematy nigdzie indziej nieporuszane, chyba dobrze byłoby, żeby informacje z gazety strony nie były tutaj znowu powielane?
Roman Ptak: Zgadza się.
pasazerka20 : Czyli znów MatBus jest na pierwszym miejscu?
Roman Ptak: Nikt nie ma preferencji, bo takich mieć nie może. Operator nowych linii zostanie wyłoniony w przetargu – nie jestem przekonany, czy firma MatBus spełnia wszystkie kryteria i czy chociażby ma uzgodnienia dotyczące przystanków na terenie Krakowa. Jest wiele firm: Mobilis, PKS i innych które będą chciały wejść na nasz rynek
Kuba : Witam i gratuluję objęcia stanowiska, jestem jedną z osób która dokonała wpłaty na konto komitetu budowy kanalizacji i mam pytanie kiedy zostanie uruchomiony i zakończony II etap budowy kanalizacji w Woli Batorskiej.
Roman Ptak: Na razie rozliczamy etap pierwszy. Nawiasem mówiąc dosyć trudno jest ‘skleić’ tegoroczny budżet, bowiem UE ‘zalega’ nam ponad 5 milionów euro z pierwszego etapu. Na dzisiaj mamy zagwarantowane finansowanie na kanalizacje Ochmanowa i Zagórza. Będziemy się starali o częściowo umarzalne pożyczki z WFOŚ. Daję sobie rok 2010 na przygotowanie dokumentacji i wniosków. Realna realizacja: 2011
Danny : A może wojewoda nam pomoże, zlikwidował nam polaczenia wszystkie to teraz ma pole do popisu
Roman Ptak: Damy sobie radę sami. Myślę, że będziecie Państwo zadowoleni z nowych rozwiązań
rolnik : Panie burmistrzu a może przedłużyć linie przez Wolicę, aby autobus startował np. z dworca głównego PKS
Roman Ptak: Będzie to przedmiotem analizy na etapie przygotowywania specyfikacji do przetargu
Posejdon : No tak to tak wiele, ale pański poprzednik w tej materii którą pan wymienił chyba ma trochę lepsze osiągnięcia?
Roman Ptak: On ma już wnuki , ja mam jeszcze trochę czasu
Danny : A co może Pana zniechęcić w najbliższych wyborach?
Roman Ptak: trudno się zniechęcam, więc na dzisiaj załóżmy, że podejmę się startu w przyszłych wyborach
pasazerka20 : Wracając do mojego wcześniejszego pytania dotyczącego MatBusa, który znów miałby być na pierwszym miejscu, czułabym się w związku z tym oszukana i zniechęcona.
Roman Ptak: Mam nadzieję, że z czasem zweryfikuje Pani swoje odczucia. Najprościej byłoby wyłożyć kilkaset tysięcy złotych i przedłużyć linię przez Węgrzce co godzinę, ale to nie rozwiąże Państwa problemów. Dobra komunikacja z niską (dotowaną z gminy) ceną, przestrzeganie rozkładów jazdy i standard pojazdów, zintegrowany bilet na terenie gminy – wydają się być dobrymi prognostykami na przyszłość
pasazerka20 : Firma MatBus na pewno nie spełnia żadnych kryteriów oprócz tego, że może się zatrzymywać na przystankach.
Roman Ptak: To zapewne nie spełni formalnych wymagań przetargu. Nie chciałbym nikogo forować, ale mamy bardzo dobre doświadczenie z krakowskim PKS-em, ponieważ obsługuje gminę dowożąc dzieci do szkół – to dobry partner. A takich firm jest na rynku kilka.
rolnik : czy jest szansa na rozpoczęcie budowy boiska w Zabierzowie Bocheńskim w przyszłym roku 2010?
Roman Ptak: W 2010 roku zrealizujemy budowę budynku klubowego na obiektach KS Dąb Zabierzów Bocheński. Od czegoś trzeba zacząć.
Europae : Odnośnie licznych inwestycji – czy budżet miasta na to pozwala? Gmina przecież jest bardzo mocno zadłużona na granicy 60%.
