Oficjalny Portal Miasta i Gminy Niepołomice

Oficjalny portal Miasta i Gminy Niepołomice
Wyszukaj:
Wyszukaj wszędzie
Wiadomości
Informator
Przewodnik
Kalendarz
Wiadomości › Informator › Samorząd › Rada Miejska › Interpelacje radnych › zakupu przez Gminę Niepołomice działki w sołectwie Zakrzów

zakupu przez Gminę Niepołomice działki w sołectwie Zakrzów

zakupu przez Gminę Niepołomice działki w sołectwie Zakrzów

Dodano dn.: 24 maja 2021

Radni składając interpelacje :

Wojciech Ciastoń

Treść interpelacji :

W związku z wyrażeniem przez właściciela nieruchomości nr 509 położonej w Sołectwie Zakrzów naprzeciw Szkoły Podstawowej w Zakrzowie woli jej zbycia, zwracam się z prośbą o jej nabycie przez Gminę Niepołomice.

Zakup ten jawi się jako okazja rozwiązania wielu problemów lokalnej społeczności tak dawnych jak i nowo powstających.

Jednym z największych problemów z jakimi mierzy się duża część mieszkańców paru miejscowości w tym Zakrzów, Ochmanów, Zakrzowiec jest brak miejsc parkingowych przy Szkole Podstawowej w Zakrzowie.

Wymagana rozbudowa szkoły spowodowana ciągle wzrastającą liczbą mieszkańców tego regionu przyniosła też likwidację boiska przyszkolnego w wyniku czego jest brak możliwość prowadzenia zajęć wychowania fizycznego i rekreacji dla najmłodszych na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej…

Treść odpowiedzi :

W odpowiedzi na Pana interpelację w sprawie zakupu przez Gminę Niepołomice działek w sołectwie Zakrzów uprzejmie informuję, że propozycja nabycia wymienionych nieruchomości zostanie poddana analizie w trakcie przygotowywania budżetu gminy na 2021 rok.

Czytaj więcej…

Przejdź do góry