Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu
32-003 Podłęże 220
tel. 12 281 80 14
www.sppodleze.szkolnastrona.pl
sppodleze@gmail.com
dyr. Hanna Surdy

W szkole działają: Liga Ochrony Przyrody, Szkolne Koło PCK, samorząd uczniowski. Prowadzone są zajęcia dodatkowe: Szkolne Koło Sportowe, kółko plastyczne, Mały Teatrzyk, zajęcia szachowe i taneczne, kółka przedmiotowe. Uczniowie wydają szkolną gazetę „Prymus”. Tradycją jest wspomaganie szkoły misyjnej na Madagaskarze.

Szkoła bierze udział w wielu akcjach charytatywnych, np.: „Wyprawka dla żaka”, „Szlachetna Paczka”, „Do serca przytul psa”, „Góra grosza”.

Szkoła jest po generalnym remoncie wraz z termomodernizacją i wymianą oświetlenia, dzięki czemu dysponuje odświeżonymi, przyjaznymi wnętrzami. Doskonała współpraca ze środowiskiem lokalnym, a zwłaszcza z Radą Rodziców, owocuje dużym zainteresowaniem rodziców, zarówno w akcje organizowane przez szkołę, jak i w prace na rzecz upiększania szkoły i jej otoczenia.

Jako beneficjent programu „Cyfrowa szkoła” oraz „Aktywna tablica” placówka dysponuje sprzętem umożliwiającym aktywne wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w nauczaniu i wciąż poszerza zaplecze sprzętowe w tym zakresie.

Od wielu lat w szkole działa zespół wokalny Nutki. Uczennice mają na swoim koncie wiele sukcesów: kilkadziesiąt nagród za zajęcie czołowych miejsc w konkursach kolęd i konkursach pieśni oraz piosenek patriotycznych, nagranie wielu płyt dla Wydawnictwa ,,Skrzat” oraz dla Wydawnictwa  ,,Bliżej Przedszkola”, nagranie płyty z piosenkami patriotycznymi  ,,Polsce i jej bohaterom – dzieci”. Zespół działa pod kierunkiem Małgorzaty Okrzesik i Marty Błachowicz.

Podobne artykuły