Adam Twardowski

Zastępca burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice.

Urodzony w 1976 roku w Warszawie. Dzieciństwo spędził w Radomiu, kończąc tam VI LO im. Jana Kochanowskiego. Ukończył Wydział Architektury i Urbanistyki na Politechnice Krakowskiej, jednocześnie uzyskując dyplom RIBA (Royal Institute of British Architects).

Od 2002 roku pracuje w Urzędzie Miasta i Gminy w Niepołomicach. Początkowo jako podinspektor w Referacie Budownictwa. Kiedy w styczniu 2003 roku utworzono Referat Strategii i Rozwoju został jego szefem. W 2009 roku został dyrektorem Wydziału Rozwoju Gospodarczego. Od 7 grudnia 2010 pełni funkcję Wiceburmistrza Miasta i Gminy Niepołomice.

W ciągu ośmiu lat od początku do końca pilotował m. in.:
– przyjęcie i prowadzenie inwestycji firm z branży wysokich technologii ulokowanych w SSE w Niepołomicach, takich jak: MAN, Somfy czy Trefl;
– tworzenie planów miejscowych gminy oraz strategicznych dokumentów planistycznych;
– pozyskiwanie funduszy zewnętrznych, remonty, przebudowy i inwestycje gminne, w tym remont traktu królewskiego z Rynkiem, przebudowę ulic w osiedlach Zakościele i Śródmieście, budowę Centrum Bocheńska z biblioteką, Domu Seniora w Staniątkach oraz szkoły na Jazach.

Żonaty, dwoje dzieci.

Zainteresowania: kartografia, rower, literatura drogi, architektura współczesna, sztuka współczesna, dziedzictwo Europy Środkowej, psy boksery.

Podobne artykuły