Oficjalny Portal Miasta i Gminy Niepołomice

Oficjalny portal Miasta i Gminy Niepołomice
Wyszukaj:
Wyszukaj wszędzie
Wiadomości
Informator
Przewodnik
Kalendarz
Wiadomości › Informator › Miasto i Gmina › Sport › Obiekty sportowe › Trasy rowerowe

Trasy rowerowe

Trasy rowerowe

Poprawiono dn.: 13.10.2021

Trasy rowerowe

Przez Puszczę Niepołomicką
Trasa długości ok. 7 km, wytyczona wzdłuż drogi Niepołomice – Bochnia, wzdłuż torów kolejowych linii Kraków – Tarnów, wzdłuż tzw. drogi „gruszeckiej” oraz drogi leśnej zwanej „Na palach”. Prowadzi przez najciekawsze miejsca puszczy w tym rejonie.

Rowerowy Szlak Bursztynowy
Wytyczony został w ramach programu Zielone Szlaki – Greenways. Prowadzi z Nowej Huty doliną Wisły, po północnej stronie rzeki, mostem, który przekraczamy wraz z drogą nr 75, następnie wzdłuż ul. Wimmera (zachodnia obwodnica Niepołomic) i ul. Kolejowej do centrum miasta i dalej Drogą Królewską do leśniczówki Przyborów.

Rowerowy Pierścień Solny Salina Cracoviensis
Obejmuje łącznie 141,3 km szlaków rowerowych, w tym trasę główną o długości 85,5 km, oznakowaną kolorem niebieskim oraz trasy łącznikowe o łącznej długości 76,8 km znakowane kolorami: czerwonym, zielonym i czarnym. Pełna informacja o trasie na www.salinacracoviensis.pl.

Rowerowa ścieżka rekreacyjna – szlak zielony
Powstała dzięki współpracy Urzędu Miasta i Gminy w Niepołomicach, Urzędu Gminy w Kłaju oraz Nadleśnictwa Niepołomice. Ścieżka rowerowa o długości 7 km ma charakter pętli, zaczyna się i kończy przy parkingu obok drogi nr 75; prowadzi przez leśnictwo Sitowiec do Szarowa (gmina Kłaj) skąd wraca do Niepołomic.

Wiślana Trasa Rowerowa
Część ogólnopolskiego przedsięwzięcia, które łączy osiem województw. Przebiega po najbardziej interesujących miejscach doliny Wisły i jej dopływów. Biegnie od źródeł Wisły aż do jej ujścia do Morza Bałtyckiego. Biegnie przez całą gminę Niepołomice, od Woli Zabierzowskiej aż do mostu na Podłężance w Podgrabiu.

Przejdź do góry