Roman Ptak: To zadłużenie to trochę mit. Po rozliczeniu tzw. Funduszu Spójności i przepisaniu części pożyczek na budowę zakończonych już systemów kanalizacyjnych na spółkę Wodociągi Niepołomice nasze wskaźniki będą wyglądały o wiele, wiele lepiej.
ornitolog : Panie burmistrzu, jak będą egzekwowane wymagania które chcecie postawić “nowej” firmie przewozowej? Wszyscy znamy napisy z Matów dotyczące liczby przewożonych osób.
Roman Ptak: W tej chwili gmina nie ma ŻADNEJ umowy z ŻADNYM przewoźnikiem. Mają oni jedynie zgodę na korzystanie z przystanków , więc nie mamy tytułu do tego, żeby egzekwować cokolwiek. Mając stosowną umowę będziemy mogli egzekwować jej zapisy.
Posejdon : było wiele oczekiwań po prywatyzacji służby zdrowia czy aby wszystko idzie zgodnie z planami i obietnicami?
Roman Ptak: Nie słyszałem żadnych zarzutów dotyczących złego funkcjonowania służby zdrowia. Co więcej-z początkiem nowego roku zostanie uruchomiona nowoczesna pracownia RTG. W ośrodku w Niepołomicach będą jeszcze prowadzone inwestycje pozwalające wygospodarować kolejne pomieszczenia, co powinno pozwolić na utrzymanie lub poszerzenie obecnego zakresu usług.
Danny : A kiedy powstanie nowe boisko sportowe w Niepołomicach?
Roman Ptak: Jak skutecznie przećwiczymy projekt partnerstwa publiczno prywatnego na przykładzie szkoły oraz staniemy się posiadaczami odpowiedniej lokalizacji, to myślę, że to będzie jedno z ważniejszych zadań na przyszłą kadencją.
mmark : moje pytanie dotyczy drogi do przysiółka Jeruzal w Zagórzu czy są szanse że pan dotrzyma obietnicy danej ponad rok temu przez pana Kracika na łamach Dziennika Polskiego że ta droga będzie naprawiona.
Roman Ptak: To pytanie już padło, droga jest przewidziana do remontu w przyszłym roku. Oprócz przebudowy ulic Bocheńskiej, Rynek, Parkowej, Kazimierza Wielkiego – w ramach tzw. Schetynówki, zakładamy położenie nowych nakładek asfaltowych i remonty dróg z kruszywa za ponad 3 mln złotych. Więc trochę nowego asfaltu przybędzie.
PIOTREK22 : Czyli jednak nie będzie w Niepołomicach KRAKOWKIEJ KOMUNIKACJI, a tym samym biletu aglomeracyjnego?
Roman Ptak: Na dzisiaj nie ma takiej możliwości, która spełniłaby Państwa oczekiwania. To co zostało zaproponowane będzie spełniało standardy. We wspomnianej specyfikacji przetargu będzie punkt dotyczący zintegrowanego biletu na terenie gminy. Jest również możliwość, ażeby znaczek PKP i MPK połączyć poprzez zakup biletu miesięcznego PKP i korzystać z łączonego transportu. Naprawdę zakładam niewysoką cenę biletu do Krakowa.
Kuba : Co w takim razie powie Pan tym którzy posłuchali namów i zapewnień uczestniczyli finansowo w Komitecie, a teraz słyszą że zostali na “lodzie”, może przynajmniej wodociągi Niepołomickie od tych osób odbieraliby nieczystości na warunkach jak przy kanalizacji. Rozwiązanie już przerabiane w poprzednich Latach?
Roman Ptak: Taki system był stosowany kiedyś w Niepołomicach, jednakże został przez organy kontrolujące gminę uznany jako naruszenie prawa
pasazerka20 : Pan dobrze wie, Panie Burmistrzu, że wszyscy czekamy na autobus aglomeracyjny z Krakowem. Jeśli już MatBus winien być tylko dodatkiem do przewozów pasażerów.
