Oficjalny Portal Miasta i Gminy Niepołomice

Oficjalny portal Miasta i Gminy Niepołomice
Wyszukaj:
Wyszukaj wszędzie
Wiadomości
Informator
Przewodnik
Kalendarz
Wiadomości › Informator › Załatw sprawę › Urząd Miasta i Gminy › Urząd dostępny › Urząd bardziej dostępny dla obcokrajowców

Urząd bardziej dostępny dla obcokrajowców

Urząd bardziej dostępny dla obcokrajowców

Poprawiono dn.: 12.10.2021

Urząd miasta bardziej dostępny dla obcokrajowców

Niektórzy z nas mieszkają tutaj z pokolenia na pokolenie, inni przybyli tutaj stosunkowo niedawno, jeszcze inni zatrzymują się tylko na chwilę. Jeśli czytasz ten tekst, to prawdopodobnie mieszkasz w naszej gminie albo zamierzasz tu zamieszkać.

Chciałbym powitać Cię w imieniu mieszkańców i swoim oraz zapewnić, że staramy się być bardziej dostępni dla różnych grup mieszkańców, w tym obcokrajowców. Nie jesteśmy w stanie zaoferować pomocy we wszystkich językach, ale możemy to zrobić w języku angielskim. Możesz przyjść do urzędu i poprosić o pomoc w języku angielskim, podczas załatwiania spraw, które leżą w gestii gminy. Chciałbym podkreślić, że nie jest to pomoc prawna, a jedynie dobra wola bycia bardziej dostępnym urzędem dla naszych mieszkańców, którzy nie są rodzimymi Polakami.

Państwa osobą kontaktową jest Przemek Kocur, koordynator ds. dostępności,
tel. 12 250-94-48
e-mail: przemek.kocur@niepolomice.eu

Aby przekazać nieco informacji o zwyczajach i zasadach panujących w naszej małej ojczyźnie. Ojczyźnie, którą i Ty teraz tworzysz, przygotowaliśmy publikację w języku angielskim. Możesz ją pobrać w formie e-booka (PDF, 613 kb).

Roman Ptak
burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice

Informacja w języku angielskim

Przejdź do góry