Oficjalny Portal Miasta i Gminy Niepołomice

Oficjalny portal Miasta i Gminy Niepołomice

ws. plagi komarów w gminie Niepołomice

ws. plagi komarów w gminie Niepołomice

Radni składający interpelacje :

Michał Hebda

Treść interpelacji :

na podstawie art. 24 ust. 2 i 3 ustawy o samorządzie gminnym zwracam się z zapytaniem odnośnie problemu plagi komarów w Niepołomicach.

  1. W dniu 11 czerwca br. na stronie internetowej www.niepolomice.eu pojawiła się informacja jednoznacznie stwierdzająca, że Gmina Niepołomice rozpoczyna walkę z komarami. Jednocześnie w dniu 14 czerwca w rozmowie z „Dziennikiem Polskim” kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta i Gminy Niepołomice, mówi, że na początku następnego tygodnia (czyli od poniedziału 17 czerwca) ruszy w gminie „walka z komarami”. Proszę o informację, kiedy faktycznie zlecono firmie zewnętrznej działania mające na celu ograniczyć plagę komarów oraz co spowodowało, że powyższych działań nie zrealizowano wcześniej.

Czytaj więcej…

Treść odpowiedzi :

W odpowiedzi na Pana interpelację z dnia 18 czerwca 2019 r. dotyczącą plagi komarów w Gminie Niepołomice informuję:

Ad. 1 Działania pozwalające nawiązać współpracę z firmą zajmującą się odkomarzaniem rozpoczęto 6 czerwca br. W dniu 11 czerwca w Urzędzie Miasta spotkaliśmy się z właścicielem firmy ROBAK – Specjalistyczny Zakład Dezynsekcji, Deratyzacji Tępienie Szkodników. Na spotkaniu ustaliliśmy, co jest niezbędne do podjęcia prac w terenie. Następnie w tym samym dniu, powiadomiliśmy mieszkańców o podjęciu decyzji walki z komarami. W dniu 13 czerwca odbyło się spotkanie wewnętrzne, na którym określono miejsca zastosowania preparatu. W dniu 14 czerwca przygotowaliśmy niezbędne materiały do rozpoczęcia prac (mapy z odpowiednią rozdzielczością z zaznaczonym przebiegiem trasy, umowę). W dniu 19 czerwca miał miejsce objazd po gminie terenów ujętych na mapie.

Czytaj więcej…

Podobne artykuły

Przejdź do góry