Roman Ptak: Jeszcze raz powtórzę, że istnieje możliwość jedynie wydłużenia linii przez Węgrzce. Częstotliwość odjazdów tego autobusu jest co godzinę. Czy to rozwiąże problem?
Danny : A kiedy zostanie rozliczony Fundusz Spójności?
Roman Ptak: Do końca roku musimy poskładać odpowiednie dokumenty, natomiast na pieniądze będziemy czekali jeszcze długo.
Danny : Czy w Niepołomicach nie ma gorszych dróg niż ulica Parkowa?
Roman Ptak: Są gorsze ulice niż ulica Parkowa, które będą remontowane z budżetu gminy, natomiast na remont tzw. traktu królewskiego otrzymaliśmy dotacje z budżetu państwa. Trudno było odmówić jak nam dawali.
michasdn : Czy jako gospodarz gminy jest Pan zadowolony z pracy Straży Miejskiej? Czy uważa Pan ich działania za skuteczne?
Roman Ptak: Straż Miejska – moim zdaniem – wykonuje swoje zadania rzetelnie.
PIOTREK22 : PKS KRAKÓW nie ma nowoczesnego taboru. Nam chodzi o KOMUNIKACJE MIEJSKA Z KRAKOWA. A nie kolejnego przewoźnika. Zintegrowany bilet na terenie gminy ma już MatBus (niestety on nie zachęca do korzystania ze swoich usług).
Roman Ptak: Rozumiem Pana obawy, jednak czy jeżeli będzie Pan miał możliwość w odpowiednim komforcie, przy dobrym rozkładzie jazdy dojechać do Krakowa za 2 złote to będzie źle?
Danny : To chyba Pan nigdy nie korzystał ze służby zdrowia w Niepołomicach.
Roman Ptak: Dziękuję, nie choruję:)
mmark : a co z drogami które zostały zniszczone lub całkowicie zlikwidowane przez firmę budującą autostradę
Roman Ptak: Niestety nie doszliśmy nadal do porozumienia z firmą Dragados czyli wykonawcą autostrady. Zaproponowano nam 4000 m2 na remont uszkodzeń. To zdecydowanie nie spełnia naszych oczekiwań. Cały czas upominamy się o swoje.
pasazerka20 : W sprawie komunikacji zdaje się, że Pan powiedział nam wszystko na ten moment. Z niecierpliwością oczekujemy na fetę z okazji uruchomienia autobusu. To ja tyle na ten temat. Następny temat, który mnie bulwersuje to brak chodników na ulicy Grunwaldzkiej, gdy idziemy w stronę Kopca.
Roman Ptak: Jeżdżę tą ulicą codziennie, bowiem tam mieszkam. Proszę mi uwierzyć, byłoby niezręczne dla mnie, gdybym zaczął od chodnika przy ulicy przy której mieszkam.
buziaczek : czy drastyczne podniesienie czynszów dla podwykonawców jest objawem dobrej kondycji służby zdrowia?
Roman Ptak: Miałem sygnał od stomatologów wynajmujących gabinety w budynkach ośrodków zdrowia. Po mojej interwencji zarząd spółki zaproponował korzystniejsze dla Nich warunki. Proszę o kontakt i przekazanie szczegółów – postaram się pomóc.
pasazerka20 : Trzymam Pana za słowo, Panie Burmistrzu :) w sprawie dobrej komunikacji z niską ceną oraz standardem podroży. Wiele dobrego spodziewam sie po Panu.
Roman Ptak: Dziękuję za zaufanie.
Danny : Tak samo jak naruszeniem prawa są wpłaty na budowę kanalizacji?
Roman Ptak: Dobrowolna darowizna za konkretne czynności – np. mapy geodezyjne itp. nie jest naruszeniem prawa.
matbusssie : A wspomniany Mobilis? Czy to nie ta firma obsługuje linię 304? Można to potraktować jako “namiastkę” MPK…
Roman Ptak: To operator, który został wyłoniony przez ZIKIT do obsługi m.in. linii wielickiej.
mmark : moje kolejne pytanie dotyczy systemów solarnych na jakim etapie jest ta sprawa?
Roman Ptak: Jesteśmy po formalnej weryfikacji wniosku oraz ‘wizytacji’ Szwajcarów, którzy finansują te przedsięwzięcia. Wszystko wskazuje na to, że w maju podpiszę umowę w imieniu wszystkich czterech gmin biorących udział w projekcie.
luiza : jeśli według Pana tak dobrze funkcjonuje niepołomicka służba zdrowia to dlaczego z dnia na dzień zwolniono, a może wyrzucono takiego znakomitego specjalistę jak dr Żulykowki?
Roman Ptak: Nie znam Pana Żulykowskiego ani powodów dla których nie pracuje w Niepołomicach. Jak będę miał możliwość, to zbiorę informacje na ten temat. Trudno mi też zajmować się sprawami kadrowymi w spółce, która ma swoje organy wykonawcze.
Danny : Więcej niż rzetelnie, tylko tam gdzie powinni być to ich nie ma, a jedynie skupiają się na złym parkowaniu samochodów, bo mają samochody pokazane na monitorze.
Roman Ptak: To Pana opinia.
Europae : Czy Pan burmistrz chociaż raz jechał MatBusem w “godzinach szczytu żeby zrozumieć problem od podszewki oraz frustracje ludzi, czy jedynie problem jest znany z perspektywy obserwatora z samochodu służbowego?
Roman Ptak: Doskonale rozumiem problemy podróżujących obecną komunikacją. Dlatego z ogromną determinacją podszedłem do sprawy. Wierzę, że to co Państwu zaproponuje zagwarantuje odpowiedni standard usług.
pasazerka20 : Dlaczego niezręcznie? :) Państwo Kwaśniewscy budują dom letniskowy na Mazurach i w związku z tym wybudowano drogę na wsi z bruków po 64 latach oczekiwania przez mieszkańców. Dlaczego ulica, przy której Pan mieszka, nie miałaby być najładniejsza ?!
Roman Ptak: Chodnik przy Grunwaldzkiej jest na pewno potrzebny. Jednakże uważam, że jest wiele miejsc w gminie, które pilniej potrzebują poprawy bezpieczeństwa. Jak nam wystarczy pieniędzy to nie wykluczam, że w przyszłym roku wystartujemy ‘z Grunwaldzką’.
Danny : To mapy geodezyjne muszą być bardzo drogie, czyżby nie było przetargu na ich wykonanie? A nawiasem mówiąc to o jakiej darowiznę mówimy skoro mieszkańcy byli zmuszani do uiszczania wpłat na kanalizację.
Roman Ptak: Tego typu sposób partycypacji Mieszkańców w budowie kanalizacji jest praktykowany we wszystkich gminach. Czasami się różnie nazywa. Niektóre gminy stosują tzw. opłatę adiacencką, która według nas jest rozwiązaniem mniej korzystnym dla właściciela nieruchomości, której wartość wzrasta w związku z np. wykonaniem infrastruktury kanalizacyjnej.
Posejdon : Panie burmistrzu mam spore poczucie humoru , ale niefrasobliwe wypowiedzi na temat dramatycznej sytuacji ludzi korzystających z busów uważam za niestosowne i proszę sobie nie żartować, że pan jeździ służbowym autem, albo że pan nie choruje to nie jest śmieszne!!
Roman Ptak: Przepraszam, jeżeli to zostało odebrane jako żartowanie z problemów. Zdaję sobie sprawę, że problem jest i jeszcze raz zapewniam, że zrobię wszystko , żeby go jak najszybciej rozwiązać.
mmark : A czy w przetargu dotyczącym komunikacji bierze pan pod uwagę że gmina to nie tylko miasto Niepołomice, i z innych części gminy mieszkańcy też muszą dojechać do pracy i szkół w Krakowie czy też w Niepołomicach?
Roman Ptak: Oczywiście, że tak. Chciałbym potraktować to kompleksowo. Stąd pomysł biletu zintegrowanego gminnego i komunikacji wewnątrz gminnej.
Europae : Czy prawda jest ze niepołomiccy przedsiębiorcy będą musieli zapłacić większe podatki na rzecz miasta w przyszłym roku? Już w chwili obecnej podatki należą do najwyższych w województwie.
Roman Ptak: Podniesiona została stawka podatku od nieruchomości pod działalność gospodarczą. Od lat było tak, że te podatki były przyjmowane w ich górnych granicach. Jak widać, nie zniechęca to inwestorów od lokowania swoich firm w naszej gminie. W zamian za to staramy się utrzymywać wysoki standard ich obsługi.
Danny : Panie burmistrzu a czy gmina wyegzekwowała już 70 000 tysięcy zaległego podatku od nieruchomości od właściciela osiedla Żubr?
Roman Ptak: Niestety nie, gdyż właściciel tego osiedla skutecznie ukrywa się nie tylko przed gminą. Zdaję sobie sprawę, że zachowanie się firmy Providentia było wysoce niestosowne. Jeżeli tylko będzie możliwość wyegzekwowania zależności, to zrobimy to.
Europae : Ale wykonywanie kanalizacji należy przecież do zadań własnych gminy. W końcu to gmina powinna dbać o to by mieszkańcom żyło sie lepiej.
Roman Ptak: Dlatego wykładamy grube miliony złotych na budowę systemów kanalizacyjnych. Są to bardzo drogie inwestycje, których nie widać tak jak nowych boisk i szkół. Bez udziału Mieszkańców nie da się tego zrobić.
michasdn : Jaki ma Pan pomysł na zagospodarowanie miejsca w Zamku Królewskim kiedy obrazy z Muzeum Narodowego trafią z powrotem do sukiennic?
Roman Ptak: Galeria Sukiennice w obecnej formie czynna będzie do końca stycznia. Natomiast mam nadzieję, że już w kwietniu będziemy mogli w czterech największych salach otworzyć ekspozycje pod tytułem Skarby z Muzeum Czartoryskich. Natomiast pozostałe sale od lipca 2010 wypełniać będzie ekspozycja ‘Sukiennice w Niepołomicach 2’. W tej sprawie najprawdopodobniej 8 stycznia podpiszę umowę z Muzeum Narodowym.
Kuba : O tym, że II etap rozpocznie się w 2010 roku mówili na wspomnianym wcześniej spotkaniu Pan Mosurski i przewodniczący Rady Miasta. Zapewniali, że stanie się tak z racji, iż pozwolenie budowlane jest ważne 2 lata. Można liczyć na spotkanie w świetlicy w Woli Batorskiej, aby prosto w oczy mieszkańcom powiedział Pan Burmistrz że są naiwni? Powiem szczerze że wiele nadziei pokładają w Panu mieszkańcy po latach rządów Pana Kracika.
Roman Ptak: Nie będę uciekał od spotkań z Mieszkańcami. Mam na tyle odwagi, żeby jak to Pan powiedział – prosto w oczy – powiedzieć jakie są możliwości, jakie są terminy. W pierwszym kwartale będzie zebranie sołeckie w Woli Batorskiej -więc zapraszam
buziaczek : no tak a właśnie z tymi organami pacjenci mieli mieć lepiej, a poza tym to w Zabierzowie jest chyba jakaś czystka, bo wyrzucono również mgr rehabilitacji. Idzie nowe.
Roman Ptak: Zbiorę więcej informacji na temat tego, co dzieje się w służbie zdrowia i chętnie odpowiem. Proszę wysłać na skrzynkę magistrat@niepolomice.com jakiś kontakt do siebie.
buziaczek : co to oznacza wysoki standard obsługi przedsiębiorcy?
Roman Ptak: To chociażby zapewnienie odpowiedniej infrastruktury. To pomoc w uzyskiwaniu uzgodnień, decyzji. To szybka ścieżka załatwiania różnych pozwoleń. To negocjacje z ENIONEM, zakładem gazowniczym. To pomoc w uzyskiwaniu statusu Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Danny : To jak duże wpływy do kasy miasta wnoszą firmy znajdujące się w strefie w porównaniu z lokalnymi przedsiębiorcami? I z jakich ulg korzystają?
Roman Ptak: Gmina od lat prowadziła politykę niestosowania ulg dla przedsiębiorców. Takie zasady zostały określone kilkanaście lat temu i są stosowane dotychczas. W trudnych sytuacjach możemy zaproponować rozłożenie płatności na raty. Wpływy od dużych przedsiębiorstw zarówno z tytułu podatku od nieruchomości jak i udziału w CIT to bardzo duży procent wpływów do budżetu.
michasdn : Czy realizowany będzie “sztandarowy” projekt Pana wojewody Kracika dotyczący budowy parkingu podziemnego w Niepołomicach?
Roman Ptak: Temat parkingu został zawieszony
Danny : A kto odpowiada w gminie za to, że takie zaległości urosły tej firmie?
Roman Ptak: Dopóki mogliśmy skutecznie ściągaliśmy należności. Nasza należność w porównaniu z tym, co firma jest winna ludziom jest naprawdę znikoma.
mmark : czy ma pan zamiar spotykać sie z mieszkańcami sołectw toteż mieszkańcy gminy i nie mam tu na myśli przyjęć poniedziałkowych gdzie nie wszyscy mogą przyjść ale jakąś formę spotkań w domach kultury gdzie może przyjść więcej mieszkańców
Roman Ptak: Zamierzam uczestniczyć we wszystkich planowanych na początek przyszłego roku zebraniach wiejskich.
mmark : jakiś czas temu mówiono o powstaniu centrum logistycznego w Zagórzu czy to aktualne?
Roman Ptak: Sprawa jest nadal aktualna, aczkolwiek mamy mały problem z decyzją odrolnieniową. Z początkiem roku będziemy składali nowy wniosek do Ministerstwa Rolnictwa. Od jego decyzji uzależniona jest ta inwestycja.
rolnik : kiedy będzie robiony chodnik do CHOBOTU, bo teraz sie mówi tylko do Zabierzowa, ale gmina sie kończy w CHOBOCIE nie zapominajcie o nas
Roman Ptak: Chodnik w stronę Chobotu – w ramach pieniędzy z Urzędu Marszałkowskiego będzie kontynuowany w przyszłym roku. Tak gdzie jest taka uzasadniona potrzeba ten chodnik będzie.
luiza : może to jakaś wymiana pokoleniowa w tym Zabierzowie?
Kuba : Ja będę na pewno ,liczę że Pan też zaszczyci nas swą obecnością. Mam rozumieć że realia są inne niż w trakcie spotkania?. Czy Pan Mosurski podobno prowadzący temat nie jest kompetentny według Pana skoro to co mówił mija się z realiami?
Roman Ptak: Nie wiem co Pan Mosurski powiedział na spotkaniu, ani kiedy to było. Spotkamy się na zebraniu, to przedstawię realne założenia dotyczące nurtującej Pana kwestii
buziaczek : a może niepołomicka służba zdrowia rozpoczęła zaciskanie pasa i zwolniła najgrubszych specjalistów z Zabierzowa
Roman Ptak: Podejrzewam, że roszady kadrowe mogą wynikać z kontaktu z NFZem. Do tej pory nikt nie zgłaszał mi żadnych problemów w tej sprawie.
pasazerka20 : Życząc udanych Świąt Panu i Pana rodzinie, dziękuję za rozmowę i czekam na: dobrą komunikację z Krakowem i piękną ulicę Grunwaldzką. :)
Roman Ptak: Dziękuję bardzo za życzenia. Ja również życzę wszystkim zdrowych, spokojnych i – przede wszystkim – rodzinnych świąt oraz szampańskiego sylwestra. Dziękuję za rozmowę i do zobaczenia na następnych Czacie!

Podobne artykuły